• Nino Bule
    13.6k


    Ne znam zasto si moj komentar izignorirao i drobis sad vec pet puta isto. Imamo 5% fiksnih prihoda i dinamo nema budzet od 60 mil eura nego ih svake godine mora stvoriti, to tako moze gurat godinama ali jednom kad se dovedes u situaciju da nemas te novce izlozen si problemima. Ako su ciljevi osvajanje lige i skupina europe svake sezone i to se moze ostvariti sa 45 mil eura umjesto 60 onda se ne radi o nesposobnosti nego bas suprotno, sposobnosti uprave da zadrze rezultatske uspjehe a smanje izlozenost/rizik poslovanja kluba.
  • Orc123
    7.9k

    Ja sam citao da imamo oko 15% a ne 5% osiguranih i aigurnih sredstava....
  • marcio amoroso
    36.4k
    Ja sam citao da imamo oko 15% a ne 5% osiguranih i aigurnih sredstava....Orc123

    U pravu si. Oko 15% je točno.
  • Nino Bule
    13.6k
    Uskoro ce valjda bit fin izvjesce pa cemo tocno znat
  • Orc123
    7.9k

    I ru imamo ogromnog peostora za napredak pogotovo sad kad je bolja atmosfera oko kluba....marketing dobar, bolja peodaja suvenira, dresova itd...sponzori, ali svega toga nece biti bez europe....a europe pak nece bit bez konkurentne momcadi....dosta mi je vise slusati o unutarnjimrezervama jer ih nemamo i isusili smo ih maksimalno. To se vidi iz toga da se ovog proljeca koristi jednih te istih 13-14 igraca....
  • Jaro
    7.3k
    al dinamo od tih cca 60milja ima garantirano, tj osigurano od stalnih lrihoda kolko - 10 milja max. Ostalo ovisi o transferima i prihodima.od UEFAe - na te stvari nitko ne moze sa 100%, pa ni sa 50% racunati...
    Svi racunaju vec 2 godine da ce se od Olma i Gvardiola uprihoditi jos 20-40 milja eura - a vrlo lako moguce je da se nece dobiti nista - Olmo doceka istek ugovora i ode dzaba u Barcu, a Gvardiol se pokaze ko suplja glava i nitko ga ne kupi za 100 milja kolko RB trazi)... A ulazak u LP je sve samo ne garantiran - na to utjece svasta - od trenutne forme igraca, vremenskih uvjeta u pretkolima, ozljedama, sucu, i kao jedan faktor - rad uprave i sportskog sektora... U momcadi trenutno nema igraca koji u ovom prijelaznom roku moze donijeti 20ak milja eura...
    Zato je logicnije imati proracun blize garantiranim prihodima nego da ti je 80-90% bazirano na lutriji kao do sada... Tu maknes 10milja eura koje doslovno bacas, i maknes jos koju na nepotrebne zaposlenike...
    Dinamo nece tako skoro biti klub koji ce na trzistu trositi 10 milja za igraca neovisno tko bio na celu kluba.
  • xyz
    840


    Nisam ignorirao. Sorry... Što se tiče prihoda, mislim da mi nikada nećemo imati više od 10 (do max 15) mil eura fiksnih prihoda (a čak je i do toga je dug put). Jednostavno smo tržište od 3.5 mil stanovnika + nešto dijaspore koje nikoga ne zanima. Tv prava koja čine značajni dio financija klubova na zapadu su praktično nepostojeća. Nije to boljka Dinama, nego svih klubova koji nisu iz najjačih liga.
    I koliko god ja ponavljao jedno te isto - nitko još nije odgovorio kako je moguće da je u vrijeme kad su se izvlačili novci iz kluba bilo moguće prihodovati 45 mil eura od transfera i uefe, a sada to nije moguće. Ako je moglo 15 godina, zašto ne može i dalje?
  • deda
    32.6k
    Pa može, ali to nije garantiran prihod 100%. Ideja je da se budžet radi na manjoj bazi upravo zbog rizika od nerealiziranja tog dijela prihoda. Lako ćeš ti na kraju godine odlučit što ćeš s 10 milijuna viška ako ćeš ih imat.
  • NitkoBitan
    17.1k
    nešto dijaspore koje nikoga ne zanima.xyz

    Mislis da klub nije dovoljno orijentiran prema "nasima" u dijaspori (tu ne mislim na Hrvate u BiH)? Koji su tvoji prijedlozi za poboljsanje tog aspekta? Realno gledajuci ljudi u dijaspori prate neke svoje klubove (Bayerne, Dortmunde, Rapide...) i trose vise novca na njih nego na Dinamo, tako je kako je + njihova djeca ce sigurno dodatno gubit povezanost sa Hrvatskom i Dinamom. Jbg. Po meni nije to neko stabilno trziste da mozes pouzdano racunat na njega.
  • BBB Mataa998
    1.8k
    Koji su tvoji prijedlozi za poboljsanje tog aspekta?NitkoBitan
    Organiziranje druzenja/vecere/proslave Dinamove Plave Noci u gradovima gdje je mnogo Hrvata.
    Na takve evente obavezno posaljes neke ljude iz kluba,naravno da nije realno da ce prva momcad doci ali neke legende,i ljudi koji su u klubu bi mogli. 2-3 covjeka ne vise. A u dijaspori postoji veliki broj ljudi koji bi se stavili na raspolaganje i pokusali u svom gradu uciniti sve da se tako nesto ostvari. I obavezno omoguciti na tim proslavama i uclanjenje u klub.Takodjer odabrati i povjerenike u tim gradovima,evo ja bih se prvi stavio na raspolaganje iako imam i previse obaveza. Eto samo jedan nacin promicanja Dinama.
  • Tradicija bunta
    6.4k
    Suludo je da se ovdje danima piše i raspravlja o smanjenju budžeta i svim temama koje proizlaze iz toga... a sve na temelju čega? Ako sam dobro shvatio, neke glasine koja je osvanula na nekom portalu?
    Uzelo se to zdravo za gotovo iako nitko iz kluba nije izjavio ništa slično već se klub nalazi u nekom interregnumu gdje se ne donose neke značajnije poslovne odluke.
  • Armagedon13
    959
    Ponovo se najavljuje odlazak Livakovića.Iskreno ne znam što bih želio.Zaslužio je dobar ugovor i klub.
    A opet nikad nismo imali takvog vratara,i vjerojatno nećemo
  • SAS1987
    14.7k
    Ponovo se najavljuje odlazak LivakovićaArmagedon13

    Ovo me je podsjetilo da trebam rezervirati apartman na moru. Svake godine prolazimo isto.
  • Krizy
    43.2k
    Zaslužio je dobar ugovor i klubArmagedon13

    Jer trenutno igra u Kustošiji za 3 tisuće eura mjesečno.
  • marcio amoroso
    36.4k
    Zaslužio je dobar ugovor i klub.Armagedon13

    O Bože :monkey:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions