• Patak
    2.9k
    Ovih 28 predsjednikovih + 3 sponzorska glasa daje većinu predsjedniku. Ostalo je kozmetika. Evo, pogledajte kako stvari u Saboru godinama funkcioniraju 50 % + jedan žeton, bilo koji, a jedan se uvijek nađe na ovaj ili onaj način.
  • xavier
    12.1k


    Puno je tu na žalost nepoznanica i sivih zona. Najviše naravno ovisi o tome što Barišić u ovom trenutku želi. Ako i dalje želi ono što je govorio prije pola godine i što je dogovoreno na sastancima radne skupine, onda neće biti problema. No ako je stvarno promijenio mišljenje i sad želi drugačiji model od dogovorenog, onda se bojim da nitko ne zna što će biti.

    No dnevni red mora svakako biti dostupan tjedan dana prije skupštine. Tu ćemo već vidjeti u kojem to smjeru ide. Ako je istina da će pokušati progurati biranje članova klupskih tijela bez glasanja o statutu, to vjerojatno znači da ima dovoljno ruku i da je odlučio krenuti drugačijim putem od onog koji je dogovoren.
  • Dudu9
    816
    Zašto bi sponzori bas bili za Barišića taj koji ima novaca za sponzorstvo ima i pravo kome ce dati svoj glas, a i ostali koji su izabrani ne znači da su 100% za nekog kao i u politici imate prelazaka s jedne na drugu stranu,valja se bira najsposobniji za upravljanje kluba tj ko da najbolji program za budućnost
  • The Undertaker
    5.4k
    Mislim da zakon kaže dvije godine odnosno dvostruko više od roka u Statutu. Ne znam da li postoje neka druga ograničenja vezana npr. za usvajanje fin. izvještaja, licenciranje ili slično jer nismo "obična" udruga već smo i firma.
  • Nino Bule
    13.8k

    Prvo ako nista imas 4 clana izvrsnog odbora, to je osjetna razlika od onog sto sada imamo, drugo ti glasovi sponzora nisu nuzno zapisani u kamenu, ok sad ce sigurno bit barisicevi, ali vrlo lako moze doci neko novi sponzor (pa i neko od postojecih) koji ce glasat po svom nahođenju sto misle da je najbolje za funkcioniranje kluba, a ne slijepo slusat direktive.
  • The Undertaker
    5.4k
    Ako sam dobro razumio, vi navijački povjerenici tražite usvajanje novog Statuta prije izbora tijela kluba?
  • xavier
    12.1k


    Ovo što pišem je isključivo moje osobno mišljenje i stav.
  • jedan u nizu
    8.3k


    To si bas i ja mislim.
    Realno možemo dobiti novi statut sada.
    Mumija može imati 28+3 glasa, većinu skupštine.
    Skupština glasa novi statut ssljedeće godine.
    Novi statut poništi većinu ovog 'sadašnjeg'.
    I opet izbaci sve i napravi po svom guštu.

    Kao u državi. Džabe nama novi zakon, kada zakon donose vladajući.
  • The Undertaker
    5.4k
    To se lako riješi tako da se Statut može izmjeniti sa min. 66% glasova skupštinara.
  • NitkoBitan
    17.7k
    Nacional kaze da Barisic sklapa pakt sa Mamicem...

    Zanimljivo bi bilo vidjet cijeli clanak.
  • Patak
    2.9k
    Ok, ali opet usporedba sa Saborom, imaš sigurnih 28, to su tvoji kompići, s njima ideš na ručkove i radiš poslovne aranžmane, ili su to poslušnici koje ucjenjuješ da ako ne slušaju da ih u idućoj Skupštini neće biti. Ostalo su sponzori koje ucijeniš da više neće biti sponzori ako ne slušaju i dižu ručice. To je solidna većina. Na drugoj strani je manjina koja je heterogena i ne zna se međusobno. Na početku će se možda držati čvrsto, ali ako onoj većini sa početka iz nekog razloga ustali nešto glasova za pojedinu odluku dovoljno je da se "uvjeri" jedan ili dvojica sa manjinske liste.

    Sve ok, napredak je u odnosu na postojeće stanje, ali ne značajno...
  • jedan u nizu
    8.3k

    lako se to riješi, ali po prijedlogu ovoga, 70% će trebati za promjeni imena, grba, stadiona i vlasništva.
    Sumnjam da bi Barišić odobrio promjenu takvu.
    Nisam čitao prijedlog statuta, možda griješim, možda je i to navedeno u istom.
  • The Undertaker
    5.4k
    Za grb i ostalo je referendum članstva a za Statut su glasovi skupštinara. To je bitna razlika
  • Dudu9
    816
    Pa i navijači mogu bit 1 sponzor 15k po 10eura i eto 1 člana sponzora u skupštini :)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.