• Ludovic IX
    7.3k
    i sad ću dobit hrpu minusa ali oba šutala nisu po potencijalu zajedno ko gvardijol. Je, josip igrao dobro ali može se njemu dosta grešaka naći koje je ispravljao KTC lani. Njega nije prodala sezona u dinamu već ove dvije tekme za repku ako ćemo iskreno. i drugo, još to nije ništ potpisano tak da je to na dugom štapu. nisam vidio nigdje ni da je gojak potpisao još.
  • Carrasco
    4.1k
    Ne znam šta se čudite, pa ovi iz uprave su ga zamalo besplatno dali u zamjenu za Štefulja.
  • Mlađi referent
    12.3k
    Ne slažem se

    Za mene je ovo kriminalan posao. Ako ga možeš ( a sigurno možeš) prodat za 18+7 ovo ili iduće ljeto, naravno da ćeš to napravit iduće jer postoji mogućnost rasta još nekoliko milijuna nakon LP i SP.

    Sve i da izgubi sezonu radi ozljede pa izgubiš sve, klub mora riskirat i klub mora imat ambicije. Ne može cijeli život poslovat po istoj šemi za iste iznose. Želiš više i želiš bolje.
  • Mr Anderson
    8.2k
    Komentira se na osnovi kalkulacija koje je objavio 24 sata, a prenio Germanijak. Vidjet ćemo ima li tu nešto. U svakom slučaju Joško ostaje sigurno još najmanje sezonu.
  • Ludovic IX
    7.3k
    i k tome i po tim vijestima, ostaje do idućeg ljeta
  • Fanboy
    2.6k


    Nebi se složio da moraš biti u top20 klubova, važni su igračevi nastupi na velikim natjecanjima kao i oni u Ligi Prvaka.
    Šutalo je bio na naslovnici svih novina nakon utakmica sa Dancima i Francuzima, on u paru sa Gvardiolom može činiti jednu od boljih stoperskih linija na SP-u. On za samo tri mjeseca može vrijediti daleko veću lovu.
  • Bosskovitz
    12k


    Ok, ali nemojmo zaboraviti da kad je Modric otisao:

    - Dinamo izuzev Ćorluke i Eduarda sezonu prije gotovo 10 godina nije prodao dokazano dobrog igraca osim Biscana tada prije 7 godina. U međuvremenu je prodao i Balabana, nesluzbeno nejgore pojacanje u povijesti Premier lige
    - Dinamo je danas puno cjenjeniji klub sto se tice izlaznih transfera nego sto je bio onda
    - tada su iznosi transfera bili puno manji, kad je Modric prodan rekordni transfer je bio Zidaneov iz Juvea u Real za 76 milijuna eura, danas aktualni rekord je 222 milijuna
    - ako uračunamo inflaciju, tadašnjih 23 milijuna eura za Modrića danas bi bilo gotovo 30 milijuna
  • Ludovic IX
    7.3k
    olmo je bio španjolski reprezentativac. nitko osim RBL-a nije ni ponudio lovu koju su oni..i pretpostavjam da će postojati klauzula sa profitom od prodaje kao i za olma i gvardijola..
  • deda
    32.7k
    Sad ću ja vas pitati nešto, mi smo prodali Olma za nekih 20. Za Leipzig je to bila sigurna opklada. Mi smo ubrali još 9 u međuvremenu i oni nam moraju dati još 20% na razlici transfera. E sad ja vas pitam koliko Olmo danas vrijedi tj. koliko će oni dobiti i koju će zaradu ostvariti, govorim danas? Možda 10 milijuna. Koji je bio naš rizik, a dobit ćemo preko 30 milja.
  • BBB Sibenik
    4.3k
    Mi nismo još na razini npr Benfice, Sportinga,Porta da možemo dobit ponude za igrače u desecima milijuna eura. Zašto sam navea bas ove klubove, jer je jednom ako se ne varam stariji bjegunac Mamić reka da je Dinamu cilj postati ka oni. A to znaci da svake godine moramo bit u LP imat još jači skauting i školu! Ja se nebi slozija da je losa prodaja npr ako je istina 18+7 za Šutala. To je opasna lova za vece klubove od Dinama iz jačih liga a za nas pogotov! Kad pogledaš pa 90% proračuna ti je iz prodaje transfera. Drugih prihoda nemamo, ozbiljnih. Šutalo je ovo dosega u praktički jednu sezonu dobro šta je odigra. Isto tako je ozlijeđen zadnje vrime, ko zna možda bi iza SP vridija 25+7, a možda i ne ode na SP. Šta bi bilo kad bi bilo..
  • Carrasco
    4.1k
    Filip Benković je prije četiri godine otišao u Leicester za 14.5 milijuna eura. Ni blizu reprezentacije i ni blizu Dinama kakav je trenutno.
  • Jurki
    11.8k
    Mozemo mi biti ljuti i pizditi ali realno tko ce ti dati tolko novaca za relativno neafirmiranog igraca? Koji ima 2 DVIJE Hnl sezone. I bas kak je deda rekel.. moramo uci u top 25 ili 20 klubova Europe da ti neko da 30 plus milijuna. Gleda se sve .. o kojem se klubu radi ligi itd. Tu smo di smo.. jbg
  • Carrasco
    4.1k
    Zanima me jesu li ovi što pišu da je Šutalo HNL igrač i igrač koji se prodao na temelju dvije utakmice u reprezentaciji uopće gledali utakmice protiv West Hama i Seville?
  • deda
    32.7k
    Mi jednostavno moramo iz dana u dan rasti, kako vrijednosno, tako i rezultatski. To donosi na dugi rok dividendu. Npr. mi smo mogli za Livu i Luku dobit 20 milja prošle godine, sad ne možemo ni 15. Dobra je strana da imamo pouzdane i kvalitetne igrače u momčadi koji nam daju rezulat i financije kroz ligu prvaka pa nije tragedija što ćemo na njihovim transferim možda izgubit par milijuna. Kalkulacija mora biti zbroj vrijednosti, rezultata, ali i imagea.
  • Mr Anderson
    8.2k
    Takvo je tržište, mi nećemo dobiti 30 milja za stopera. Primjer Gvardiol, Chelsea sad nudi za njega 90 milja, da je kod nas pa kako god dobro igrao nebi nudili više od 25.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions