• LovroZG
    1.3k
    'Dinamo će biti još jači, novac ćemo uložiti u dva pojačanja'
    https://www.24sata.hr/sport/dinamo-ce-biti-jos-jaci-novac-cemo-uloziti-u-dva-pojacanja-644028

    zanimljiv i detaljan tekst ak se nekome da čitat
  • Neki tip
    19.4k
    može li se zatvarati domaće tribine zbog skandiranja u gostima? Mozda blesavo pitanje, ali ne znam gleda li se to možda odvojeno - tipa, za ono sto ocjene rasizmom "u gostima", zabrane 1 gostovanje npr.?
  • Neki tip
    19.4k
    Kontekst je nama jasan, ali mislim da je kazna za "cigane" sasvim izvjesna nazalost.
  • Slepipap
    26


    Moze, sjeti se Belgije i incidenta sa ustaskom zastavom. Dobili smo kaznu praznog sjevera. Trenutno smo na "uvjetnoj" kod UEFE pa je izgledno da nam zatvore stadion u nekoj od iducih utakmica. Nadam se samo da ce UEFA biti blagonaklona pa nam nece zatvarati stadion u grupnoj fazi LP ako se tamo plasiramo. Mislim da ni UEFI nije u interesu prazne tribine u LP.

    Nikada necu shvatiti navijace koji idu uzvikivati parole za koje su i sami svjesni da stete vlastitom klubu. Rijec "Cigan" je okarakterizirana kao rasizam ma u kojem god kontekstu se vikalo i sto god mi mislili. Steta onakog krasnog navijanja BBBa u Budimpesti jer nekad mrznja prema jednom covjeku moze zasjeniti svu ljubav prema svom klubu.
  • Hipo
    406
    Ne treba se bojat praznog stadiona.
    Simboli su puno gori od uzvika (brisel=prazan sjever s.trnava, benfica=prazan stadion saburtalo)

    Ali da je moguća neka kazna to je.

    Sjeća li se tko kakve su bile kazne za "cigane"?
  • BluePhone67
    3.3k
    Steta onakog krasnog navijanja BBBa u Budimpesti jer nekad mrznja prema jednom covjeku moze zasjeniti svu ljubav prema svom klubu.SlepiPap

    Mogu potpisat svaku tvoju rijec pa cak i ovo izdvojeno, ali mozemo to i drugacije intepretirati pa rec jel moguce da je bas taj jedan covjek prisvojio klub iz samo njemu znanog razloga i ukrao ono sto pripada svima nama dabi zadovoljio svoje dzepove. Jel moguce reci da to nije napravio nebi boysi pjevali, vec bi i dalje krasno navijali i bez toga, a i opet da skrenem pozornost da jedini koje izbacio klub iz Europe je Zdravko Mamic u slucaju Dabic.
  • nkdz
    829
    https://www.uefa.com/insideuefa/disciplinary/index.html#
    nažalost od ove sezone masovno kažnjavaju za ikakve rasisticke stvari.

    Par klubova je samo ovo kolo dobilo zabrane igranja pred publikom, pa bilo to jedna ili dve tekme.
  • Slepipap
    26
    Istina, nije bilo kazna za cigane vec za ustasko U i keltski kriz. Potencijalni problem je to sto smo pod "uvjetnom" kaznom uefe zbog rasizma a uzvik "cigane" je rasisticki. Zbog toga se bojim praznih tribina. Jel zna netko kada bi mogla biti odluka disciplinskog suda uefe i jesmo li uopce prijavljeni za Budimpestu, jel delegat naveo u zapisniku rasizam?
  • Neki tip
    19.4k
    da, hvala, mada bih volio da je odgovor drugačiji.. ali da, sjećam se zastave i posljedica.

    Možemo mi koliko hoćemo o tome da FARE sere i UEFA pretjeruje, ali ako se natječeš u nečijem natjecanju, onda se natječeš po njegovim pravilima i to je to.

    A za "cigane" se od ranije zna da kažnjavaju. Ne sjećam se kako i koliko, jer su obično to neke kazne na temelju "akumuliranih" prekršaja pa se ne zna što je za što.
  • deda
    28.1k
    Partizan je navodno dobio 2 tekme zbog keltskog križa. :scream:
  • Slepipap
    26


    Slazem se sa tobom. Mogu jedino reci da se nadam kako ce BBB u buducnosti shvatiti da njihova mrznja prema jednom covjeku steti njima kao navijackoj skupini,steti igracima i steti klubu. Ova momcad je zasluzila pune tribine. Pa barem da u Europi vicu lopove umjesto cigane jer nas UEFA ima na nisanu zbog cega trpi cijeli klub kao i svi navijaci Dinama.
  • Guinness
    2k
    Partizan je navodno dobio 2 tekme zbog keltskog križa. :scream:deda

    Nije istina. Hukali su i vrijeđali crnca koji je igrao za turke a bivši je igrač zvijezde
  • deda
    28.1k
    Fala, zato sam i napisao navodno jer je info bio s ulice.
  • BluePhone67
    3.3k
    Mrznja je teska rijec cak nije niti krscanski mrziti, a vodimo se kao hrvatski i katolicki klub pa je valjda i grupa takva sa takvom ideologijom. Mozda netko i mrzi sto je individualno, ali ici u generalizaciju da boysi vise mrze jednog covjeka nego sto vole svoj klub jer mu stete skandiranjem na tribini i to zbog ocitih anomalija je takodjer zlocesta konstatacija. Pisalo se ranije da jedina oporba, borba, poruka moze biti na tribini, a kada se to i dogodi onda se steti klubu, igracima, svima i opet nije dobro. I losa reklama je puno bolja od one da je nitko ne primjeti. Ja sam prvi da mu se vice lopove, ali dok mu to ne vice cijeli stadion ili barem jos istok njega to ne dira, on ce i dalje biti u klubu i svojatat ga, on ce i dalje gurat ruku u ladicu za lovu, on ce i dalje radit na tome da mice oporbu koji ukazuju da je on lopov. On itekako udara ispod pojasa i steti klubu, igracima, navijacim i cijelom ugledu, a i dalje ima vojsku pratioca koji jako brzo zaboravljaju njegova djela.
  • Slepipap
    26
    U svemu sto si napisao se slazem.
    Ali zasto bas cigane? Jel mi mozes to objasniti i pojasniti kao ovaj post prije?
    Zasto rasizmom protiv kriminala?

    "Cijeli grad mrzi vas i pjeva na sav glas."
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.