• Jurki
    11.8k
    Pisalo se o Pjaci.. nastavlja karijeru u Empoliju.
  • bluelions
    320
    Ako nitko ne dolazi, vidim stvari ovako:
    - za lijevog beka, to se zna već 2 mjeseca. Dinamo nema adekvatnog lijevog beka za Europu. Ako je cilj bio čekanje LP, znali su već prije da će biti barem EL. Amavi je odbio, dobro, ništa čudno. Ali vjerujem da ima sigurno 10-ak solidnih igrača u Europi koji bi bili sasvim solidni (tipa Portugalska, Nizozemska, Belgijska Liga a nisu među top 3 kluba). Dinamo ima 99% prednost nad poljskim klubovima i na "Eu" kao što su ludogorets, sheriff, itd + danski i švedski klubovi + austrijski osim RB. A Dinamo si može to priuštiti.
    - napad: fino popunjen, višak se riješio.
    - gol: trenutno super stanje
    - sredina: Ljubo došao, super transfer ali čovjek nije igrao na svojoj pozicija nego je krpao. Njega se sad treba čekati da se vrati. U slučaju da dođe lijevi bek. Transfer je po meni bezveze odrađen.

    Valja pričekati, ali danas je zadnji dan za transfere.

    Nekako mi je ta transfer politika nejasna.
    Čini mi se malo da imamo par pickova kao Drmic, Ljubicic, Sutalo i ako uspije super. Sumnjam da se razmislilo hoće li taj igrač pasat Dinamovom sistemu (dvojba Drmic/Petkovic + Ljubicic koji igra lijevo). Scouti/uprava očito nemaju poštenu listu igrača. Ja vjerujem da svaki ozbiljan Eu klub mora imat listu sa 3-4 igrača za svaku poziciju i to promatrati i analizirati redovito. Nekako mi se činilo da Bjelica je znao to dobro odraditi.
    Amavi će biti prvi pick, ako uspije show, ako ne uspije onda će 2., Ako ne 3. Neće valjda svi odbiti.
    Dinamo raste kao klub, generalno zbog rezultata, škole i solidnih transfera. Sve to treba uzeti u obzir i ne podcijeniti klub.

    Zadnje, smatram da je šteta uništiti generaciju igrača sa Orsicem, Livakovicem, Petkovicem, Ademijem a da imaš 1-2 rupe u sastavu.
    Nije taj Dinamo više kao u 2006 da imaš modrica, dudua a s druge strane drpic i cale...
  • Mlađi referent
    12.3k


    1. Nadam se da će Bočkaj uvjerit i nevjernog Antu, ali u svakom slučaju s obzirom na otpisanost Štefulja, Ljubičić mora bit svjestan da će puno vremena izgubit na tom lijevom beku jer mora bit rotacije.

    2. Ne znam kako je to tvoje optimističan pogled, ali sam 100% siguran da Šutalo nije bio u planu za prodaju. :grin: Ima vrlo, vrlo dug ugovor i tek se afirmirao. Ja sam očekivao da je “ta” prodaja zapravo Ivanušec.

    3. Na kraju najbitnije da nismo izgubili stožerne igrače i dobro da je gotovo sve da se prestane zamarat s tim.
  • Eduardo
    20.3k
    Bjelica je radio rekonstrukciju momčadi i složila se ekipa na čijim temeljima djelomično počiva i ova današnja. Od tad se radi samo kvalitetno, a rekao bih i ciljano nadograđivanje kadra. U zimu smo doveli Bočkaja, sad u ljeto Ljubičića, Drmića i Šutala. 90% ljudi bilo oduševljeno, sad ih je 90% nezadovoljno. Zašto? Pa najveća pojačanja smo dobili u vidu ostanka najbitnijih igrača i velikog napretka malog Baturine.

    Ok, fali alternativa na LB i (možda) desnom krilu, ali ovo je jebeno dobra i balansirana momčad.
  • Orc123
    8.1k

    Sve si dobro napisao i slazem se osim da ovo nije balansirana momcad jer imas rupu na beku...da smo samo doveli nekog dobrog beka bili bi jebena balansirana momcad. Sad cw svatko znat kud ce nas probijat, bas kao sto nam Bodo radio. Nismo trazili puno, vec postenog beka ali eto ispalo kako je ispalo....
  • Robredo276
    265


    1. Slažem se, Ljubičić će i dalje barem povremeno igrati beka, nažalost, zato i velim da mi je žao što nisu doveli igrača za tu poziciju, to su morali (možda nas iznenade, često se transferi zgotove u zadnji čas). Ciljao sam na to da neće igrati samo tamo i neće sam, Bočkaj će sve više igrati.

