• marcio amoroso
    36.4k

    To ti je moj Jurki 10 golova i 5 asistencija po sezoni. Ako uzmemo u obzir da je igrao sve šta se od njega tražilo bez pogovora i da je mijenjao pozicije kao na traci onda je bome učinak apsolutno ok.

    Mene baš zanima koliko će naših igrača imati 10+5 ove sezone, a da nisu napadači.
  • Jurki
    11.7k
    ma sve ok, ali ne shvacam tolku dramu oko njegovog odlaska.
    Znam da je dio zlatne generacije i to mu nitko ne spori.
    Ima i olakotnih okolnosti za njega, ozljede, treneri koji su mu mijenjali poziciju kak se koji trener promijenio.
    I sigurno je to utjecalo na njegove brojke.
    On je sam izjavio da su mu brojke lose.
    Npr. Orsic ima 4000 minuta vise odigranih od njega a ima 3x vise golova i duplo vise asista. S tim da je Orsa zabijao stvarno vazne i bitne golove koji su okretali ne samo tijek neke utakmice vec kompletne sezone.
  • marcio amoroso
    36.4k

    Orša se desi jednom u 40 godina. Ako će nam svi koji ne dostignu njegove brojke biti miševi nećemo daleko dogurati. Moramo imati više respekta i ljubavi prema našim igračima. Ne prema smeću kao machado koji digne srednji prst publici, ali prema dečkima koji su igrali 4 godine tu bez ikakve mrlje i koji ni jednom svojom gestom nisu bacili ljagu na ovaj klub definitivno.
    To je moje skromno mišljenje.
  • Jurki
    11.7k

    Naravno da se Orsa desi jednom u pola stoljeca.
    I ne hejtam Ivanuseca, vec samo hocu reci da se prevelika fama stvorila oko njegovog odlaska.

    I takav oprostaj bi se trebao napraviti samo igracima koji su JEBENO zaduzili klub.
    Level Orse, Akija, Livija.
    A budimo realni on nije taj level.

    Edit: hvala mu na svemu i nek mu je sa srecom.
  • marcio amoroso
    36.4k

    Složiti ćemo se da se ne slažemo Jurki. Ln.
  • Facke
    3.6k
    Pa ja neznam kaj od Ivanuseca ocete? Decko je ostal do prve tekme protiv Sparte, oprostil se od svoje publike, suze su mu isle dok je s terena isel. Kaj vise ocete? Decko voli klub. Stel je novi izazov, zisel mu je klub u susret i sve uredu. Bil je duze u Dinamo od ocekivanog. A po negve reakcije se vidle da on voli nas klub. Evo Sutalo i Livi su zdimili i nisu se pred svoju publiku oprostili. Sutalo nista , Livi bar video. 4 godine je igral za nas. S puno dobrih utakmica. I nije istina da je imal samo jednu dobru polusezonu. Al ljudi to zabiju. Tak da meni sve super, nek je Ive sa srecom. A ja se nadam da bu on jedan koji se mozda vrne u Dinamo na kraju karijere. El to stvarne ne pamtim kad je neste zadnji put napravil.
  • Jurki
    11.7k
    sve ok. Pricamo i razmjenjujemo misljenja. Ln
  • Jurki
    11.7k
    kak sam vec napisal. Hvala mu za sve kaj je dal klubu, ali je isforsiral transfer.
    Odbio je produzenje trogodisnjeg ugovora i povecanje place.
    Prihvatil je prvu ponudu.
    Umjesto da je rekel. Klub ima vrlo vaznu sezonu ispred sebe, ostat cu do zime dok se igra Europa, i pomoci cu klubu u borbi za najvazniju titulu u zadnjih 15 godina zbog lige prvaka sljedece godine. Koja nosi 40 milja eura.
    Pa i nije bas da je igral u Dinamu za čavle.
    Edit: ajd da je otisel u neki klub tipa Dortmund, Leverkusen, Sevillu..jos bi razmel.. al jebeni Feyenoord kojega smo mi razbili ko pičku usred Rotterdama.
  • Georg Koch
    4.5k
    upravo to.
    @deda ne znam da je on prije 3 godine bio jedan od nositelja igre, odnosno nije 100%.
    Niti je klub zaduzio ni blizu kao Orsa, Livi itd.
    I ne znam cemu ta spika dobar je klub kakvi su navijaci.
    Kakvi su navijaci i sta to znaci? Navijac kao ja je realan i sve ono sti je napisao mogu ici argumentirano u diskusiju. Covjeku je bio po udjen brutalan ugovor, a nije da je nesto prezaduzio klub. I nije nositelj 3 sezone, daleko od toga. O cem onda pricamo?
    A navijac kao ja leti 600 km.u jednom smjeru i vraca se na posao...hvala na nimalo opravdavajucim osudama
  • db-izbjeglica
    15.4k
    Moramo imati više respekta i ljubavi prema našim igračimamarcio amoroso

    Moraju i oni više respekta prema dinamu i ne prodavati se ko zadnje drolje zbog nešto više love...

    Ti ljudi imaju sve i dinamo im je to omogućio.
    Imaju lovu, imaju slavu, a s dinamom i reprezentacijom su ostvarili i poprilične nogometne uspjehe...

    Mogu i ja sutra otići raditi u njemačku, švicarsku, austriju, uae, qatar... za dosta veću lovu i to bi mi financijski značilo puno više nego nogometašima koji mjesečno ionako zarađuju par desetaka tisuća eura... al ostajem, jer i ovdje imam dovoljno, volim svoje, ne bih to mijenjao za ništa na svijetu i imam kičmu...

