• scooniepenn
    3.3k

    Nema dvostruko više, ali razmjerno ima u Feneru. Ono što sam već više puta spomenuo je da ja Turcima ništa ne vjerujem jer se njihovi velikani svako malo s igračima povlače po sudovima. Samim time, jako je upitno hoće li te novce vidjeti odnosno hoće li se jednog dana natezati za svoje pare. Nadalje, ne bi bio ni prvi ni zadnji koji bi zbog par lošijih utakmici završio na klupi. Jamčim da za 3-4 kiksa u 7 do 8 utakmica ranga Livajinog gola na Maksimiru u 1. kolu seli na klupu. Zaista mu to ne želim jer obožavam Livija, ali to je čista realnost. Osim toga, on je očigledno izabrao biti Fenerov Muslera jer taj nakon dolaska iz Italije maknuo više nikad nije, a ne bih rekao da je takav ogroman fan Otomanskog carstva ili reformi Kemala paše Ataturka pa zato više nikad nije pogledao u Lige petice.
  • Noel
    6.4k
    Onda daj ostavku reci javno kako stvari stoje. Jedan je Zvonimir Soldo!
  • Georg Koch
    4.6k
    a da...dao bi je i ti da si tek postavljen za trenera. Lazni moralisti, ajde ajde
  • scooniepenn
    3.3k

    Spominješ polu posprdno Hajrovića i Kadziora, a obojica su Oršić u najboljim izdanjima za Špiku. Pa jedan Hajrović se one 1. sezone rugao s Young Boysima, Hapoelima i Astanom u kvalama i ostalim ekipama u skupini Europa lige. S druge strane, Kadzior je u HNL-u zabijao i asistirao s brojkama kakve Špika ne bi uspio skupiti u 3 sezone. E da mi je sad Kadzior iz onog vremena u ekipi.
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    Netko je vec to ovdje naveo, ali Dinamo nikad nije ni dovodio kapitalce.Crni86

    Dovodio je Dinamo kapitalce. Soudani je došao kao reprezentativac tada solidnog Alžira i ponajbolji igrač Vitorie Guimares koja je tada bila među top 4-5 klubova portugalske lige i osvojila kup. Junior Fernandes je došao iz Leverkusena i već je tada bio reprezentativac Čilea. Došao je i rezervni golman portugalske reprezentacije Eduardo iz Brage. Onda Machado standardni igrač Olympiacosa i povremeni reprezentativac Portugala. Pa Henriquez tadašnji reprezentativac Čilea. Gavranović reprezentativac Švicarske. Theophile u naponu snage sa 28 godina došao iz tadašnjeg prvoligaša St.Etiennea a igrao je još i u Rennesu i ima preko 200 nastupa u Ligue 1. Neki su uspjeli u Dinamu neki ne ali svi su imali jak CV prije dolaska u Dinamo.

    Ne moraš uložiti 5 milijuna eura da bi doveo kapitalca, može se i pronaći slobodan igrač kojemu je istekao ugovor i može mu se dati plaća od 700 tisuća ili milijun eura.

    Usporedite CV-ove ovih A reprezentativaca Alžira, Švicarske, Portugala, Čilea sa CV-ovima ovogodišnjih pojačanja: Bernauer nije bio ni najbolji igrač sedmoplasiranog kluba Ligue 2, Kaneko iz osrednjeg kluba japanske lige i u svojih 25 godina nije nikad dobio ni pretpoziv za japansku reprezentaciju, Vidović još uvijek junior i prošle sezone bio rubno u prvom sastavu desetoplasirane ekipe nizozemske lige, Halilović škartiran iz osrednjeg nizozemskog kluba...ne kažem da se nitko od njih neće pokazati kao pojačanje, samo sugeriram na koje niske grane smo pali kada je u pitanju dovođenje igrača. Igrače sa ovakvim CV-om kakve mi dovodimo ovo ljeto bih očekivao da dovodi recimo Rijeka.

