• Jaro
    7.5k
    OK,

    naravno da je druga krajnost - "rasprodaj sve kaj mozes i to odmah", naravno da sve mora biti u dogovoru klub - igrac gdje je interes (dugorocni) kluba na prvom mjestu (kao sto je igracu njegov interes na prvom mjestu) - neka sredina se nadje i planski se trasferi odradjuju.
    Zadrzavanje Livakovica, Ademija,Orsica - govori da se na tome nekako i radi. Gvardiol je recimo prodan u trenutku kad nije bilo realne stete jer nije bio toliko bitna karika u momcadi, jos je klub zaradjivao na tome sto je ostao igrati kod nas - vrh transfer tko god ga je radio... Olmno je takodjer otisao u trenutku kad vise nije bilo rezona u zadrzavanju, a imao si Majera i Ivanuseca za nasljednike...
  • Jurki
    11.8k
    vidjeli smo kak smo se uspjeli dogovoriti sa Šunjicem, Morom, Jakicem itd. Ti si igrac i dojde ti menađer i veli ti ... trazi te RBL..daje xy milijuna za transfer, tebi placu xy milijuna.
    A znas da si s tim rjesavas egzistenciju. I normalno da bus forsiral transfer.
    Igraci na tu situaciju gledaju iz drukcijeg kuta nego mi obicni ljudi.
    Nije to samo kod nas takva situacija, to je svugde tak. Ono tele Dembele je imal astronomsku placu u Dortmundu pa smo vidli kak se "dogovoril" s klubom.
    Edit: prije je bilo bjesomucne prodaje, međutim sad to definitivno nije slucaj.
  • Nino Bule
    13.9k
    Nismo mi nista istrenirani, prodavat se mora, mi smo opljackani. Jedan bayern i liverpool moraju prodavat jer im igraci zele u barcu/real pa izmuzu kolko mogu.
    Kostur ekipe svakako zadrzat i ne prodavat, mlađe igrace koji igrama dođu do ponuda jacih klubova i zele ici, za adekvatnu cifru prodat, to je sva mudrost.
    A cifre benfice,porta i ajaxa zaboravi, oni igraju 10 puta jace lige od nas.
  • Zagi
    7.9k
    oni igraju 10 puta jace lige od nas.Nino Bule

    Nema to veze sa snagom lige. Isto kak mi igramo istu ligu kao i magarad pa su naši transferi za njih SF.
    Samo europska natjecanja su bitna. Za top transfere, samo liga prvaka.
  • Nino Bule
    13.9k
    Nisu samo europska natjecanja bitna to su gluposti, naravno da ce bogatiji klub s vecim proracunom moc traziti vise, i da se izjednacimo u europskim dosezima sa benficom, portom i ajaxom ne mozemo trazit njihove cifre jer oni imaju na racun svoje lige vece proracune. Uz to jako bitno dokazivanje iz tjedna u tjedan igraca u jacoj ligi, dokazani igrac iz portugalske lige je skuplji nego igrac iz hnl-a, iz francuske lige jos skuplji, iz bundeslige jos skuplji, itd.
  • Logistika
    1.3k
    mislim da je to pre mali uzorak da bi dobili cijenu igraca kao Porto.
  • Zagi
    7.9k
    mislim da je to pre mali uzorak da bi dobili cijenu igraca kao Porto.Logistika

    Potencijal se prati od pionira, dodatnu potvrdu dobiješ kroz ligu i finalnu kroz ligu prvaka.
    6 utakmica na najvišoj razini je čisto dovoljno. Gle koliko ima prenapuhanih transfera nakon svakog SPa.
  • Logistika
    1.3k
    a ne znam...eno iz juzne amerike se neki dan lik prodao u neki jaki klub,necu imena bubati...trž vrijednost 5miliona,ovi iskeširali 50ak ...mislim da mi 60 mil ne mozemo dobit da Orša 10 komada utrpa u LP....evo mozda se varam takvog sam dojma trenutno...iz brazila svaka šuša dolazi u europu za 10 15 miliona
  • Nino Bule
    13.9k
    Igraju i cigani ligu prvaka svako malo pa nemaju transfer preko 10 mil eura, prenapuhani transferi nakon SP kao prije ne postoje. "Otkrica prvenstva" su amrabat koji igra dobro u fiorentini. seriji a, enzo fernandes iz benfice, livakovic o kojem se prica godinama, mali bellingham o kojem se prica godinama i igra u b dortmund. Ne mozes se prodat na temelju 6 utakmica, to su gluposti, bar danas analitika i realno previse oslanjanja na statistiku je prodrlo u nogomet. Mozda ce dinamo i prodat nekog za sulude cifre ako se radi o generacijskom talentu i nastave rasti cijene igraca, ali da cemo doci na razinu cifri koje ajax porto i benfica dobiju, ako oni nastave svoje rezutlate, teško
  • Jurki
    11.8k
    cijenu transfera u mnogocemu diktira i marketinski potencijal samog igraca.
    S obzirom u kojim okolnostima Dinamo egzistira, ti rezultati i transferi su vrh vrhova trenutacno.
    Bez novog upgradea (stadion, kamp, širenje skautske mreze, bolja edukacija trenera za mlađe kategorije) bumo jos neko vrijeme ostali na ovoj razini.
    Bumo vidli kaj bu buducnost pokazala.
  • Jurki
    11.8k
    danas je to sve tak umreženo, da nebre ni jedan igrac proci ispod radara. Pisu piskarala kak je Livi "otkrice" a svako ko je malo gledal i nasu ligu i europske utakmice proslih sezona je videl kakav je Livi golman. U nogometu se vrti prevelika lova da bi se nekaj dogodilo "slucajno". To se samo u Hrvatskoj moze dogoditi da neki talent ne bude prepoznat od "struke".. danas cak i to rijetko.
  • Mlađi referent
    12.3k
    To se samo u Hrvatskoj moze dogoditi da neki talent ne bude prepoznat od "struke"..Jurki

    To nije baš istina. Svugdje gdje se radi, tu se i griješi, a pogotovo kad su u pitanju ljudski potencijali, jednostavno previše čimbenika je u igri
  • Efes Pilsen
    8.4k
    Marketinski potencijal igra veliku ulogu, to svakako stoji i cesto se zanemaruje. Modric se broji medu najbolje veznjake IKAD, uzeo je 5 LP, Zlatnu loptu i na kraju ne vjerujem da je prodao vise dresova od tipa Viniciusa niti ce povecat interes za LaLigom niti ima sponzora iz Hrvatske koji bi bili interesantni Realu.. Tu smo gdje jesmo, pozicija nije losa, svakako moze bit i bolja, ali ne puno bolja.
  • maddaddam
    2.9k
    Mauro Perkovic na meti Shakhtara i nekoliko talijanskih klubova. Shakhtar navodno za koplje ispred. Spomenut je par puta tu na temi.
  • Mali dioničar
    15.5k
    Evo lijevog beka. :joke:

bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions