• The Undertaker
    5.4k
    To je potpuno pogrešan pristup iz milijun razloga, i formalnih i suštinskih. To je kao da kažeš da ako nisi prije bio član pa ne trebaš ni sada, ako nisi išao na utakmice ne trebaš ni sada itd...
  • deda
    32.7k
    Bilo bi idealno da šira javnost može učestvovati u izradi statuta, ali to je čak i tehnički nemoguće. Ista ti je stvar sa zakonima, propisima koji se donose u Saboru. Uvijek postoji neka radna skupina koja to priprema. Ja se nadam da će statut izići u javnost prije nego što bi o njemu trebalo glasati.
  • Tradicija bunta
    6.5k
    Ovo je ciničan pristup ovako sa strane, za dušu što bi se reklo. Zašto nije bilo javne rasprave o statutu, to nije pitanje za ovu dvojicu spomenutih predstavnika. Koji usput nisu predstavnici niti jedne od te dvije spomenute inicijative nego predstavnici BBB. Ne pripadaju grupi ali su odabrani da u ime grupe sudjeluju u toj grupi jer imaju za to znanje, integritet i povjerenje.

    Javna rasprava od strane navijača je trajala 10ak godina. Toliko je vremena bilo da svi zainteresirani daju svoj obol. To što neki nisu vjerovali da će do ovoga doći, jebiga, to je njihov problem.
  • The Undertaker
    5.4k
    Naravno da treba biti nekakava radna skupina. Bilo bi idealno da se zna tko tu zastupa koga i sa kojom inicijalnom platformom (idejom) se ide u pregovore (razgovore) ali to su detalji. Neki minimum bi bilo da članovi dobiju prijedlog Statuta prije usvajanja i da se povede javna rasprava koja može ali ne mora rezultirati i nekim izmjenama.
    Edit: Ovako se informiramo preko kojekakvih portala upitne vjerodostojnosti.
  • BBB Mataa998
    1.8k
    Bilo bi idealno da se zna tko tu zastupa kogaThe Undertaker

    Svi zastupaju bolji,posteniji,pravedniji i europski Dinamo. Eto tako cemo okoncati tvoja pitanja tko koga predstavlja jer znamo na sta ciljas.
  • Tradicija bunta
    6.5k
    2 čovjeka su u radnoj skupini kao predstavnici grupe
    1 je predstavnik grada

    Ostale je imenovao predsjednik kluba.
  • xavier
    12.1k
    Stvarno je zanimljivo kako se neki desecima godina godina nisu brinuti oko postojećeg ustroja i bilo je u redu što članovi nisu imali nikakva prava te što je SVE članove skupštine birao znamo tko.

    Sad kad se napokon nešto pokrenulo, sad odjednom neki brinu kakav će sad biti ustroj i hoće li stvari biti kako treba...
  • The Undertaker
    5.4k
    To je sektaški pristup već viđen na izborima u Hajduku. Ja sam član i ako ću imati pravo i dužnost da biram onda mi je pravo i dužnost da se informiram. I nije ničije da propituje moje motive.
  • og1986
    2.9k
    Kakvi su planovi za sami proces izbora ?

    Kada se ljudi kandidiraju za skupštinu (ovih 28 kaj biraju članovi) hoće li biti kakva platforma/stranica gdje će se moći vidjeti plan i program koji zastupaju, njihove želje itd.
  • The Undertaker
    5.4k
    Vidiš, to je drugačije od onoga što Jaro piše. A on je kao informiran i sve je jasno.
  • xavier
    12.1k
    To je sektaški pristup već viđen na izborima u Hajduku.The Undertaker

    Ne, nije. Ovdje nitko ne brani da imaš drugačije mišljenje, dapače.

    No kad misliš da bi statut bio gotov kad bi svi članovi zajedno radili na njemu? Za desetak godina?
  • Tradicija bunta
    6.5k
    To je sektaški pristup već viđen na izborima u Hajduku. Ja sam član i alo ću imati pravo i dužnost da biram onda mi je pravo i dužnost da se informiram. I nije ničije da propituje moje motiveThe Undertaker

    Obrati se predsjedniku kluba s tim.
  • og1986
    2.9k
    Stvarno je zanimljivo kako se neki desecima godina godina nisu brinuti oko postojećeg ustroja i bilo je u redu što članovi nisu imali nikakva pravaxavier

    Vjerujem da su mnogi bili klinci od nekoliko godina kada se sva saga oko Mamića i Dinama počela događati.
    Glupo je da ljudi od 30-40+ godina prebacuju mladima kaj se nisu prije uključili, koji su tada pohađali osnovnu školu.
  • The Undertaker
    5.4k
    Već sam napisao, ne mislim da svi članovi trebaju raditi na njemu ali bi članovi trebali dobiti minimum informacija. Minimum, po meni, je da se Statut prije konačnog usvajanja stavi na javnu raspravu.
  • Nino Bule
    13.8k
    Ja sam član i ako ću imati pravo i dužnost da biram onda mi je pravo i dužnost da se informiram.The Undertaker

    Kad dobijes pravo i duznost biranja onda da, mi jos nismo na prvom koraku da imas to pravo i za njega neki ljudi tamo pregovaraju, ponavljam se ali kad dobijes to pravo mozes uci u skupstinu ili izabrat nekog tko ce te najbolje informirat i provodit tvoje ideje sto se tice statuta i svega drugog, do tada smo u diktaturi u kojoj nemas pravo ni nakave informacije i utjecaj na odluke
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.