    I dajte molim vas prestanite sa tim argumentom da su Oršić i Petković došli iz korejske i druge talijanske lige pa su se pokazali kao pun pogodak dok se Moubandje kao igrač iz Ligue 1 i švicarski reprezentativac pokazao kao promašaj. To su teške iznimke. U ogromnom postotku slučajeva će se kao bolji igrač pokazati švicarski, čileanski ili portugalski reprezentativac od jeftinog igrača iz korejske ili japanske lige koji po Transfermarktu vrijedi duplo manje od Menala.
  • Dadinho10
    55
    Usporedite CV-ove ovih A reprezentativaca Alžira, Švicarske, Portugala, Čilea sa CV-ovima ovogodišnjih pojačanja: Bernauer nije bio ni najbolji igrač sedmoplasiranog kluba Ligue 2, Kaneko iz osrednjeg kluba japanske lige i u svojih 25 godina nije nikad dobio ni pretpoziv za japansku reprezentaciju, Vidović još uvijek junior i prošle sezone bio rubno u prvom sastavu desetoplasirane ekipe nizozemske lige, Halilović škartiran iz osrednjeg nizozemskog kluba...ne kažem da se nitko od njih neće pokazati kao pojačanje, samo sugeriram na koje niske grane smo pali kada je u pitanju dovođenje igrača. Igrače sa ovakvim CV-om kakve mi dovodimo ovo ljeto bih očekivao da dovodi recimo Rijeka. - to je to.
  • Crni86
    3.8k
    posprdno? Stavio sam ih uz rame Orsicu. Ostale nisam spominjao jer nisu vrijedni spomena. Meni su Hajro i Kadziro bili odlicni igraci i ruku na srce od njih mi vec nekoliko godina nemamo pravo desno krilo sto puno vise prolazi ispod radara nego ljevi bek npr.
  • San Lorenzo
    15.9k
    Jakir je mogao biti nadrkan i voditi pasivno-agresivni rat s upravom kukajući i plačući da ima 11-12 igrača...ali nije, zasukao je rukave i radi s onim što ima u svlačionici i što mu je dostupno sa posudbe.
  • scooniepenn
    3.3k

    Sad kad ponovno citam sam skuzio poantu. Na prvu mi se cinilo
    da si cinjenicu kako nisu bili dugo u Dinamu stavio u kontekst kvalitete. Sve jasno, slazemo se oko njih dvojice.
  • marcio amoroso
    36.6k
    Igrače sa ovakvim CV-om kakve mi dovodimo ovo ljeto bih očekivao da dovodi recimo Rijeka. - to je to.Dadinho10

    To je sve što se ima reći o ovom roku.
  • sanjinlego
    3k
    Prema navodima Nicote .. Ademi bliže Trabzonu nego nama, jer je kao bivši kapetan Dinama dao riječ Nenadu Bjelici.
  • IstokKa96
    692
    Svatko tko izmedju Trabzona i Dinama izabere Trabzon, sretno mu u životu ma zvao se i Ademi, Oršić...
  • Ivdzo11
    4.2k
    Ma Ademi je nas, kakav mrtvi Trabzon, jednostavno nije se stiglo rjesit zadnji dan papire za Europu, ali do petka se stigne
  • Crni86
    3.8k
    jedini od nabrojanih je Soudani koji je bio pojacanje sa svime sto je donio. Kao navijac dinama da za Machada kazes da je bio kapitalac/pojacanje je sramotno nakon onog srednjaka! Fernandes dosao ozivljavat karijeru, Henriquez doso ozivljavat karijeru, Eduardo isto tako. Isto tako kolko se sjecam kad su se napokon poceli dovosit igraci bez CV-a vec se odradivao scouting i procjena karaktera igraca napravljeni su najveci rezultati? Sta su to machado, fernandes (koji mi se kao igrac jako svidao) i ekipa napravili? Dali naslov Rijeci? Ispali od Albanaca u europi. Oces opet to prozivkjavat samo zato da se mozes zadovoljit sa tim jer neko ima CV? Dovodili su se kvazi igraci za ogromne pare koje nikad nismo vidli, di su te Slepicke, Papadopulosi, Calleli, Guele i ekipa Drmic ima slicni Cv ko Gavra pa di je? Svi kukate tu da samo broji pare a nemre hodat. Pravi poso je nanjusit igraca za kojeg nisu zagrizli svi i po nekim karakteristikama slozit EKIPU kao sto je i Bjelica napravio sto se i vidi u svim izlaznim intervjuima di igraci pricaju kako su se zblizili i kakva su ekipa bili.
  • Crni86
    3.8k
    i sta je u tome lose? Koliko je Rijeka u zadnjih godina dokazala da ima bolji nos od nas za igrace? Pa i ovo ljeto isto tako? A kod nas bi se na Pasalica, Fruka i Ivanovica vjerojatno kukalo da nemaju CV i da kakvi su to igraci. A sad citas hvalospjeve i kako je Rijeka to uspjela.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions