• Mlađi referent
    12.3k
    Bilićeva grupa je teža od koje Dalićeve?Mali Zeus

    S obzirom da si ovdje imao jednu jako ozbiljnu ekipu, a Dalić nije imao nijednu - svake.
  • Mali Zeus
    13.5k
    S obzirom da si ovdje imao jednu jako ozbiljnu ekipu, a Dalić nije imao nijednu - svake.Mlađi referent

    :lol:

    I rest my case. Ovo i da je Čačić genijalac u odnosu na Dalića je dovoljno za danas.
  • Ludovic IX
    7.3k
    lošiji nije.
  • Zdravko Maček
    143
    Pa zato kaj je Čačkeu domet Pyramidas, da je on nekakav trener, trenirao bi ozbiljnije klubove lol.

    Nije bit dokazat da je Čačić dobar, dapače, loš je. No, za ovog koji nije zaslužio zvižduke je genijalac
    Mlađi referent

    Dobro pa nisam ja tvrdio da je lik napravio temelje na kojima je jedna reprezentacija dogurala do viceprvaka svijeta, i to nakon što ju je preuzeo po tvom sudu dibidus, ali je to bilo tako dobro posloženo da čak ni on nije uspio to upropastiti...

    Nije Čačke toliko dobar, ali bome nije ni Dalić toliko loš da ga se u toj mjeri pljuje i proziva
  • Mali Zeus
    13.5k
    lošiji nije.Ludovic IX

    Velika je razlika reći da nije lošiji ili reći da je genijalac u odnosu na njega.
  • Mlađi referent
    12.3k
    bome nije ni Dalić toliko loš da ga se u toj mjeri pljuje i prozivaZdravko Maček

    29-12-17

    58 utakmica
    82 gola primljena

    1.71 bod po utakmici.


    Ekipa vrijedna 350 milijuna. Debata zapravo oko tog ne postoji
  • Ludovic IX
    7.3k
    i tih 350 miliona nije stvorio on već sami igrači igrom u klubovima.. s time da mu najboljii igrač zapravo najmanje i vrijedi zbog godina.

    bunili smo se na jozića, barića ali s kakvim su oni igrači doalzili na velika natjecanja, e to je bio uspjeh
  • Mlađi referent
    12.3k
    bunili smo se na jozića, barića ali s kakvim su oni igrači doalzili na velika natjecanja, e to je bio uspjehLudovic IX

    Di ćeš to reć. Ne sjeća se Zeus, ali zna da sigurno sad nismo kvalitetniji nego tad. :lol:

    Inače, Barićeva ekipa je vrijedila 88 milijuna eura. To se zove uspjehom odvest na veliko natjecanje i ne bit topovsko meso u onakvoj skupini
  • Papastrumf
    12.5k
    Inače, Barićeva ekipa je vrijedila 88 milijuna eura. To se zove uspjehom odvest na veliko natjecanje i ne bit topovsko meso u onakvoj skupiniMlađi referent

    Inflacija ti je strani pojam? Kakvog smisla uopće ima uspoređivati cijene igrača prije 20 godina i danas?

    Inače, što se tiče ove rasprave,Dalić ima srebro sa svjetskog i tu svaka priča staje u odnosu na njega i Čačketa. Je li Hrvatska bolje izgledala na terenu pod Antišom? Vjerojatno je, ali tko će se toga sjećati za 10 ili 20 godina?
  • Mlađi referent
    12.3k
    Inflacija ti je strani pojam? Kakvog smisla uopće ima uspoređivati cijene igrača prije 20 godina i danas?Papastrumf

    Inflacija mi je struka. Ima velikog smisla jer stavit u odnos vrijednosti ekipa protiv kojih si igrao tad, protiv kojih igraš sad i tvoju vrijednost tad i sad ti je otprilike 5 minuta posla i shvatiš gdje si od negdje došao.

    Komentar ti je potpuno promašen

    Inače, što se tiče ove rasprave,Dalić ima srebro sa svjetskog i tu svaka priča staje u odnosu na njega i Čačketa. Je li Hrvatska bolje izgledala na terenu pod Antišom? Vjerojatno je, ali tko će se toga sjećati za 10 ili 20 godina?Papastrumf

    Mene ne zanima kako će ga se tko sjećati. Jedino me zanima da prestanemo bit kanta za nabijanje i da se vratimo u vremena kad remi protiv B ekipe Francuske neće bit uspjeh s kojim će se mazat oči
  • Papastrumf
    12.5k
    Inflacija mi je struka. Ima velikog smisla jer stavit u odnos vrijednosti ekipa protiv kojih si igrao tad, protiv kojih igraš sad i tvoju vrijednost tad i sad ti je otprilike 5 minuta posla i shvatiš gdje si od negdje došao.

    Komentar ti je potpuno promašen
    Mlađi referent

    Ako se dobro sjećam, Barić nas je vodio na europskom u Portugalu. Dakle, odigrali smo nule protiv Švicaraca i Francuza te izgubili od Engleza?

    Daj onda cjelovitu informaciju pa da uspoređujemo. Koliko su tada vrijedili Švicarci, Francuzi i Englezi? Kažeš da smo mi vrijedili 88 milja.

    Koliko su 2018. vrijedili Argentinci, Englezi i Francuzi i Danci, a koliko mi?

    Je li veći uspjeh bio tada kvalificirati se na Euro i osvojiti 2 boda u skupini ili u Rusiji osvojiti srebro uzevši u obzir kadar reprezentacije!?
  • Mlađi referent
    12.3k
    Ako se dobro sjećam, Barić nas je vodio na europskom u Portugalu. Dakle, odigrali smo nule protiv Švicaraca i Francuza te izgubili od Engleza?Papastrumf

    S obzirom da točne brojke postoje samo od sezone poslije tog prvenstva morat ćemo se na to referirat tako da u tom trenu kad su izašli na teren ne znamo točno.

    Sve cifre su u eurima

    Po tom kaj imamo, prvih 11 protiv Francuske je vrijedilo točno 30 milijuna.
    Prvih 11 Francuza je vrijedilo 158 milijuna

    Prvih 11 protiv Engleske ti je iznosilo, 30.85 milijuna, a prvih 11 Engleza je iznosilo 240.25 milijuna

    Protiv Švice 32,05 miljuna, a njihovih 37.78 milijuna na 10 igrača. Fali Stiegl za kojeg se cijena nemre provjerit. Vjerojatno je iznosila nekakvih 300-400 tisuća.

    Ove brojke moguće imaju neka odstupanja jer nisam mado i teško je sve ovako izračunat na mobu u ovoj brzini.

    I sad SP 2018, ovdje nema odstupanja, sigurno su brojke točne

    Vs Nigerija = 230.50 milijuna vs 82.60 milijuna
    Vs Argentina = 230.50 milijuna vs 369.50 milijuna
    Vs Island = 179.50 milijuna vs 64.55 milijuna
    Vs Danska = 230.50 milijuna vs 180.50 milijuna
    Vs Rusija = 230.50 milijuna vs 76.60 mlijuna
    Vs Engleska = 230.50 milijuna vs 582 milijuna
    Vs Francuska = 230.50 milijuna vs 648 milijuna

    Valjda sam znaš stavit u omjer i shvatit si koliko je ova repka 2018 bliža svjetskom vrhu nego ona 2004.


    + naravno da je srebro veći uspjeh i to nisam dovodio u pitanje. No, usporedit Dalićev plasman na euro20 i Barićev na euro04 je nonsens. Barićev je daleko veći uspjeh. Ne znam kako je to uopće moguće dovest u pitanje
  • Mlađi referent
    12.3k
    Kad se stavi u relaciju sigurno bi se i ona Bilićeva skupina za kvale 2010 pokazala kao turbo zahtjevnijom od svega kaj je Dalić imao s obzirom na kvalitetu i vrijednost momčadi.

    Engleska je bila značajnije skuplja, Ukrajina nekaj jeftinija, s tim da ni blizu koliko su sve ove repke u Dalićevim kvalama bile jeftinije od nas.


    Budem i to napravio kad dodjem do vremena, možda i u nekom ljepšem obliku
  • deda
    32.8k
    Moram zapljeskati gospodinu Mlađem referentu :clap:

    Ovo se zove ozbiljna rasprava, a ne naklapanje
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.