• SAS1987
    14k
    Sigurno će prva biti pravnomocna, cak bi za hrvatsku bilo previse da ga ne osude.

    Za mene je jedino je pitanje kaj će se dogoditi nakon toga. Ostavka svih članova uprave? Nema sanse, njih če netko trebati natjerati. A tko? Grad? Ako ih Bandic zamjeni doci če neki njegovi ljudi. Država? Oni vec godinama ignoriraju zakon o udrugama i ne reagiraju zbog njegovog kršenja.

    Nece oni nikada raspisati izbore osim ako ih mi navijači ne natjeramo na to.
  • Kwedi
    3.8k
    Grad nema i ne smije imati nikakav utjecaj na rukovodstvo kluba. Jedino može indirektno kroz zatvaranje pipe, al u ovom slučaju nema uporišta ili po pitanju Maksimira što je opet suludo jer bi po tom sistemu 99 posto nogometnih klubova u zagrebu dobilo pedalu s obzirom na način poslovanja.

    Također, Zakon o udrugama je u mnogo stvari nedorečen, odnosno praksa je dijametralno suprotna zakonu; iznimka nije samo Dinamo.

    U pitanju Dinama je politički kontekst,ali taj princip Zakona o udrugama bi onda trebao biti primjenjiv na sve klubove.

    Jeste ikad čuli da članovi Slavena, Inkera, Cibone, Juga ili Mladosti imaju pravo participacije u biranju vodstva ili informiranju o stanju u klubu?

    Ili da malo izbanaliziram; ljudi gušteri iz jedne imbecilne nakupine političkih izdrkotina imaju, odnosno imali su takav demokratski sistem di su femme fattale iz Međimurja, kreten iz Gajnica i debil iz Karlovca kontrolirali sve,a šest i kusur hiljada članova mogli su povlačiti mačka za rep.

    nije neka prevelika razlika ni kroz velike i ozbiljnije stranke.

    ako ćemo ogoliti sustav neprofitnih organizacija, dobrovoljna vatrogasna društva sigurno ne funkcioniraju puno drugačije hijerarhijski. Uprava na lokalnim razinama s druge strane ne talasa oko tog zbog:
    a. nekompetentnosti
    b. demokratskog deficita[ajme kako sam ofucani politički izraz upotrijebio] u procesu odlučivanja koji veže istovremeno i voljni moment participacije u nekom pravnom entitetu.


    Očekivati nekaj od Grada i Države iz praktične perspektive s obzirom na modele odlučivanja i funkcioniranja je prdnuti u čabar.
  • SAS1987
    14k
    mislim da grad kroz odjel za udruge može odluciti da skupščina dinama nije legalno odabrana itd. To bi značilo da oni teoretski mogu prisiliti dinamo u izbore.

    Ja ne ocekujem nista od grada i države ali treba je imati neki plan kako doci do izbora. Siguran sam da DSTM to ima i da se samo ceka ta pravnomocnost.

    Btw, ocekujem da će u početku jeseni osim pravnomočne presude iz dinama zbog prijave sportskog inspekciji biti izbacen i Barisic. Bit ce to zanimljiva jesen :D
  • Goran
    80
    mislim da grad kroz odjel za udruge može odluciti da skupščina dinama nije legalno odabrana itd. To bi značilo da oni teoretski mogu prisiliti dinamo u izbore.SAS1987

    Grad/Bandić to nije napravio ni kad mu je Zajedno za Dinamo dokazao da je tako, a registriraju sve što Dinamo napravi, čak i kad poslije ZZD ili DTSM pokažu da je nezakonito... Ured za udruge je velik dio problema i od njih ne treba ništa očekivati sve dok im se ne promijene šefovi
  • Tradicija bunta
    5.7k
    mislim da grad kroz odjel za udruge može odluciti da skupščina dinama nije legalno odabrana itd. To bi značilo da oni teoretski mogu prisiliti dinamo u izbore.SAS1987

    Grad to nece nikad napravit sam od sebe. Problem je sto je netko gore napisao, u tome sto po istom principu i zakonu funkcioniraju Dinamo sa svojim budzetom od 50 milijuna eura i 12 tisuca clanova... i DVD u nekom zaseoku s 13 clanova. Sistem po kojem egzistiraju udruge je golema siva zona od koje dobro zivi jako puno ljudi, a posredno od toga najvecu korist imaju bas politicke stranke. Zato je ovakvo trenutno stanje neodrzivo. To je i jedan od razloga zasto je klub sada s mamicima na izlaznim vratima ranjiv na pokusaj ulaska raznih elemenata i struktura slicnog karaktera. Dok je ovako, klub ce bit u rukama politike i njima bliskih interesnih skupina.

    Rjesenje se vjerojatno krije u izglasavanju novog zakona o udrugama tj nekih amandmana koji bi to uredili.
  • SAS1987
    14k
    Bas to i kažem. Po zakonu grad bi mogao zahtijevati izbore ali nema sanse da to naprave, jer Bandicu to nije u interesu. Vjeruj mi da imam dovoljno iskustva i da nisam toliko naivan da mislim kako če grad bilo sta pozitivno napraviti za Dinamo. Zato treba biti pripremljen kada pade ova uprava i ne dozvoliti da novi krimosi preuzmu klub.
  • Kwedi
    3.8k
    Ne može ni po zakonu Grad tražiti izbore. Ne može ni Statut mijenjati jer su ga već amenovali.

    U idealnoj situaciji mogu slijedeće izmjene Statuta odjebati,ali kvaka 22 je da bi trebalo imati isti princip i kriterij za sve.

    U prijevodu 50 hiljada udruga, od kojih je aktivno cca 12-13 tisuća i sad dal' bi ured za opću upravu bilo kojeg sela, općine ili grada išao jebat po tavanu i davat sam sebi posel, odnosno morali bi rezati i statute političkih partija koje su istovremeno šefovi uredima za opću upravu.
  • Goran
    80
    Hobotnica, ogadno i za čitat, ali treba, nek svi vide protiv kakve se političko-pravosudno-"biznis" zle organizacije BBB i drugi pošteni navijači Dinama već velik dio godina bore
  • SAS1987
    14k
    Zato će konacna pobijeda biti jos slađija. A ona je blizu.
  • BluePhone67
    3.5k


    Mozda imamo Rusa prevodioca ovdje, za neki sazetak, a ima i poznatih lica u videu :cool:
  • LovroZG
    1.3k


    Zanimljiv video. S jedne strane je čovjek dosta upućen, a s druge strane neke važne stvari nije spomenuo, vjerojatno mu ni sve šta je sazno nije stalo u video. Spominju se prve dvije optužnice, potpuni životni put Mamića (od nekakvog zazivanja povratka Ćire u klub kad je potjeran 83. preko privatizacije 90-ih do suradnje s Barišićem i njegovih djelatnosti u klubu), monopol nad ligom, prevlast u HNS-u, potencijalno namještanje tekmi i detaljno se obrađuju transferi Modrića, Lovrena i Kovačića.

    Kod transfera je liku očito bilo teško sve pohvatat pa nažalost ne spominje antidatiranje aneksa i različite posredničke naknade, ali je spomenuo ulogu Marija Mamića, švicarskog Rasport Managementa i drugih offshore kompanija.

    Dosta se koncentriro na građanske ugovore. Iako ih ne naziva pravim imenom, objašnjava da su igrači bili primorani davati 15% svoje plaće Rasportu, tj. Mamiću, minimalno deset godina nakon odlaska iz Dinama. Zanimljivo da on govori da se to obavljalo tako da je igrač zapravo predao Rasportu svoja prava na imidž, tj. na vlastiti brend, a ne da je nakon svake isplate plaće 15% prosljeđivao Mamićima. (U slučaju Lovrena Rasport je potpisivo ugovore o pravima na brend igrača s klubovima, Southamptonom i Liverpoolom!) Porez se naravno najvjerojatnije nije plaćao.

    Spominje se u videu i da su Mario i Zdravko sredili transfer Kovačića u Real. Tu je od 35M € odštete njima pripalo 3M €. To je jedina legalna stvar koja se spominje u videu, al napominje se da su te pare sjele na račun neke tvrtke u Bosni čiji je stvarni vlasnik Mario Mamić. Ovog zaključka nema u videu, al jasno je onda da Mamići imaju fini kapital u Bosni, gdje je porez na ovakve dohotke 10%.

    Malo se još pričalo o "atentatu", gosti (Redžić i pretpostavljam Đulić, a ne Dulić kak piše u videu) su pojašnjavali Mamićeve radnje i odnos društva prema njemu, spomenulo se da većina reprezentativaca ima veze s Dinamom i Mamićem. Bio je još jedan gost, Damir Pokupec. On je počasni konzul RF i odvjetnik, al on nije reko niš pametno. A onda se na kraju videa i popričalo s Mamićem. Od 31. minute ga se može čut, al evo njegove verzije jer su ga malo srezali.

    Dakle, lik je mrtav hladan reko da se njega politički progoni jer se SDP dogovorio s Torcidom da će u zamjenu za glasove zatvorit Mamića te Hajduku dat prvenstvo i prevlast u savezu. Također se osvrće na transfere Lovrena i Modrića i govori da je on njima Hrvatskoj dao tri i pol milje poreza, a da su pol odštete igrači uzeli sebi jer su imali mizernu plaću s 18 godina. Navodi primjer Modrića i govori kako je on dobivo tek soma € mjesečno. Antidatiranje aneksa i lovu koja je završila kod njega logično ne spominje.

    To je ukratko to. Na kraju je ovaj voditelj još dao svoj kratak osvrt koji, razočaravajuće, nije bio preoštar. On je kroz cijeli video, kolko god da je naglašavo kaznena djela i nepoštenu praksu, provlačio tezu da je Mamić zaslužan za "najuspješniju epohu Dinama" i uspjeh reprezentacije u Rusiji pa je sve završio komentarom da se ipak Mamićeva nedjela ne mogu usporediti s onima koja se događaju u vrhušci nogometa. I Mamić ga je uvjerio da on nosi ljubav prema nogometu i Dinamu u svome srcu. :vomit:

    Sve u svemu, upozno je voditelj Ruse s likom i djelom Mamića, al nije dao prenegativnu sliku, jbg.
  • BluePhone67
    3.5k
    Dakle, lik je mrtav hladan reko da se njega politički progoni jer se SDP dogovorio s Torcidom da će u zamjenu za glasove zatvorit Mamića te Hajduku dat prvenstvo i prevlast u savezu.LovroZG

    A Hdz dobio u Splitu sa Oparom i dao im vise nego onaj Baldasar sa SDPom , dok se on naslikava sa Vucicem po BiH i ratnim zlocincima po Beogradu pjevajuci Zvezdine i Partizanove pjesme :roll:

    Stvarno se pogubio, sa druge strane njegov "zastitnik" i "donator" Milan Bandic je takodjer iz SDP-a dosao i otvorio mu put da sve ovo i napravi od kluba i svoje dzepove.

    Svakako stoji politika iza svega, ali politika ga je i stvorila da bude ono sto je danas tako da je tu 1/1 i nema se pravo zalit
  • Kwedi
    3.8k
    Hdz dobio u Splitu sa Oparom i dao im vise nego onaj Baldasar sa SDPom , dok se on naslikava sa Vucicem po BiH i ratnim zlocincima po Beogradu pjevajuci Zvezdine i Partizanove pjesme :roll:BluePhone67

    I često je viđen u Mostaru, u HDZ BiH kod četnika Čovića
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.