• Orc123
    7.9k

    Dad vise ne znam stvarno mi nekako u glavi ko da je i dinamo njega zapratio, ko da sam vidio to ali mozda sam u krivu...jos jednom moje isprike ako sam sad bezveze ovo lupio...
  • Orc123
    7.9k

    Istina, imam da. valjda se i Orsic, Uremovic, Jedvaj, Stojkovic ...koje sam zagovarao isto mogu svrstati u strance. Mozda po prababi ili šukundedi imaju Turske, Mađarske ili Njemacke krvi....
  • Ivdzo11
    4.2k
    nije sigurno bas sam gledao odmah kad je to netko napisao... Zapratio ga neki lijevi profil skroz
  • Orc123
    7.9k

    Ok, hvala na ispravku., Moja greska. :up:
  • CastAway1986
    1.4k
    Dali dolazi na kraju Khap Italaz ili ne?
  • Nogo
    3.6k
    Bočkaj via Pafos. Ništa od povratka u Osijek.
  • Imamo Dinamo
    3.6k

    Posudba ili transfer?
  • CastAway1986
    1.4k
    Pero Bombardero nastavlja svoju karijeru na Cipru. Njegov novi klub je Pafos gdje će se priključiti bivšem suigraču iz Osijeka Ivici Ivušiću
  • CastAway1986
    1.4k
    Mislim da je ide džabe tamo i da ćemo zadržati samo neki budući postotak
  • Beowulf112
    327
    Nisam znao da je Ivusic otisao u tu smijesnu ligu..pa bi o e bas odlican golman..kako si lose sami sebe zele...mogao je izabrati sigurno bolji klub za razvoj karijere
  • Imamo Dinamo
    3.6k

    Ako je tako, užasan transfer... Sigurno se za njega može utopiti barem 2
  • Maksim Maksimirski
    5.5k
    Ako se smije prokomentirati i kritizirati transfer politiku onda ću to i učiniti u najboljoj namjeri:

    Dinamo je Tolića, Jankovića i Bočkaja dao za 0 eura.

    Tolić je u Sloveniji bio De Bruyne njihove lige. U 33 nastupa kao vezni igrač ima u ligi i kupu ima ukupno 11 golova i 14 asistencija. Kada bi Dinamo htio dovesti igrača sa takvim brojkama slovenski klub bi tražio barem 2-3 milijuna (sjetimo se Vipotnika). Dinamova uprava kao uspjeh navodi samu činjenicu da se Dinamo riješio Tolićeve plaće koja i nije bila baš nešto visoka i pretpostavlja se da je iznosila oko 300-400 tisuća eura. Po meni grozan posao.

    Janković: kad je potpisao za Rijeku mislio sam da je to dio šireg dogovora oko Frigana. Mislio sam da Janković ide džabe u Rijeku ali da će zato nama doći Frigan debelo ispod cijene to jest za samo 2-3 milijuna eura. Sada vidim da to nije slučaj. Opet loš posao.

    Bočkaj: Opet se navodi kao uspjeh sama činjenica da smo se riješili njegove plaće iako Pero sigurno nije bio ni među 7-8 najplaćenijih igrača. Nije on baš vrijedan 0 eura kao što njegov transfer to pokazuje.

    Ako mislite da sam ja subjektivan pogledajte Transfermarkt. Tamo ova 3 igrača zajedno vrijede 4 milijuna eura. Predstavljati kao uspjeh činjenicu da se riješilo tereta njihovih plaća je čista besmislica jer to nisu bezvrijedni igrači poput Alieu Darboa i Walida Atte nego su to igrači koji ipak nešto vrijede pa makar 500 tisuća eura po glavi.

    Za usporedbu, Hajduk je 31-godišnjeg Josipa Vukovića prodao za pola milijuna eura što je za pola milijuna eura više nego što je Dinamo prodao Jankovića (21), Tolića (27) i Bočkaja (27) zajedno. Ne želim unositi nemir nakon pozitive poslije Astane (za što će me se sigurno optužiti) nego samo želim preispitati poslovne odluke oko izlaznih transfera. Nisu to baš bezvrijedni igrači.
  • NitkoBitan
    17.2k
    Ako je tako, užasan transfer... Sigurno se za njega može utopiti barem 2Imamo Dinamo

    Najuzasnije od svega je to sto je uopce doveden u Dinamo za 2,5-3 milijuna eura, bacen novac. Mislim da je veci motiv za njegov dolazak bio oslabljivanje Osijeka nego pojacavanje Dinama (iako se sad pricalo da bi mogao u Osijek, znaci opet smo mogli oslabit Osijek tak da im ga vratimo :sweat:).

    Nije u formi (losa kondicija), spor je i slab u obrani. Trenutno je bespomocan i protiv slabijih HNL ekipa. To kaj smo se rijesili njegove place, koja nije mala, je najbolji moguci potez.

    Za njega nitko ne bi dao ni 500 tisuca eura, osim ako svoje analize ne temelje na Sofascore ocjenama.
  • Maksim Maksimirski
    5.5k
    Pero je prošle sezone imao 6 asistencija i 3 gola a 16 puta je nastupio od prve minute i još 6 puta je ušao sa klupe. U prvom dijelu sezone kada mu se dao kontinuitet igara (999 minuta što je otprilike 11 cijelih utakmica) imao je 5 asistencija i 2 gola). Odličan učinak.

    Kasnije je premješten na klupu i njegovo mjesto je zauzeo Ljubičić koji po meni u napadu nije ni blizu kvalitetan kao Bočkaj a budimo iskreni nije ni u obrani baš Maldini. Rijetko precijenjen igrač. Sreća pa je došao Ukrajinac koji će zauzeti mjesto lijevog beka.
  • NitkoBitan
    17.2k
    Dinamo je Tolića, Jankovića i Bočkaja dao za 0 eura.Maksim Maksimirski

    Krivo.

    Dinamo je Tolica dao na posudbu sa obavezom otkupa (iznos nepoznat kao i eventualni bonusi).

    Sam Miskovic je rekao da Jankovic nije poklonjen i da nema veze sa Friganom. Fiksna cifra transfera je 0 ali su vjerojatno ukljuceni bonusi i sigurno je ukljucen velik postotak daljnje prodaje (oko 50%).

    Bockaj je igrac na koga se ne racuna (sasvim opravdano, procitat moj post iznad). Ima ugovor do 2027. godine i nemalu placu (ako netko zna kolko nek napise) sto znaci da se ustedio solidan novac.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions