• K3p
    175
    Pročitao sam, u tome i jeste stvar. I ja sam dobio plaću u tekućem mjesecu s 10 dana zakašnjenja, ali je jasan znak što se događa. Kredit je trebao biti dignuti prije mjesec dana, a ne sada.
  • Efes Pilsen
    8.4k
    Jer samo udes u banku i izades s multimilijunskim kreditom.
  • Mali Zeus
    13.2k
    Pročitao sam, u tome i jeste stvar. I ja sam dobio plaću u tekućem mjesecu s 10 dana zakašnjenja, ali je jasan znak što se događa. Kredit je trebao biti dignuti prije mjesec dana, a ne sada.K3p

    Što se točno događa?

    Daj nam objasni.
  • Klenx
    5.7k
    Hendlanje situacije od strane uprave je katastrofalno.
    Prvi nisam za to da klub mora svakom debilu objašnjavati što se događa i pravdati svaki potez.

    Međutim ovdje imaš situaciju da se svaki, i najmanji dio pozitive s kraja prošle sezone i promjena u klubu uspješno ubija novinarskim prodajama igrača, sranjem o nedovođenju pojačanja i kako sad odjednom para nema.

    Stvorit će se teška atmosfera negative koja će utjecati na sve.
    I igrače koji neće doći, i postojeće koji će htjeti otići, i navijače kojih neće biti, a najgore od svega one koji će zazivati “ovog nije bilo dok je bilo Mamića”.


    Po klubu piša i sere već 3 mjeseca svatko tko je stigao.
    A naši se ponašaju kao da se to njih ne tiče. Jedino konkretno što su napravili je zasrali cijene godišnjih za zapad i pojedinačnih karata.

    Ne vidim u čemu je problem da imaju jednu pressicu i kažu kako je.
    Onaj dolje ima ćakulu pred soma ljudi gdje sere ili ne sere, ali je izašao.
    Naši sakriveni u rupice čak nemaju ni jednog ili dva svoja novinara kojima će pustit info da je sve ok.
  • K3p
    175
    Radim u financijskoj instituciji, ne treba mi ništa objašnjavati o dobivanju kredita. Događa se to da osobe koje su trebale osigurati plaće na vrijeme to nisu napravile. A plaća je za radnika svetinja i njegovo zakonsko pravo po ugovoru. Ako piše do 10tog u mjesecu onda mora biti do 10., ne 11., 13. ili 27.
  • superhik
    11.1k
    stvar je u tome da može pisati i do 25.-og u mjesecu u ugovoru, a netko je navikao dobivati 5.-og u mjesecu pa mu je već 6.-og kašnjenje plaće
  • Neki tip
    21.3k


    Preuhitrio si me za koju minutu, istu stvar krenuh tipkat, ali kako ja to obično nadugo i naširoko, postao si prije.

    Pa skraćena verzija..

    Transferni rok me nimalo, ali baš nimalo ne čini nervoznim, već jedva čekam utakmice, ali doista je premalo komunikacije iz kluba. Krizno komuniciranje je zaista jedna od osnovnih upravljačkih vještina. I za tu komunikaciju uopće nije bitno je li kriza stvarna ili samo percipirana, bitno je da se objasni kako stoje stvari, da se autoritetom stane iza informacije (koje sam oblikuješ kako ti paše) i da time primiriš govorkanja, šaputanja, pretpostavke, nagađanja i nervozu.

