• Infinity
    16.5k
    Ima mozda neka niza naknada za zaposlene roditelje?
  • Dino
    2.7k


    Znam da postoji djecji doplatak koji mogu dobivati i zaposleni roditelji, ali isto ovisi o primanjima. Ak se ne varam, radi se o par sto kuna mjesecno.

    Roditelji koji imaju djecu s poteskocama u razvoju smiju primati ovu naknadu od oko 4000kn i radi na pola radnog vremena.
  • Dino
    2.7k
    Moje misljenje da bi taj roditelj odgojatelj bila skroz u redu mjera da se provodi do djetetovog upisa u skolu (najmladeg), a za dalje je diskutabilno kolko na razini grada pridonosi ili steti.
  • Mali Zeus
    13.5k
    Zamisli, plaćaju te da odgajaš dijete do 18. godine. Znači sjedaju ti novci na račun što odgajaš magarca koji je u srednjoj školi već. Kako @Dino, maksimalno do upisa u školu.
  • Fanboy
    2.6k
    Ta mjera je ukinuta za nove potencijalne korisnike...Niti imaju sva djeca isto godina, niti su rođeni na isti dan. Broj korisnika će opadati sa godinama koje će odmicati. Hrpa faktora će odigrati ulogu u smanjivanju broja roditelja koji primaju naknade, od zapošljavanje pojedinih, možda preseljanja itd.
    Koliko sam vidio mjera ne traje do 18-te godine, već do 15-te godine djeteta na temelju kojeg je ostvareno pravo. Znači roditelji koji su podnjeli zahtjev za 7-godišnje dijete tamo 2016, imaju sad klinca od 13 godina te imaju pravo na tu mjeru još 2 godine.

    Gradu je veći problem što mu nedostaje nekoliko tisuća mjesta u vrtićima za roditelje koji rade i imaju problem sa čuvanjem svoje djece.
  • NitkoBitan
    17.9k
    Ta mjera roditelj odgajatelj nikada nije niti trebala stupiti na snagu i doslovno je stvorila roditelje uhljebe (sigurne glasace) na sisi poreznih obveznika. Pogledajte mapu fertiliteta po drzavama, sto siromasnije drzave to vise djece zene radaju. Da je pitanje demografije tako jednostavno da dijelis pare mamama da radaju danas bi jedna Svicarska rjesila demografski priblem bez pol k. Sto su veca primanja to se zene (i muskarci) manje odlucuju na djecu a vise trose na putovanja, provode i luksuz. Vise ce se djece radati kad nam padne standard i kad se pokrene taj trend koji ce nastupiti neovisno o ikakvim Vladinim mjerama koliko god to grubo zvucalo.
  • Nino Bule
    13.9k
    Nije nuzno da padne standard, jedan izrael ima visoku stopu nataliteta a puno je bogatiji od nas. Naravno oni su u specificnoj situaciji, ali mislim da se i kod nas moze okrenut prica po tom pitanju. Ova mjera kosta 500 mil kuna, a koristi ju 5000 obitelji, to su po meni najgore pojave "socijalne drzave". Nisam neki prorok slobodnog trzista, ali kad vidim ovakvo trosenje tuđih para tocno bi podrzao da se sve privatizira osim policije, vojske i vatrogasaca.
  • Ali
    2.2k

    To ekipa ne komentira, pa i sa ovog foruma.
    Kak su si elegantno Mozemo smisli nacin da prikazu kak su smanjili naknade, ali nisu dozvoli da prodje amandman da je zabranjeno dobivati iz gradske kase kroz vise od jednog oblika naknadu.
    Dakle populisticki si smanjio svim vjecnicima kako gradskim tako i kvartovskim naknadu, a onda si za odabrane clanove Mozemo izmislio naknade za rad u timovima koje gradonacelnik odabere i na taj nacin svojima povecao placu iz gradske kase jer su im ostale i vijecnicke i druge naknade, a svim ostalima si smanjio.
    Bas demokratski i vlastitim primjerom si pokazao kakav lider ???

    Al vecina nas je to mogla i ocekivati, al jos mi je gore kaj ga hrpa ljudi opravdava i brani mjegove poteze...
    Farbanje trafostanice sa herojima i dinamovim bojama se vec zaboravilo...
    Bitno da se doznaje iz pouzdanih izvora da mu se islo na dinamovu utakmicu...
  • Ali
    2.2k
    Kad smo vec kod Grada Zagreba.
    Ljudi prosle su dvije godine i tri mjeseca od dakle 27 mjeseci, a nasa istocna tribina i dalje ima crvenu naljepnjicu ???
    Grafonacelnik i njegov tim su u sedlu vise od godinu dana i da nista nije napravljeno sa svojim imovinom.
    Dakle imas lovu od EU za pomoc ostecenjima u potresu i u godinu dana nisu u stanju srusiti tribinu kojoj je narusena statika??? Ok nemoras sagraditi nis, ali da se barem ne moramo sramotiti u tv prijenosu da kamera prikazuje praznu tribinu...
    Kaj je toliki problem bio ukloniti gradsku imovinu koja je van upotrebe. Pa nece se sama oporavit i vraiti si sama statiku.. ljudi to je opasna tribina, dakle pali bagere i srusi to i jos te ni rusenje i odvoz nis ne kosta jer ti to fond eu za pomoc placa.
    Samo trebas raditi, a jos ti nije neugodno i doci na taj stafio i slikati se u lozi istok... mrsh licemjeri, primite se posla i brinite o imovini...
  • xavier
    12.1k


    Sigurno neću braniti gradsku vlast, ali stvarno kukaš samo da bi kukao. Što će promijeniti ako sruše istok bez početka izgradnje novog stadiona? Po čemu će na tv-u bolje izgledati srušena nego prazna tribina?
  • Ali
    2.2k


    Dino , nije do 18g, nego do 15g ! Velika je razlika. 15 je osnovna skola.

    A sad pitanje za navojace Dinama, jer ovo je taj forum. Po cemu se zakljucuje da je mjera stetna? Pa ona je manje od 1,5% gradskog proracuna, a da li je dala rezultat... neznam nisam demograf, ali isto tako volim brojke i misliti svojom glavom a ne da mi T.T. kaze kaj je stetno a kaj ne..

    Pitam se sada kad je mjera ukinuta, kako ce izgledati ova tabela rodjene djece izgledati narednih 5 godina, bojim se da znam...

    z9v6cpng78pd597h.jpg

    Pogledajte stupac sa troje i vise (mjera je i bila usmjerena na taj segment pokusaja povecanja nataliteta grada Zagreba.)

    A ova spika o navionalnim manjinama (znamo na koga se cilja) , oni su i prihe te mhere dobivali i vise od zoga kroz druge socijalne mjere i doplatke... i oni ce uvijek pronaci nacin da iz grada izvuku lovu.

    Pogledajte dinamove kadete, juniore i pionire i vidjet cete koliko je tu djece iz obitelji sa troje i vise djece, pa zasto nebi neki od ovih stotinjak vise godisnje rodjenih radi te mjere sutra postali novi Brekalo, Simic itd, bas iz razlog a jer mu jedan roditelj mogao odvojiti dovoljno vremena da ga odvede na trening...
  • Ali
    2.2k

    Srusis istok i na njegovom mjestu postavis :
    a. Privremenu montaznu tribinu za cca 1.500 gledatelja gdje smjestis djecu i obiteljske navijace
    b. Postavis konstrukcoje za TV kamermane i prijenks radis da se vidi prepun zapad i na taj nacin privlacis nove navijace, a ne da odbijas ljude jer je sve prazno...
    c. Mozda se ubrza netko pa kaze ajmo nekaj i sagradit kad smo pocistili teren..

    Dovoljno ?

    Prvi korak je kljucan u bilo kojoj obmovi i izgradnji, samo pricati a ne raditi to je ono kaj imamo...
  • Mali Zeus
    13.5k
    Sve skupa se sve već sad pretvara u sjaši kurta da uzjaši murta priču.
  • Infinity
    16.5k
    a. Privremenu montaznu tribinu za cca 1.500 gledatelja gdje smjestis djecu i obiteljske navijaceAli

    Dao sam tu ideju neki dan ne razmisljajuci nesto puno. Neki privremeni istok bi sjeo tu samo ako bi bio prilicno daleko od terena, jer bi onaj uz teren prijecio pogled s istocne strane sjevera. Taj koji se nalazi 20 metara od terena nije nesto sto ce privuci ljude, pogotovo sto bi bio u razini s terenom pa bi preglednost bila uzasna.

    b. Postavis konstrukcoje za TV kamermane i prijenks radis da se vidi prepun zapad i na taj nacin privlacis nove navijace, a ne da odbijas ljude jer je sve prazno...Ali

    Prijenos s istocne strane je moguc samo ako se igra pod svjetlima reflektora.

    c. Mozda se ubrza netko pa kaze ajmo nekaj i sagradit kad smo pocistili teren..Ali

    To ide ako se ja i ti u birtiji zapijemo, pa nam padne napamet. Kod ljudi na vlasti to drugacije funkcionira.


    Da se razumijemo, ja bi rado vidio tu neku privremenu montaznu tribinu s nekih 3000 mjesta, ali je to neizvodivo, a prazan teren nije nista drugo nego prazan teren, nece nam pomoci nista.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.