• Mali dioničar
    15.5k
    A slovački? :smile:
  • deda
    32.8k
    Slovački i češki su malo različitiji, ali ako se ufuraš možeš i njih razumjeti. Ja vjerojatno malo bolje :joke:
  • Kwedi
    3.8k
    slovaci razumiju čehe, al česi slovake baš i ne.

    mislim da su u razlici češki/slovački ko hrvaški i slovenački
  • marcio amoroso
    36.8k
    Ma samo mađarski se baš ništa ne razumije. Sve ovo ostalo se nekako može razumijeti.
  • Papastrumf
    12.5k
    Isto je i sa hrvatskim i slovačkim. Bio sam jednom u Bratislavi na sastanku, nije im trebao nikakav prijevod, gotovo sve su razumijeli, a mi njih skoro pa ništa.
  • deda
    32.8k
    Ja ju danas čitam skoro ko latinicu
  • Infinity
    16.5k
    Ja sam mladji, ratno dijete da tako kazem, a cirilica mi dodje k'o i latinica. Al ja sam iz BiH, ovdje si polupismen bez cirilice koja se barem kod mene u osnovnoj ucila na satima hrvatskog jezika.

    Prilikom jedne posjete Sloveniji sam skuzio da njihovi stariji bez problema razumiju hrvatski.
  • The Undertaker
    5.5k
    U Sloveniji sam često i gotovo svi stariji bez problema razumiju hrvatski jezik. Većina i dosta solidno govori. Ovi mlađi tako-tako. Preferiraju engleski.
  • SAS1987
    14.8k
    Da, kod nas svi stariji pričaju hrvatski. Od mladih cca 1/2 priča hrvatski.
  • Majki2111
    3.3k
    21 godina, purger, polovično skužio stavljen tekst uz trud ner pol riječi ne koristim i sumnjam da su dio hrvatskog jezika. Lakše bi mi bilo na engleskom definitivno. Čirilicu ne znam, glagoljicu ne znam. Moji roditelji su na pola isto zaboravili čirilicu.
  • Kwedi
    3.8k
    21 godina, purger, polovično skužio stavljen tekst uz trud ner pol riječi ne koristim i sumnjam da su dio hrvatskog jezika. Lakše bi mi bilo na engleskom definitivno. Čirilicu ne znam, glagoljicu ne znam. Moji roditelji su na pola isto zaboravili čirilicu.Majki-Papi2111

    jebiga, malo više kajkavske književnosti ili posjeta zagorju i bez problema bi skužio većinu teksta.

    inače, mislim da bi mi iz zagreba i okolice komotno mogli barem razumijeti(ne govoriti) polovično slovenski jer je meja maltene na istoj udaljenosti ko i dugo selo.

    al dobro, to je odnos velikih i malih jezika, odnosno velikih i malih naroda...
  • SAS1987
    14.8k
    Da se vratimo na Zdravkana. U prilog nama vjerojatno ide da je sudeć po novinarskim člancima vaša vlada u velikim problemima i zato ne vjerujem da bi se osudila na bilo kakav način pomoči Mamiću. Naprotiv, vjerojatno će ga zbog publiciteta dokrajčiti što prije je moguće.
  • Goran
    80
    Nadam se da ima neki povjesničar ovdje, ove posjete autobusima velikom vođi koji bježi pred zakonom, kao znak odanosti i poltronstva uprave i zaposlenika vodećega hrvatskoga kluba vrijedne su neke knjige, a ako netko vješto piše mogao bi ih pretvoriti i u komediju, farsu, tragediju, odvratni su... :vomit:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.