• Mr Blue
    3.4k
    Godišnja za sjever za članove kluba je 120€. 120 dijeljeno 18 domaćih utakmica u ligi iznosi 6,50€ (zaokruženo) po utakmici HNL-a, a ne računam tu europske tekme (kojeg god ranga), Kup (ako ga uopće bude na Maksimiru) i Superkup (jedna tekma, ali ajde).

    Ne znam koliko su dosad iznosile pojedinačne ulaznice za ligaške i europske tekme, no meni je ovo prihvatljiva opcija jer za domaću tekmu Dinama dajem 6.5€ po tekmi, a ako u računicu dodamo europske utakmice to će vjerojatno biti negdje oko 5€ po tekmi, realno čak bliže 4€. Po tekmi.

    Tako da za sjever mislim da je primjereno, čak i jeftino (!), no razumijem ljude koji se žale na visoku cijenu zapada, npr. Ne vidim u kojem smislu i aktualnoj situaciji zapad nudi više komfora od sjevera, osim možda lakšeg ulaza s manje guranja. Štoviše, sjever ima više natkrivenih mjesta! Razlika može biti u alkoholnoj pivi (ako je toče na zapadu), no i to je nategnuto zbog redova od pola sata i loše organizacije (vodim se primjerom s drugih tribina). Pogled? Ne vrijedi ovu razliku u cijeni, po meni. WC? Pa bolji su na sjeveru, ali riječ je o aspektu jednako poraznom i za sjever i za zapad. Mislim da je cijena za zapad stvarno prevelika jer ne vidim čime se točno opravdava. Ako je za sjever 120€, osobno mislim da zapad ne bi trebao biti preko 150€, odnosno, po aktualnom stanju nema mi smisla da je zapad tako puno skuplji od sjevera. Ne vidim zašto! Da je sjever 200-250€, pa ajde.. ovako je razlika jednostavno prevelika, a bez pokrića.

    Usporedbe radi, bacio sam oko na cijene godišnjih ulaznice za belgijski Union. Malo random, ali ok.

    "Navijačka" tribina rasprodana je po cijeni od 200€ za članove. Tribina kao tribina je čak i usporediva s našom. Nema krova, nema čak ni stolice, a na ulazu je uvijek gužva. Pive doduše ima ali je red i mogućnost točenja takva da ćeš propustit cijelo poluvrijeme za samo 0,2l. Red za WC je isti kao za pivu, pa ti je bolje trpiti do poluvremena. Sjever Maksimira čak nudi više po tom pitanju.
    U cijenu godišnje su također uključene kup i europske utakmice (koje, doduše, igraju na drugom stadionu, koji nudi veći komfor nego njihov vlastiti u baš svakom pogledu). Ukupno stadion prima malo više od 9000 ljudi, odnosno manje je mjesta nego kod nas, pa mi je logično da i cijena ulaznice bude skuplja s obzirom na interes i da je već 2-3 sezone teško doći do ulaznice i za običnu ligašku utakmicu. K tome, Belgija je bogatija zemlja od Hrvatske, veće su plaće. I kad sve to staviš na papir, ispada da je za tu tribinu sa sličnim uvjetima kao kod nas i s obzirom na veće plaće - cijena tu negdje.

    S druge strane, za njihov zapad treba izdvojiti jednako koliko i za naš zapad, ali treba uzeti u obzir da je njihov zapad u potpunosti natkriven, a i puno, puno manji nego naš i tribina je u postotku puno ispunjenija nego naša. Nisam koristio, ali za pretpostavit je da imaju WC barem kao naš zapad. Jedina prednost našeg zapada nad onim Uniona je više ulaza.

    Naravno, ovo je samo jedna usporedba na blef i ne govori puno, ali opet daje neki kontekst.

    Za rezimiram za kraj... cijena godišnje za sjever mi je čak i jeftina, dok zapad smatram nesrazmjerno skupim. I to ne samim po sebi, već je skup u odnosu na sjever jer ne nudi ništa posebno. S druge strane... netko tko planira ići na sve tekme - sigurno će mu se isplatiti. A netko tko kalkulira je li mu se cijena isplati radi 30%-70% tekmi na koje planira ići... Ha, jebiga. Osobno da tako razmišljam ne bi uopće razmišljao o kupnji godišnje, posebno kad pojedinačnu ulaznicu mogu kupiti online.
  • Blue 67
    212
    Čemu ova opća histerija oko kluba na gotovo svim temama.
    Bio sam za poskupljenje cijena GK-a jer je prvenstvena svrha iste da ljudi koju su redovni na utakmicama od nje imaju "korist", a ne oni kojima je zanimljivo 5 utakmica godišnje. Značajno poskupljenje svakako. Međutim vjerujem da će se ovim postići to da godišnju kupe isključivo ljudi kojima je i namjenjena. Mislim da će se prodati manje godišnjih, ali da to neće utjecati na posjetu dapače imam osjećaj da će ona rasti.
    Razumljivo mi je da nemaju svi te novce od jednom spomenuta je mogućnost plaćanja na rate. Ok nemaš ni tako. Pa kupuj onda pojedinačne.
    Od ove godine godišnja napokon ima svoju prvotnu svrhu.
  • Olmic
    2.7k
    Dinamo ima 18 domacih tekmi HNL, superkup, minimalno 6 u europi i ajde da nas jedan kup doma i
    Finale da igramo. To je 27 tekmi

    300/27=11.11 eura. Prosle godine je zapad dolje bio 10 eura za HNL, derbiji i vise , europa jos vise.

    Razumijem da naocigled je 300 eura puno, ali 11 eura po tekmi nije puno
  • Nevo7
    608


    Kako ne? Direktna usporedba: ove sezone sam išao na utakmice Lokomotive sa bratićem koji ima besplatni ulaz (mlađi od 12) i na Dinamove tekme.
    Na ulasku u Kranjču, naglašavam utakmice "protiv" Dinama, protiv Hajduka, Rijeke i Osijeka ušli smo uz lagano hoduckanje do ulaznih aparata, a on je ušao sa strane preko reda kako već ulaze klinci.
    Sa njime sam išao na oproštajku Kapetana protiv Rijeke. Preko 45 minuta smo čekali na ulaz. Samo jedna klaonica radi. Na kraju ženska ručno gledala karte. Kasnili smo dvadesetak minuta na početak. Na ulazu te gledaju kao da turistički prelaziš granicu Rusije i Ukrajine, kako su rekli Guantanamo i Pentagon su male bebe za to. Od komfora imaš par toi-toija. Tribine tri svjetlosne godine od terena.
    Na Kranjči barem imam pošteni sanitarni čvor, ne moram se bojati da ne padnem niz štenge i imam krov nad glavom.
    Zaključak je bio da bi on da ga vodim na Kranjču jer mu je ugodnije nego na Zapadu dolje Maksimira. Neka se klaunovi iz Uprave zapitaju. Umjesto da privlače mladost na stadion (a mladost želi doći), oni ih visokim cijenama tjeraju. Uništit će cijelu jednu buduću generaciju navijača kao Glava svojevremeno.
  • NitkoBitan
    12.3k
    Kad spominjete kup racunajte da se ove godine finale igra na 2 utakmice (jedna doma jedna u gostima). Ja racunam da cemo napokon ove godine igrati finale... Inace su cijene za finale kupa paprenije u odnosu na obicne HNL i derbije. Godisnja vrijedi i za finale.

    Hocemo prvokup za gostovanja!!
  • miro
    3.2k
    Ja gledam ovak, ako uzimam za sebe i svoje, moram 4 karte uzet - to mi je 1200 eura ako ne daju popuste za djecu, a ne mogu si priuštit ić na Sjever dolje s njima, jer to (još uvijek) nije tribina za njih.

    1200 faking eura!
    3 dresa 240 eura
    da ne govorim dalje...

    jel mogu ja dobit neko sponzorsko mjesto u Skupštini?
  • emilperska
    3.1k
    Kratko se to moglo rijesiti da su pustili GK za zapad ili sjever gore po cijenama izmedu sjevera dolje i zapada dolje. Nekih 180 EUR recimo. Ni priblizna halabuka ne bi nastala i bilo bi gro manje nezadovoljnih. Iskreno mislim da uprava vjv i nema veze s ovim nego da u marketingu ili prodaji rade neadekvatni kadrovi, nesvjesni okruzenja i ekonomske situacije opcenito.
    Ostali smo bez istoka zbog potresa i onda na to sve zatvoris za prodaju dvije od 5 preostalih podtribina i dignes cijenu za skoro duplo za preostale dvije.
    Apsolutno nikakvog rezona nema. Niti u zaradi niti u vecoj posjecenosti..
  • SAS1987
    13.5k
    Dinamo ima 18 domacih tekmi HNL, superkup, minimalno 6 u europi i ajde da nas jedan kup doma i
    Finale da igramo. To je 27 tekmi

    300/27=11.11 eura. Prosle godine je zapad dolje bio 10 eura za HNL, derbiji i vise , europa jos vise.