    Uprava to ne radi, a morala bi. Klub ne živi u balonu, nego interakciji s javnošću bez koje ne može i ne postoji i to bi netko ondje trebao i razumjeti.
  • Orc123
    8.1k
    Za ovo sto se trenutno događa oko kluba si je kriva sama Uprava, ne zato sto je losa za sad nego zato sto lose komunicira sa svojim pristasama i opcenito sa cijelom javnosti. Novinari uvijek traze senzacije i u situaciji kad imas neslaganje unutar kluba i gdje ti puno njih postavlja kajle i iznosi dramaticne informacije u cilju destabilizacije kluba Uprava je trebala napraviti presicu. Pogotovo nakon sto se Dinamo pokusava okrenuti navijacima, zasto nisu u trenutku ili par mjeseci kasnije izasli s presicom i iznjeli u kakvoj je situaciji zatecen klub, koji su ciljevi nove uprave, na koji nacin ce se od sad poslovati, ima li kakvih peoblema itd itd. Isto tako je Simic ko alfa i omega Sportskog sektora treba izaci u javnost sa svojim idejama i potrebama i zajedno s trenerom iskomunicirati u kojem smijeru ide omladinski pogon a i 1. Mmomcad ..ovo sad je samo pogodno tlo za novinare i za konstrukcije raznih teorija zavjere. Dinamo se ocito nadao jednom transferu u ranoj fazi ili postotku od prodaje izvana i nije zelio prije dizati kredit, i sad naravno kad se to nije ostvarilo oni su malo na ho ruk to trebali rijesiti. Normalno da ti sad netko to izokrene kako njemu pase. Opcenito da je Dinamo prije to napravio odaslao bi poruku stabilnosti i lakse bi se i rijesile tekuce potrebe po pitanju pojacanja. Opcenito trebali bi bolje komunicirati sa svojim navijacima jer svi mi zelimo dobro Dinamu.
  • Mr Anderson
    8.2k
    Netko je tko je zadužen za taj sektor planiranja je malo zakasnio, nije kraj svijeta, ali netko mora biti odgovoran što se nije na vrijeme krenulo u realizaciju kredita, baš da se izbjegnu ovakvi naslovi. Klub nema redovite mjesečne prihode, nego ovisi o isplatama rata, nagrada i slično. Dinamo je oduvijek dizao kredite da prevlada te periode bez priljeva, ali evo sad se iz svima jasnih razloga to potencira kao katastrofa. I nije Dinamo tu nikakva iznimka, tako radi ogromna većina velikih klubova u svijetu, krediti se dižu i otplaćuju.
  • emilperska
    5.7k

    Mislim da place formalno ne kasne, igraci u pravilu rade preko obrta ili d.o.o. u Hrvatskoj i funkcionira se preko faktura, a ne placa u smislu na koji smo mi obicni smrtnici navikli. Mislim da dospijece tih rata nije 30.6 nego se odnosi na razdoblje do 30.6, a dospijece moze biti i do 31.7. Vjv je ranije bila navika da je sve placeno odmah s 1.7. A sad se rasteglo malo duze.
    Radim kao revizor, pa se i bavim slicnim stvarima, ne Dinamom, ali nekim drugim sportskim kolektivima jesam.
    Pisao sam na drugim temama da stanje nije dobro, ali nije ni katastrofalno. Jednostavno se u ovoj sezoni mora ponistiti los moneyball i lose financijske odluke unazad 3 godine, to prije svega rezultira time da je pipa prema Loksi i Rijeci za preplacivanje Stefulja i slicnih - zatvorena.
    Ovi clanci su vjv dio podmetanja Medugorske struje koja se ne miri porazom..
  • Armagedon13
    959
    Mene više brinu odnosi unutar uprave.Predsjdnica i onaj iz Lana grupe imaju većinu.Vjesti o transferima u kojima stoji "uprava nije odobrila" upućuje na njih.
    Ona je tu godinama,a sad smo "bez novaca" čudno je to
  • NitkoBitan
    17.6k
    Mislim da dospijece tih rata nije 30.6 nego se odnosi na razdoblje do 30.6, a dospijece moze biti i do 31.7.emilperska

    Ako je ovo tocno klub bi trebao podhitno izac sa nekim priopcenjem jer ovo sto se u medijima pise prelazi svaku mjeru.
  • mali M
    5.2k
    ne zato sto je losa za sad nego zato sto lose komunicira sa svojim pristasama i opcenito sa cijelom javnostiOrc123
    skroz se slažem. problem je što je kod nas i "krizno komuniciranje" nepoznat pojam. da ne pričam da je u našem svijetu uvijek "reaktivna komunikacija", tek kad se nešto dogodi ekipa reagira.. baš bi trebala biti nekakva komunikacija kluba prema van puno redovitija. ali kluba, ne intervjua sa Zagorcem nego baš klubska presica od ono valjda 2 sata.. baš sam nedavno rekao, ne sjećam se da su ikad ovako jako mediji udarali po dinamu sa stotine gluposti, a Dinamo šuti. ne trebaju reagirati na svaku šušu, ali ovo udaranje traje već par mjeseci... treba se ozbiljnije u klubu primiti marketinga i pr-a..
  • Efes Pilsen
    8.4k
    ja se nadam da ce nakon prijelaznog razdoblja torbarica putem Mamica u Hercegovinu.
  • xyz
    840


    Pa upravo je zato i doveden četvrti član Uprave. Ako je glasanje 2:2, glas predsjednika Uprave odlučuje...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.