    2. Ma nije optimizam prodaja J. Šutala, naravno, nego si pisao o Bošku.. Užas je što se ozlijedio, ali ostao nam je Josip, to je taj optimistični dio, a ja mislim da ga nisu planirali ostaviti. Da je ostao zdrav, uvjeren sam da bi njega prodali. Ne možemo "provjeriti".

    3. Tu se slažemo, to sam i napisao.
  • Robredo276
    265
    Sve potpisujem. Na drugi način sam isto to i napisao. :up:
  • Mlađi referent
    12.3k
    90% ljudi bilo oduševljeno, sad ih je 90% nezadovoljno. Zašto?Eduardo

    A stvorila se kolektivna frustracija jer ako trener koji je ostvario sve ciljeve, kaže i na pressici i pred momčadi da doslovno NEMATE lijevog beka, onda očekuješ da ekipa ipak dovede beka.

    Sigurno bi manje upisa bilo da je rečeno Bočkaj / Štefulj drže bekovsku poziciju i ok. Ovako trošiš potencijalno vrlo dobrog veznjaka na poziciji gdje je on blago rečeno - štetan za momčad. Kad Oršić popizdi i opere ga nasred terena onda znaš da je i momčad svjesna da vrlo često ima igrača manje na terenu
  • Fanboy
    2.6k
    Mislim, otišli su Tolić i Gojak, čak su se Marin i Štefulj nudili za posudbe samo oni nisu željeli...A igraš LP i domaće prvenstvo te lud ritam. Vezni igrač ti igra lijevog beka. Bulat se još nije vratio od ozlijede i na kome mi ostajemo u veznom redu ?

    Ljubičić igra lijevog beka
    Ademija često muče ozlijede, rizik je velik...
    Baturina
    Ivanušec
    Mišić
    Bulat(još se čeka povratak)

    Jel stvarno nužno bilo prodati Gojaka? Meni je ovo pretanko, osobito uz ozlijede.
  • Mr Anderson
    8.2k
    Pa kak stvari stoje, morati će više koristiti Štefulja. Bočkaja već koristi u HNL-u. Možda je Čačić zapostavljao Štefulja baš zato da napravi dodatni pritisak na upravu da mu dovedu lijevog beka. Sad nema druge nego se pokriti s tim što ima. Ja bi Štefulja ubacio već sad protiv Rijeke.
  • xyz
    840
    Ja se isto slažem da je ovo neodgovorno od uprave da se ne dovede makar lijevi bek, ako ne i zadnji vezni koje je trener istaknuo. Ulazimo u ritam u kojem će se u sljedeća dva i pol mjeseca igrati utakmica svaka 3-4 dana. Doći će do umora, kartona, ozljeda... Mislim da se u sportskom segmentu ne zna tko pije, a tko plaća. Ako znamo da su i Drmić i Ljubičić bili dogovoreni prije ovoga prijelaznog roka, onda ispada da smo samo Šutala doveli, a kojeg nećemo imati na raspolaganju 5-6 mjeseci. Tko je uopće SD, tko su skauti, jel pratimo ikoje tržište?
  • Mr Anderson
    8.2k

    Kakvi skauti? Imaju mrežu menadžera i onu aplikaciju u kojoj prate igrače. Ako nisu uspjeli dovesti one koje su htjeli, onda bolje da ne dovedu nikog nego nekog novog Čabraju ili Moubandjea.
  • Eduardo
    20.3k
    Kratki osvrt na Amawija pošto se povezivao s nama. Propao mu je transfer u Olympiacos jer su odbijeni zahtjevi njegovog menadžera za proviziju. Trenutno nema drugih ponuda.

    Eto, dabogda prosjedio cijelu sezonu na klupi...
  • Olmic
    3.7k
    Šutalo u RBL, ali isto kao Joško godinu još s nama
  • xyz
    840


    Izvor?

    To sam i očekivao...

    Isto tako mislim da će i Baturina, ali on iduće godine...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions