• The Undertaker
    3.9k
    Valjda u današnje vrijeme postoji statistika uspješnosti dugih dodavanja. Moj dojam je da je Ivušić tu bolji od Livakovića kao i kod izlazaka na centaršuteve. Volio bih viditi konkretne brojke.
  • Infinity
    15.2k
    Statistika dugih dodavanja kod golmana ovisi o napadacima. Livakovic je prije sezonu, dvije u jednom trenutku imao mozda cak i najbolju statistiku u Europi kad se gledaju domaca takmicenja. Zasto? Zato sto je ispucavao na Petkovica koji se moze zagraditi i primiti loptu medju dvojicom. Aj nek ju imadne dok ispucava na Jurica.

    Meni je bitnije kako ce odigrati pod pritiskom, tj. da ju ne nabije u aut ako ima igraca kojem moze dodati ili da ju ne nabije u protivnickog igraca. Ispucavanje kao ispucavanje, tj. duga lopta koja ide po sredini u protivnicku polovicu ovisi o napadacu vise nego o golmanu.
  • Mali dioničar
    14k
    Po dugim dodavanjima su isti, ovo što Infinity kaže, ovisi o napadaču. Iako smo i golim okom vidjeli da Dominik zna dosta lopti poslati u aut. Jasno je da trener diktira stil igre i da će svaki golman čiji trener kreće igru s peterca gdje golman odigrava stopera na 2 metra i onda ide build up imati bolju statistiku dodavanja.

    Ono na što golmani trebaju paziti su tajming u presijecanju lopte, odnosno igranje libera na način na koji ga igra Neuer dok mu Stanković ne zabije volej s centra. Ne treba raditi ekshibicije tipa Higuita, ali nije dobro ni kad je zadnja linija na centru, a golman stoji na svom penalu. Poželjno je da čita igru i dubinske lopte sam rješava.

    Dobro Neuer je ekstrem, ali vrijedi vidjeti što znači kad golman čita igru…



    A nekad ti se i vrati… :)

  • superhik
    10.2k
    @Mali dioničar hoću više ovakvih tvojih analiza tu na forumu :smile:
  • Jaro
    5.4k
    a nije islo u tom smjeru, vec si ti spomenuo Livakovicevu statistiku iz EL - a ona nije usporediva s Ivusicevom nikako jer bas to - ovaj nije igrao EL gdje je puno teze imati dobru statistiku od HNLa zbog same kvalitete i nacina igre protivnika. U HNLu Petkovic, Mierez i Livaja bez beda osvajaju te golmanove duge lopte, u Europi bas i ne. Petkovic u EL i Livaja u ovih par repkinih tekmi su cisti dokaz...
    Takodjer, u HNLu ce cesce i momcadi pod Bjelicom odigrati akciju od golmana preko stopera nego vani jer te protivnik ne stisce toliko visoko, a ako to i radi vecinom nije na razini pritiska u Europi...
  • Smotanihaker
    592
    Dominik Livaković
    Dodiri: 31.6
    Točni po utakmici: 17 (70%)
    Svoja polovica: 13.5 (86%)
    Protivnička polovica: 3.4 (40%)
    Duge lopte: 6.3 (48%)
    Chipped passes: 2.1 (60%)

    Ivica Ivušić
    Dodiri: 31.3
    Točni po utakmici: 13.1 (57%)
    Svoja polovica: 7.9 (83%)
    Protivnička polovica: 5.2 (39%)
    Duge lopte: 6.7 (41%)
    Chipped passes: 0.8 (38%)
  • kinfa95
    485
    kakav mrtvi ivušić
  • Eduardo
    17.2k
    Ne znam jeste li pogledali novi podcast Tribine ali onaj tko je pogledao imao je priliku cuti kako je Miho sa Andrijom Cmrecnjakom (komentator na Areni) raspravljao o uspjesima hrvatskih klubova u Europi te je ponovno imao potrebu umanjiti Dinamovu pobjedu nad West Hamom: "ako se Dinamo moze nositi s West Hamom, dobro ne moze u potpunosti, u drugoj su utakmici igrali protiv kadeta..." :monkey:r1oma

    Znaš dio kad je to izjavio? Da ne moram gledati dva sata podcast. Ako možeš linkaj, molim te.
  • Captain America
    13.3k
    1:47:00 mislim (imaš u komentarima direktan time stamp) pa gledaj oko tih minuta
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Spomenuo sam na jednom drugom mjestu i opet ću. Livaković je trenutno najbolji golman kojeg Hrvatska reprezentacija ima, i kad zavrsi karijeru ulazi vjerovatno kao možda i najbolji od njenog službenog postojanja. Meni uz Oršića i Ademia daleko najdrzaži naš igrač u posljednjih nekoliko godina. Volio bi kao što sam spominjao, da ostane u Dinamu ako je moguće i cijelu svoju karijeru.

    Ivušić i Grbić su branili jer "gospodinu" treneru u prvoj u repki igraju oni na kojih mediji i njihovi čitaoci naprave pritisak. Kao što je bio slučaj Juranović umjesto Vrsaljka, Vlašić općenito kao poziv u repku, pa onda i ono famozno osigurano mjesto u startnih 11 u odlučujućoj utakmici protiv Rusije i sada u prijateljskoj protiv Bugarske.

    Kao što su i učinili za panja iz Lillea, tako i za Ivušića. I kod takvih se golmana greška može desit 100 puta, nitkome nista, neće a prigovorit niti jednome. Livakovicu jer brani u Dinamu, i bilo kome tko je trenutno igrač Dinama, jedna greška i odmah ide drvlje i kamenje kao da je napravio najveću grešku u povijesti nogometa.

    Kao što se i dešavalo Gvardiolu, zbog greške protiv Španjolske, šikanirali su ga, netko bi pomislio da je Gvardiol zalutao u reprezentaciju kako su pisali, a jadni Domagoj Bradarić sjedi na klupi, jer mu forma u mrtvom Lilleu otkida koliko je dobra.

    Primjer isto, tako su sada bacili drvlje i kamenje na Šutala protiv Finske, jer takve su greške nemoguće da se mogu desit velikom talentiranom Vuškoviću, ili, zašto bi Šutalo išao u seniore ili konkurirao za SP, kad moralna vertikala poput Josipa Eleza("najbolji stoper lige") čeka taj "zasluženi" poziv od gosp.Dalića.

    Dinamo über alles
  • Bosna86
    11.5k
    Strašan podcast sa Mujcinom… Teška preporuka
  • Imamo Dinamo
    3.2k

    Cmercnjak 3 puta sposobniji od ovog Mihe. Mihi trebas svaki k rec 3 puta da nesto shvati a i tada ti postoji ogromna sansa da ce jednostavno odbit to sto govoris. Boze sacuvaj
  • Baneki
    714
    Hvala na preporuci, krenuo gledati sam u dnevnom boravku, do kraja podcasta gledali su i djeca i žena koja ne prati sport uopće. Mujčin je stvarno legenda.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.