• Infinity
    16.4k


    Stoiximan Grcka, Olympiakos
    M:tel BiH, Borac
    Nike Slovacka, Slovan
    Admiral Austria, Hartberg
    OTP Madjarska, Vasas
  • miro
    4.4k
    Pa imaš natjecanje koje sponzoriraš (na neki način činiš ovisnim o svojoj lovi) i imaš klub koji se natječe tamo i kojem daješ lovu da osvoji to natjecanje. Šta ja znam, meni se to čini malo nekorektno?
  • xavier
    12.1k
    Šta ja znammiro

    Ovaj dio je točan.

    Sponzori plaćaju reklamu i to je to.
  • vjeko1701
    8.4k
    Da, al oni ne donose nikakve odluke o tom natjecanju. Da je HNL takav da generalni sponzor ima pravo na svog predstavnika u sudačkoj organizaciji ili ima utjecaj na krojenje rasporeda lige...ili na bilo koji drugi način ima bilo kakav rukovodeći utjecaj na ligu, onda bi se moglo govoriti o mogućem sukobu interesa.

    Da je recimo T-Com, koji ima određen utjecaj na raspored utakmica ujedno i glavni sponzor nekom klubu, onda bi se o tome moglo pričati.
  • Neki tip
    21.3k
    Pa imaš natjecanje koje sponzoriraš (na neki način činiš ovisnim o svojoj lovi) i imaš klub koji se natječe tamo i kojem daješ lovu da osvoji to natjecanje. Šta ja znam, meni se to čini malo nekorektno?miro

    Zašto? Što je nekorektno? Kakvu protuuslugu osim reklame dobiva SS time i na koji način je to u sukobu s pravilima natjecanja ili fair playom?
  • miro
    4.4k
    A nemam drugih argumenata osim ovih koje sam napisao :grin:

    Dopuštam mogućnost da sam u krivu, samo kažem kak meni to izgleda
  • emilperska
    5.7k

    Po papirima je ocito sve ok. Ali od ljeta 2021. od kad im je i glavni sponzor, jogurt ima maltene najvise penala u Europi po utakmici.

    Zamislite kakve bi reakcije imali da se prva liga zove Lana Korana HNL ili light varijanta PSK HNL
  • vjeko1701
    8.4k
    Ok, ali čak i da postoji neka dokaziva korelacija između te dvije stvari, ona mora proizlaziti iz zakulisnih radnji koje su same po sebi protuzakonite.

    Ako gledamo striktno, dok god kroz sponzorstvo lige nemaju neki opipljivi legalni utjecaj na stvari koje bi njihovom sponzoriranom klubu donijele neku nepravednu prednost, ne može se pričati o sukobu interesa.

    A ako pričamo o nekim moralnim načelima, ipak su u pitanju kladionice...
  • Neki tip
    21.3k
    Po papirima je ocito sve ok. Ali od ljeta 2021. od kad im je i glavni sponzor, jogurt ima maltene najvise penale u Europi po utakmice.emilperska

    "Povezivanje" i približavanje HNS-a Hajduku traje barem sezonu duže od ovog SS sponzorstva i uzroke mu vidim više u društveno-političkom kontekstu, nego ovom sponzorstvu.

    Zamislite kakve bi reakcije imali da se prva liga zove Lana Korana HNL ili light varijanta PSK HNLemilperska

    Ne znam kakve bi oni imali reakcije, vrlo vjerojatno bi pizdili, ali mi oni nisu kriterij kakve reakcije treba imati.

    Ajmo ovako..

    Je li interes SS-a da Hajduk bude prvak? Jest.

    Može li SS pomoći Hajduku da bude prvak utjecajem u HNS-u?

    Ja ne vidim kako i tu za mene prestaje sukob interesa.

    Što, neće plaćati HNS-u sponzorstvo, ako Hajduk ne bude prvak? Pa njima je u interesu da se reklamiraju, ako neće oni, bude netko drugi, ne živi HNS od love SS-a za HNL, nego od A reprezentacije.

    Da bi postojao sukob interesa, mora postojati mogućnost utjecaja na ostvarenje željenog ishoda iliti pogodovanja. Ovdje ga ja ne vidim.
  • emilperska
    5.7k

    Taj isti SS grb imaju i suci ako se ne varam. Cijeli taj odnos mi je moralno upitan, ako je vec po papirima cist.
    Priblizavanje jogurta i HNSa je krenulo dolaskom gospara kao predsjednika to ti je sijecanj 2021. Ovi su im sponzori od svibnja.
    Po ovom sta je Infinity napisao, najjace lige s takvim odnosom su grcka i madarska, nije da su to neka olicenja i role modeli kako liga treba izgledat. Madari, Grci, mi i BiH..
  • Neki tip
    21.3k
    Austriju si namjerno ili slučajno preskočio? Slovačku također.

    Možemo se složiti da se ne slažemo.

    Iskreno, da je obrnuto, da se liga zaista zove Lana, a tovari na to pizde, mislim da bismo im se smijali i nazivali ih kmečavcima.

    P. S. Nemojte me krivo shvatit, ne mislim da ste vi tu sad koji ste otvorili temu kmečavci, samo velim kako mislim da bismo mi reagirali da je obrnuta situacija.
  • Infinity
    16.4k
    Po ovom sta je Infinity napisao, najjace lige s takvim odnosom su grcka i madarska, nije da su to neka olicenja i role modeli kako liga treba izgledat. Madari, Grci, mi i BiH..emilperska

    Ovo sam izbacio iz glave, tj. neke sam imao tu negdje pa sam morao proguglati malo. Pitao si imal igdje. Sad ti ovo nije dovoljno dobro. Austriju ignoriras. Ne tjeraj me da guglam i trazim povezanost sponzora najjacih liga i klubova koji igraju te lige.

    Ponasas se kao tovari, trazis zavjere tamo gdje ih nema. Nitko ne pise o njima i SS jer nas boli k*. Da je PSK sponzor lige onda bi se pisalo, jer su oni takvi. Njima su krivi svi osim njih samih. Mi osvajamo titule i ne zamaramo se ovim glupostima.
  • Mlađi referent
    12.3k
    LaLiga je od ove sezone “LaLiga EA Sports”, a oni su ujedno sponzor i Real Madridu kao i Atleticu.

    U Engleskoj također sponzoriraju valjda pola kluba premda su i tamo glavni sponzor lige.

    Marseille i Uber Eats također
  • db-izbjeglica
    15.4k
    Kao prvo, kladionice općenito treba maknuti što dalje od sporta i tragedija je da naši klubovi na dresovima imaju i po dva natpisa kladionica.
  • scooniepenn
    3.3k
    U teoriji je to odlicno, ali je u praksi je to realno kao naslov Hajduka. Osim toga, nije bas da se kompanije u Hrvatskoj otimaju za sponzorstva u sportu, tako da novac koji daju kladionice hrvatskom nogometu objerucke prihvacam.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.