    Hoću čovjeka koji će reći ovo što i ja iznad...
    Ja volim dinamo, volim zagreb, sa svim svojim manama i vrlinama i ako me klub želi i treba, nikakvi šugavi turci, kinezi, nizozemci, englezi me ne mogu odvući od onoga što je meni drago... e taj onda zaslužuje patetiku, pozornost, pjesmice, 100 objava i što sve ne...
  • plavi devet
    303
    sta zona kaze na baturinu i njegove reakcije nakon izlaska?jedan u nizu

    Pogledaj samo poslije pjesmu s navijačima, ne vidi se ni malo ljutnje kod njega, tako da šta god da je i bilo zanemarivo je.
  • boem
    309
    Što se tiče odlazaka naših ključnih igrača, dojma sam da je npr. Šutala trebalo pustiti odmah početkom prijelaznog roka, uigrati njegovu zamjenu, dovesti i zamjenu za Ivanušeca koja bi prošla pripreme s klubom. Tako bi se donekle amortizirali ti odlasci i ne bi nam ostala rupa u momčadi koju ćemo sad popuniti nekim novim, nadam se, pojačanjima kojima će ipak trebati vrijeme prilagodbe, a situacija u prvenstvu nam je napeta, a tu je i Europa.
  • NORTE
    11.4k
    Prodaja Šutala je bila "neminovnost" zbog trenutnog financijskog stanja kluba, ispadanja iz LP i dobre odštete.

    Prodaja Ivanušeca i dvojca kojem ističe ugovor (Livi i Petko) je već rasprodaja kvalitete i pokazatelj manjka ambicija pa čak i teško ugrožavanje titule.

    Sada garancije kvalitete više nema, osim dovođenje novih igrača koji s ostatkom kadra i novim trenerom imaju određenu širinu, ali upitnu kvalitetu izdanja i isporuku rezultata na koje smo navikli.

    Nadam se najboljem, ali sam sada zabrinut za naše jesenske rezultate u ligi, Europa je trenutno samo bonus koji nam može puno odmoći.

    Do kraja prijelaznog roka dinamo se mora pojačati s još par igrača zbog europskih obveza.
    Odlaskom Petka treba nam dovođenje špice (Mierez?) i jedno lijevo krilo kao zamjena Stojkoviću, to su nam trenutno prioriteti.
  • Jaro
    7.3k
    Dinamo je klib koji zivi od prodaje igraca. To nit je neuobicajeno nit je sramota. Pa i puno bogatiji klubovi, vecih budzeta, s vise navijaca iz vecih i bogatijih gradova zive tako (Ajax, BvB, Benfica...). Neki kupe za milju pa prodaju za 10, neki kupe za 5 milja pa prodaju za 20, neki kupe za 20 pa prodaju za 50-100... Svima je zajednicko da kad igrac privuce odredjenu paznju onih bogatijih nisu u poziciji previse problema stvarati i prisiljeni su igraca pustiti. Zasto? Jer svakom prodajom slazu image za dalje i to im je argument kod dovodjenja igraca u prvoj fazi tog nekog ciklusa.
    Dortmund se mogao inatiti i ne prodati Dembelea Barceloni nakon jedne sezone, ali tada im nebi dosao Sanchez ili Bellingham.
    Ono kaj je na vodstvu kluba je da se potrude sto jeftinije dovesti i sto skuplje prodati, te osigurati strucni stozer koji ce max iskoristiti i unaprijediti te igrace za potrebe rezuktata kluba.
    Ono kaj je kod nas uzas - ali to je tako oduvjek - je manjak bilo kakvog planiranja i strategije. Trener prve momcadi se mijenjaju ko slape - i dovode se stalno oni razlicitih filozofija pa je tako moguce da u godinu dana igrac mora igrati 3 razlicite vrste nogometa ili jos bolje (a tu je Ivanusec valjda rekorder) i razlicite filozofije i razlicite pozicije - on je igrao i lijevo i desno krilo, i desetku i deep lying mida...
    U dinamu se zadnjih 5 sezona desila anomalija - cijela generacija (barem okosnica) je ostala tu, nije bilo prodaja nositelja - pa je doasao rezultatski iskorak. Al svi smo svjesni da je ovakvo nesto onda opasnost. I dobijemo ono kaj se Ajaxu desava od 90ih - super generacija napravi top rezultat sezoni-dvije i svi se rasprodaju i onda ide par godina "krize" dok nova generacija ne stasa i napravi svoj top rezultat. I tako ciklicki. Ali kod njih vidis da je to plan i tocno se zna sto u kojem razdoblju slijedi. Naravno, nece svaka generacija imati jednak vrhinac - oni 90ih su postali doslovno vrh europe, ekipa sa Suarezom recimo nije cak ni blizu talo visoko dosla, dok je ekipa sa De Jongom dosla prilicno blizu samog vrha...
    Dortmund pak stalno mijenja po dio momcadi, a ne cijelu generaciju pa nit joj je peak tako visok (osim one 2 sezone pod Kloppom kad su osvajali Bundesaligu igrali finale LP), ali im ni pad nije tako drastican da ne igraju LP.
    Dinamo radi od svega po malo - i cini mi se stihijski. Bas kao i kod odabira i mijenjanja trenera...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.