• SAS1987
    13.5k
    To bi bilo taman, tih 22-25 tisuca mjesta.
    Famozna i cesto spominjana Grupama arena je idealna
    nkdz

    Grupama Arena i Rapidov stadion će svakako biti model za novi Maksimir. Sa obzirom da se ulaznice najprije rasprodaju za centralni dio istoka i zapada bi mozda bilo bolje da su zapad i istok veci od severa i juga. Po meni bi idealan bio ovaj stadion iz linka. Jedino jos strmije tribine zbog bolje atmosfere i malo veci (ovaj prima 20 000).

    Stade Jean Bouin
  • Simke
    497
    Možda je ovakva situacija s pregledom osobnih karti bila da se smanji preprodaja karata. Ne znam koji bi drugi razlog bio..
  • Goran
    80
    Zanimljivo, a prvi put u zadnjih ohoho da se na Sjever ušlo u svega minutu-dvije bez pregleda osobnih, ogromnih redova, izuvanja, dvominutnih pretresa i sranjagh0c

    A nije bilo niti onoga vozila kaj snima, mogu oni s manje represije ako žele
  • reziser
    6.4k

    .
    A nije bilo niti onoga vozila kaj snima, mogu oni s manje represije ako želeGoran
    bilo je 2 kombija kaj je snimalo sjever...
  • nkdz
    829

    Nije ni taj los, nebi se žalio :)
  • Infinity
    15.2k
    Sa obzirom da se ulaznice najprije rasprodaju za centralni dio istoka i zapada bi mozda bilo bolje da su zapad i istok veci od severa i juga.SAS1987

    Ja razmisljam u tom smjeru da imamo dvije etaze, tj. da dolje imamo jednu etazu od nekih 15tak tisuca i da onda imamo zapad gore i istok gore ili samo jedno od to dvoje, a da jug i sjever ostanu na jednoj etazi. Tako bi imali stadion od 15tak tisuca koji bi nam vecinom bio dovoljan i gore bi imali jos jednu etazu s 5-7.000 da se digne na 20-22.000 ako je potrebno. Tko ne shvaca o cemu govorim, nazvao bih to mini Dragao.
  • xavier
    11.1k


    Jasno je što govoriš i ima smisla iako bih ja radije stadion s jednom (odnosno 4, ovisi kako gledaš na to) strmom tribinom, a ne više nivoa.

    No ono što definitivno ne bih želio su ove "rupe" iznad sjevera i juga. Stadion mora biti kompaktan i zatvoren sa svih strana.
  • nkdz
    829

    Nešto slicno ima hibernian ali sa malo drugacijim omjerima.
    Oni imaju stadion od 20 soma, i vecinom je pola pola, tj.tri tribine su ko naš zapad i imaju jednu tribinu ko naš istok.
    Meni osobno lijep stadion, ali nije baš toliko navijacki ko rapidov, ali ovo kak si ti rekao je dobra kombinacija jer bi se i na malim tekmama mogla napravit dobra atmosfera
  • SAS1987
    13.5k
    Bolji su stadioni na jednom nivoju. Sada ako je za atmosferu bolji stadion koji ima sve tribine isto visoke (npr rapid, a ne kao onaj stadion u parizu) onda treba napravit takvog. Ja osobno želim da budu sve odluke oko stadiona vodjene na način da se napravi sto glasnija atmosfera - jer ona je za večinu ljudi razlog dolazka na stadion.
  • xavier
    11.1k
    Rapidov je definitivno nešto prema čemu bi trebalo ići kad bi se stvarno krenulo u izgradnju.
  • agramZ
    2.3k
    stadion rapida je takav kakav je (navijacki) zato sto se pitalo navijace. i to ne bilo kakve nego bas ultrase. oni su skupili sve ekipe, sastali se i dogovorili sta kako hoce i kako treba biti i s tim su onda na skupstini to predstavili upravi. jedan primjer je njihova navijacka tribina. nema nikakvih ulaza/izlaza usred tribine. ili da cijeli stadion bude na jednom nivou su isto oni zahtjevali. klub je mislio imati dva nivoa slicnom stadionu austrije bec. na kraju krajeva jedino s cim se ultrasi nisu slagali je pretjeranom video nadzoru i prevelikoj lozi. rapid je nakon godinu dana priznao da je loza prevelika.. eto sta je sve moguce kad se pita navijace.
  • xavier
    11.1k
    jedan primjer je njihova navijacka tribina. nema nikakvih ulaza/izlaza usred tribineagramZ

    E da, i to je jedna od stvari koje ne volim...oni ogromni ulazi/izlazi usred tribine.
  • agramZ
    2.3k
    ti ulazi/izlazi usred tribine su ok i neki jedini nacin na obicnim tribinama zapad/istok/jug ali na navijackoj su bas tesko sranje. koreografije ne izgledaju kako mogu izgledati i opcenito neki "izgled" tribine je puno bolji, mocni i jaci sa cistim "zidom" kao kod rapida. ali najvaznije i najjace je sto je tribina stajanje.
  • reziser
    6.4k
    maksimir danas

    ne treba nam novi stadion.... :rage:
  • SAS1987
    13.5k
    Onda copy paste stadiona Rapida. Na svu srecu to je i plan kluba.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.