• Nino Bule
    13.9k
    Mislim da je tu velik problem i ogromna razlika u ritmu između juniorskog i seniorskog hnl-a i ovih europskih utakmica.
    To je drugi sport, a chelsijevi juniori imaju 10tak utakmica ovakvog ritma vise nego nasi, također i nasi seniori kad se igra protiv gorice, sibenika, lokomotive, to je 60% ritma jedne prosjecne europske, a kamoli igrat sa rbs-om, bodo glimtom i takvim ekipama. Sigurno se moze i s boljom strukom dici kondicija, ali mislim da bi puno vise znacilo vise ozbiljnih utakmica kao proslogodisnji hnl, di je slabiji dinamo nego ovaj u dvije utakmice sa sevillom bio al pari do zadnjeg zvizduka, konstantno visoko pritiskao, uzimao duele, itd.
  • LovroZG
    1.3k
    Ne treba ti protivnik da igraš u visokom ritmu. Trebaju ti kondicija i motivacija.
  • deda
    32.8k
    I kvaliteta naravno. Ova generacija je očigledno razvikanija od svoje realne vrijednosti. Nitko nas nije baš razbijao u prošlim generacijama.
  • Nino Bule
    13.9k

    To je opasno pojednostavljivanje, kontekst kondicijskog treninga i utakmice su nebo i zemlja. Najbolji nacin za naviknut se na igru visokog ritma, je igrat utakmice visokog ritma svaki tjedan, igraci kad prelaze iz bundeslige u premier ligu trebaju period prilagodbe na ritam, a mi pricamo o hnl-u i ligi prvaka. Sumnjam da bayer leverkusen ili borussia dortmund nemaju najefikasnije kondicijske treninge.
    A motivacija o kojoj pricas nije skroz u rukama igraca, mislim da ne postoji 11 igraca na svijetu koja bi na 100% igrala iz tjedan u tjedan protiv gorice, sibenika i takvih kad ne moras i kad mozes sa 60%,
  • LovroZG
    1.3k
    Ak ćemo uvest kvalitetu u jednadžbu, onda može uz nju i skauting. Nekako nemam osjećaj da se kod nas ponekad zažmiri na slabiju tehniku zbog odličnih fizičkih kapaciteta. Jednostavno nemamo "zvijeri" u momčadima.
  • Nino Bule
    13.9k

    Jedina utakmica u kojoj su razbijeni je utakmica di su se skroz otvorili na 1 0 jer dinamu igra samo pobjeda, i to statisticki egal utakmica, pogledao sam samo prvo poluvrijeme i tu je dinamo bio puno bolji, ali u svakom slucaju da ih je chelsi i pojeo u sansama drugo, ima logike jer se dinamo morao otvorit.
    Najbolje da igraju na sigurno da ne prime jos par komada jer ce netko dobit dojam da su losiji od proslih generacija
  • LovroZG
    1.3k
    Složit ću se da je rutina najbolji način održavanja kondicije, al kad dominiraš tekmom, ti si taj koji određuje ritam i tu mi ne odrađujemo svoje. Možeš ti branit igrače i reć da ne postoji osoba na svijetu koja će se motivirat da igra na 100% protiv Gorice, al to je onda itekako domena igrača i njihovih karaktera jer tak štete i sebi, tj. svom razvoju, i klubu.

    Što se tiče ritma PL i Bundeslige, imaš neki primjer, članak? Volio bi pročitat neš na tu temu jer me čudi ta tvrdnja.
  • Nino Bule
    13.9k
    Možeš ti branit igrače i reć da ne postoji osoba na svijetu koja će se motivirat da igra na 100% protiv Gorice, al to je onda itekako domena igrača i njihovih karaktera jer tak štete i sebi, tj. svom razvoju, i klubu.LovroZG

    Njihova je domena koliko i to da se rode sa talentom lionela messija, imas nerealana ocekivanja i uvijek ces biti nezadovoljan igracima u dinamu jer ce jake ekipe uglavnom odrađivat takve utakmice sa 60% to jest koliko im treba
  • deda
    32.8k
    Nino, razbio ih je i Milan
  • LovroZG
    1.3k
    A jebiga, onda će se jake ekipe i dalje uglavnom čudit da ih Ludogorec, Bodo i RBS šišaju u fizičkoj spremi.

    Btw, i dalje bi volio neki dokaz o tome da igračima Bundeslige treba prilagodba na PL, ne treba to bit dio naše rasprave, samo sam znatiželjan, a na netu niš ne nalazim.
  • Nino Bule
    13.9k

    Bodo i rbs su iznimke na razini europe, doslovno citava igra im se svodi na okomitost, trku, agresiju. Ako mislis tako izgledat onda su to ogromne promjene koje na nasem podneblju tehnicki sposobnih igraca nema apsolutno nikakvog smisla. Naravno da je trenutno kondicijsko stanje dinama lose i mora bolje od ovog, ali za nesto vise ovisimo i o kolicini ozbiljnih utakmica.

    Ne znam kakav dokaz ocekujes, neku studiju nemam ali pratim epl i graci drugih liga ukljucujuci bundeslige prvih par mjeseci izgledaju ko strano tijelo s obzirom na ritam utakmice. Nije rijetkost da im se napravi sta je i modric morao u tottenhamu, a to je guranje na krilo/stranu iako im to nije glavna pozicija kako bi imali vise vremena na lopti manje duela dok ne uđu u ritam.
  • miro
    4.5k
    Ova generacija jednostavno nije kvalitetom na razini ko ranije i to je to. Ne može svaka bit vrhunska
  • blackbully
    4.5k
    Ovaj sustav natjecanja mi uopće nije jasan. Koliko vidim juniori Hajduka će igrati proljeće tako što su svladali Albance i Azere.
  • Nino Bule
    13.9k

    Dva su puta, oni igraju jer su osvojili juniorsku hnl s drugim prvacima, a mi igramo jer su seniori usli u skupinu. Sad se krizaju ta dva puta.
  • flexXy
    2.3k

    Juniorske skupine lp su odredene po sudionicima u seniorskoj. Svi prvaci drzava kojima maticni klub nije u lp imaju svoj neki preliminarni playoff. Kad se odigra taj preliminarni playoff, pobjednici igraju sa drugoplasiranim iz grupa i onda pobjednici toga na prvoplasirane u grupi. Nije tak komplicirano, napravljen je sustav da se ne kaznjavaju dobre mlade ekipe kojima seniori nisu stalni sudionici lp.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.