    Razumijem da naocigled je 300 eura puno, ali 11 eura po tekmi nije puno
    Olmic

    Netko, po meni Barišić ili Šimić je trebao prije objave vijesti o godišnjima sazvati pressicu i na točno takav način objasniti novu cijenu godišnjih. Poruka je trebala biti da za 11€ za zapad i 4.5€ za sjever tekmu gledaš sve HNL i utakmice Lige prvaka ili Europske lige. Ako so odlučili na poskupljenje je trebalo pripremiti teren i objasniti navijačima zašto je poskupljenje potrebno i normalno.

    Uz to ja bi stavio i skuplje godišnje ulaznice ali bi uveo loyalty program:

    • Prelazan period: Za ovu sezonu bi prošlogodišnji vlasnici godišnjih bi automatsko dobili maksimalan popust (recimo 50%).
    • Za sve sjedeće sezone bi popust dobili jedino ovi koji su bili na dovoljno velikom broju tekmi. Što više tekmi, to veći popust (max 50%). Tako bi lojalni navijači još uvijek imali jeftine godišnje a "europski / derbi" navijači bi plaćali više. Isto tako bi veći popust dobili oni koji više potroše u webshop.

    Kao što je netko napisao, klub je trebao razdvojiti sektore na zapadu dolje. Centralan dio bi trebao glumiti "zapad" a rubni dijelovi "istok". Malo lošiji pogled na teren i zato jeftinije godišnje. Obiteljski sektor bi stavio na zapad gore. Stadion je kakav je al ja bi ipak uložio iako minimalna sredstva da se srede sanitarni čvorovi i takve osnovne stvari.
  • NORTE
    9.3k
    Klub je proše sezone povisio cijene s 400 na 550 Kn za sjever (za članove), a ove godine na 900 kn (120€). To je 125% u 2 godine, a to je jako puno.

    Klub mora uzeti u obzir i komfor na stadionu.
    Papastrumf
    Ako je cilj bio smanjiti broj pretplatnika sigurno su uspjeli u tome.
  • Oluja
    3.7k
    Ovdje na forumu je biko jako dobrih prijedloga sto se tice sezonskih ulaznica ali nitko se nije sjetio najgenijalnije od svih-ne pruziti nista dodatno a drasticno poskupiti proizvod. Za to ipak treba biti veci marketinski strucnjak
  • NitkoBitan
    12.3k
    Kao što je netko napisao, klub je trebao razdvojiti sektore na zapadu dolje.SAS1987

    Nije da se hvalim...

    po meni Barišić ili Šimić je trebao prije objave vijesti o godišnjima sazvati pressicu i na točno takav način objasniti novu cijenu godišnjihSAS1987

    Sumnjam da je itko od njih dvojice zaduzen za odredivanje cijena ulaznica. Gotovo sam siguran da Simic nema nikakve veze sa time.
  • SAS1987
    13.5k
    Sumnjam da je itko od njih dvojice zaduzen za odredivanje cijena ulaznica. Gotovo sam siguran da Simic nema nikakve veze sa time.NitkoBitan

    Nema. Ali takve delikatne stvari treba komunicirati netko koga navijači znaju i kome koliko toliko vjeruju.
  • Gelipter
    3.5k
    Kreće likovanje i jeftini pokušaji destabiliziranja kluba. Srećom, u ovom slučaju samo zločestim, ali idiotskim naslovima.
    boqezh8ckfkr2qlh.jpg
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Sjever se nema šta bunit oko cijena godišnjih. Zapad neću komentirat jer nije moja tribina. Da je Sjever htio i inzistirao na tome cijene bi mogle biti i 30 eura ali nije. Kad se odbiju europske utakmice i dva derbija iz prošle sezone 36% ljudi s pretplatom je dolazilo na tribinu sjever dolje. Pretplata nije namijenjena za ove 2/3 da si bezeciraju ligu prvaka nego za ljude koji su redovni na utakmicama.
    Da, cijena jest porasla puno ali ne zato jer je ovo sada skupo nego jer je ono prije bilo jeftino što i pokazuje to da je samo trećina ljudi koristila godišnju kroz cijelu sezonu. Znači od 2100 godišnjih sjevera dolje, 700 ljudi u prosjeku je dolazilo na te "male" utakmice. Pa onda neka ovih 1400 čeka i kalkulira s paketima za Europu. Osim toga sjever nema luksuz kao zapad oko nekih stvari. 20% pretplatnika je falilo i na Europi i derbijima i te karte stoje, ne prodaju se dalje. 10% tribine ostaje prazno radi ljudi koji uzmu godišnje pa ne dođu kasnije...od ovih 700 pretplatnika koji su redovni i na Milanu i na Gorici kupit će pretplate i ove sezone. Samo što im se eto, neće isplatit pretplata u devetom mjesecu kao prošle sezone nego u 11. ili 12. I imat će komotniju situaciju oko gostovanja gdje neće u većini slučajeva izvisit za kartu.

    Onakve stare cijene nisu nikakva poruka i otvaranje kluba navijačima nego alat kojim se pogoduje derbi navijačima i još im se gratis omogućuje prvokup za gostovanja. Šta nama vrijedi 5, 6 ili 10 tisuća prodanih pretplata kad na stadion dolazi tek trećina tog broja? Nije popularno ali negdje se crta povući mora. Htjeli bi gledat europski nogomet, reprezentativce koji koštaju milijune eura, a teško nam je dat 4-5 eura za kartu. U Milano potegne 5 soma ljudi, potroše na stotine eura, a pet dana kasnije pola tih ljudi ostane doma kad je liga na tri stanice od kuće. Neka se prestalo s tim šlihtanjem i jurnjavom za brojem pretplatnika više jer je bilo gadljivo prebrojavanje i drkanje na tisuće prodanih pretplata svako ljeto po nikakvim cijenama.
    Da, stadion je ružan i nefunkcionalan. Ali je velikoj većini ljudi običan izgovor. Kako ne smeta na Milanu i Chelseaju, a smeta na Gorici. Gomile opravdanja se vade i to ljudi koji idu redovno pravdaju eventaše za njihov nedolazak.
    Bio je pred par godina primjer iz susjedstva gdje su se pobunili ljudi na cijene karata za ligu prvaka koje su koštale, kad se uzme sve u obzir, kao da kod nas koštaju 500 kuna. Najjeftinija. Na kraju je stadion bio krcat, karte rasprodane, a par dana kasnije za utakmicu domaće lige ulaz besplatan. Par tisuća ljudi je bilo na stadionu. Takvi smo i mi.
    Sve mi volimo kritizirat samo sami sebe ne.
    Evo tu se negoduje oko gornjih etaža za sjever i zapad. Otvaranje tih etaža košta. Nije isto jel otvorena jedna tribina, dvije ili 4. Puno je tu tvrdih stavova i gorčine bez da ljudi znaju kako stvari zapravo funkcioniraju. FD je u početku imao kartu 20 kuna. Danas je preračunato u kune karta 37.5 kuna. Skoro duplo, a opet potpuno opravdano jer klub mora prvo pokriti trošak organizacije, pa tek onda razmišljati o nekoj zaradi.
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Još im nije kasno korigirati cijene, nitko im ne bi zamjerio.

    Netko se u upravi malo zaletio postavivši godišnju za zapad 300 eura u državi gdje je prosječna mirovina 300 eura. Umirovljenik dakle očito neće na zapad jer je preskupo a bogami on sa 70 godina neće ni na sjever đuskati sa mlađarijom. Zapad će postati praktički kao što je prije 20 godina bila loža i tu će dolaziti samo dobrostojeći ljudi koji rade za 1500 eura pa naviše. Sjever će se isto sa ovim cijenama malo osuti i vratit ćemo se u doba prije Bjelice kada je utakmice sa Belupom gledalo 2000 ljudi umjesto ovih 3000-3500 na koje se dotralo pozitivom u zadnjih par sezona.

    Kao i u svim segmentima društva tako i ovdje imamo europske cijene i balkanske plaće. Cijene godišnjih su kao u Ligue 1 ili Bundesligi ali zaboravljamo da ovdje ljudi rade za 3-4 puta manje plaće. Zaboravljamo i da u Ligue 1 i Bundesligi gledatelj plati godišnju pa gleda PSG-a, Marseillea, Rennesa, Lyona, da u Bundesligi gledatelj plati godišnju pa gleda Bayerna, Dortmunda, Leipziga, Leverkusena a u Hrvatskoj gledatelj plati tu istu godišnju i gleda HNL.

    Još da kažem kako tamo oni ne plate samo nogometni doživljaj nego tamo show traje cijeli dan. Za tu cijenu koju platiš klub ti omogući da ti se dijete izjutra igra u igraonici, da tinejdžeri igraju igrice na playstationu, da malu djecu zabavljaju klauni, da stariji piju kavu u kafiću ili pivo u fan zoni, da ženice hodaju po shopping centru, da bake igraju tombolu, da dedeki igraju šah itd. Malo karikiram ali nije daleko od istine. Uglavnom klub ti omogući cjelodnevne aktivnosti za sve uzraste i spolove, od beba do baba, od male ženske djece do djedica od 90 godina. Imaju i komfor, kad sjednu na stolicu grije im se guza, krov ih štiti od kiše, wc uređeniji od sale u kojoj sam se vjenčao. Sve to spada u tu cijenu koju oni plate. Kod nas uprava prati europske cijene ali usluga je ne balkanska nego afrička. Još imaju vremena uvidjeti grešku i korigirati cijene jer malo ko je zadovoljan ovim promjenama.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.