• The Undertaker
    5.2k
    Dinamo je klib koji zivi od prodaje igracaJaro

    Svaki put kad netko ovo napiše ja ću ga demantirati. Dinamo kad igra LP nije klub koji mora prodavati igrače.
  • jedan u nizu
    8.3k

    pa realno, uz velikog vođu to je bilo tako, kada na desetke milijuna ide na provizije agentima i zakulisne igre.
    da je klub transparentan i ne krade se iz njega onda bi to bilo istina.
    LP i zarada od 50ak mil eura bi bila dostatna za funkcioniranje kluba.
    kada bi se dovodila skuplja pojacanja za malo veci iskorak u europi, taj budzet bi bio vjerovatno i oko 70mil, sto bi se sa prodajom jednog ili dva igraca moglo osigurati.

    mislim da nama prodaja nije vezana uz osiguravanje novca, koliko uz to da smo razvojni klub i da igraci jednostavno zele otici kada im dode vrijeme (cast iznimkama)
    moramo se pomiriti s time da nam je liga jedva top 20 u europi i da je to neminovno koliko god novaca imali
  • Jaro
    7.3k
    LP i zarada od 50ak mil eura bi bila dostatna za funkcioniranje kluba.jedan u nizu

    Pa u novoj LP ce svi koji udju tak zaradit pa si opet "na dnu kace" i nisi ziher da ces uci. Nemres zivjeti od igranja LP jer to si nemre niti jedan klub garantirati stalno...
    Zasto onda Dortmund, Leipzig, Ajax prodaju svoje igrace, a gotovo stalno igraju LP?
    Da bi usao u LP moras uloziti u momcad ili je razviti kroz sezonu dvije,tri, tu sezonu, dvije moras prezivjeti bez LP (ako imas Ajax model). Takodjer mozes fulati u slaganju momcadi pa jedna generacija uopce ne dodje do LP, pa se to razdoblje prebaci na 5,6 sezona...
    S druge strane da dinamo ne prodaje, vraga bi ti dosli ni Olmo ni ekipa iz drugih klubova HNL... Neki kao da zive u balonu nekakvom...
  • jedan u nizu
    8.3k

    mi imamo jednog igraca koji zaraduje mozda milju, tu i tamo koji iznad 500k.
    ajax i dortmund imaju igrace koji zaraduju visestruko vise, pa im je i potrebno vise novaca.
    nama toliko treba da odzavamo ovaj nivo, klub koji ulazi u neke skupine europe, svake 2 godine izbaci 2-3 igraca iz omladisnke skole, uigra i prodaje.
    ne kupujemo kapitalce od 10mil ,najvece kupovine su nam 4,5 mil i 4 mil. oni kupuju rezervne igrace za te pare.
    zato sam rekao, da ostanemo na ovom lvlu, ako hocemo lvl vise treba nam 20-30 mil vise
  • Patak
    2.9k
    Moramo prodavati top talente poput Olma, Majera, Gvardiola, Šutala, ali ne moramo igrače poput Oršića, Petkovića, Livakovića, Ivanušeca, igrače za koje ćemo dobiti 5-6M, a nama vrijede puno više od toga.
  • Jaro
    7.3k
    al kaj ces s Livakovicem, ak se njemu neda gledat iste livade nakon 8 godina u dinamu i 2 u Zagrebu?
    Kaj ces s Orsicem koji bas oce probat engleski nogomet nakon kaj je tu u 5 godina naoravio sve kaj moze i naounio 30?
  • The Undertaker
    5.2k
    Ja samo kažem da Dinamo kad igra LP ne mora prodavati igrače tj. ne živi od toga.
    Svaki klub ih prodaje pa ćemo i mi ali onda imamo luksuz da ih prodajemo kad klubu odgovara tj. prema nekom planu (kad bi ga imali). Zbog toga bi svakoj upravi ultimativni (ne samo deklarativni) cilj bio LP i to kao plan A. Naravno da mora postojati i plan B samo bih ja upitao Upravu a i vas ovdje da li je napravljeno apsolutno sve što je u moći kluba da se plasiramo u LP? Ako je odgovor da onda nema potrebe da ih više komentiramo.
  • Jaro
    7.3k
    pa OK, to sam i rekao - klub nema strategije ni plana dugorocnog. I pri tom ne mislim na Jakobusiceve tlapnje i Mamicevo guranje projekata da se cim prije prodaju kako bi maznuo lovu, vec pravi plan i program.
    Za ovu sezonu se nije napravilo sve moguce da se udje u LP. Al nije se ni postavio temelj da si sljedece sezone to isto olaksas...
  • marcio amoroso
    36.4k
    samo bih ja upitao Upravu a i vas ovdje da li je napravljeno apsolutno sve što je u moći kluba da se plasiramo u LP?The Undertaker

    Ne da nisu napravili sve, nego nisu napravili ništa.
  • Nogo
    3.6k
    Mogli su Kačavendu predstaviti u crnom dresu i napisati da dolazi na posudbu...
    Mali je zaslužio bar par rečenica. Nije valjda da neće biti ni riječi o tome.
  • The Undertaker
    5.2k
    klub nema strategije ni plana dugorocnogJaro
    Ma ja uopće ne govorim o nekom dugoročnom planu jer je to nema svrhe dok klub nema osnovne upravljačke organe. Ja govorim o planu kako ući u LP u sezoni 23/24. Umjesto toga mi smo imali plan kako preživiti 2023. Za prodati 4 reprezentativca i ubrati proviziju od Gvardiola ne treba nam Uprava,
  • Jaro
    7.3k
    i tu se slazemo...
    Ova uprava kao takva je beskorisna, a ionako nije ni zamisljena da ovoliko traje. Skupstina se mora sazvati pa nek se vidi gdje je tko. Ovi nikome ne odgovajaju te predstavljaju gori oblik vladavine neg za vrijeme Mamica....
  • Nino Bule
    13.6k

    Mozda ga na meet and greetu predstave
  • Nogo
    3.6k

    Evo, upravo je izašla službena objava.
  • veselko tenžera
    2.1k
    @Eduardo, nema stranice br. 4 :wink:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.