• Nino Bule
    13.9k
    sve ja to shvacam ali ja sam vjecni optimist pa mislim da ce nam jednog dana stadion od 30k bit taman i dobro popunjen uvijek, ali nemam stvarno nista protiv da se napravi stadion od 21k mjesta ako to izgleda ko laskov, 2 etaze sa jednoetaznom navijackom, jos ako stvarno dopuste stajanje jednog dana 5 tisuca mjesta gora dole mi ne radi nikakvu razliku
  • SAS1987
    14.8k
    jednog dana stadion od 30k bit tamanNino Bule

    Tada se moze povecati stadion :smile:
  • Infinity
    16.5k
    Kad stadion od 20.000 rasprodamo tri sezone u nizu na 70% utakmica onda mozemo reci da nam treba veci.

    Meni je cudno da netko za sebe tvrdi da je on optimist jer zagovara 30.000, a mi sto zagovaramo 20.000 smo valjda pesimisti. Kao da Dinamo u ovom trenutku ima prosjek 25.000 pa dolazimo do tog zakljucka. Dinamo je prije pandemije imao prosjek 4.000 i mi sto zagovaramo 20.000 smo vala vise nego optimisti. Meni je 30.000 pretjerivanje. Da, novi stadion ce povecati posjetu. Da, jednog dana demokratizacija kluba ce povecati posjetu. Al koliku to mi posjetu imamo sad ako nam je 20.000 malo?

    Nama je posjeta na grupnoj fazi EL najrealniji pokazatelj koliko maksimalno mozemo izvuci iz HNL-a. Mi na HNL tesko da cemo privuci neki veci broj 'novih' posjetitelja. Mozemo raditi s ljudima koji dolaze na Europu. Tu lezi sav potencijal. Hrpa ljudi dodje jednom, dvaput na nekakav City ili Real i to je to. 90% gledatelja s nekog Fenerbahcea ili Anderlechta ce doci na vise utakmica Dinama, a onda s njima mozes raditi da dodju jos cesce, da dodju na HNL, da dodju protiv Belupa ili barem na Osijek, Rijeku. Ovi sto dodju na neki City ili Real mogu se eventualno privuci da dodju ponekad na Fenerbahce i Anderlecht. I tu se po meni ta baza posjetitelja zatvara ili ostaje jako malo prostora. Netko tko nikad nije dosao na neki City ili Real ce tesko sutra postati stalan posjetitelj na HNL-u. Bilo bi iznimki, ali bi to jednostavno bile iznimke.

    Ja vjerujem da mi sutra uz dobar rad i nov stadion od 20.000 mjesta mozemo imati taj stadion pun na svakoj eueopskoj utakmici. Mozda iznimka kad stize netko iz San Marina i slicno, ali vjerujem da i tu mozemo imati debelo preko 10.000. Vjerujem da derbi moze napuniti stadion svaki put, vjerujem da Rijeka i Hajduk mogu privuci debelo iznad 10.000, cak nerijetko i napuniti stadion. Vjerujem da na malim utakmicama HNL-a mozemo imati prosjek 6-7.000 (bez Hajduka, Rijeke i Osijeka), a da neke od tih utakmica mogu privuci i puno bolju posjetu, npr. otvaranje sezone ili proslava titule, pa bi jedna ili dvije takve utakmice donijele prosjek za 1-2-3.000 vise kad zbrajamo posjete protiv 'manjih' klubova. Ono sto ne vjerujem je to da mozemo vise od tog. Imamo 18 utakmica u sezoni, sest protiv Hajduka, Rijeke i Osijeka i ne vjerujem da bi stadion bio pun na vise od cetiri od tih sest uz to da bi mozda u preostalih 12 rasprodali nekim slucajem dvije. Mozda spomenuti pocetak sezone, titula ili neki rodjendan kluba, grupe i slicno. To je 6 od 18 utakmica, a to je 33%. Dodamo li Europu i zamislimo da ce sve biti rasprodano, to je nekih 3 kvalifikacija i 3 grupne faze, 6 ukupno. Imali bi 12 od 24 rasprodan stadion, a to je 50% koji bi se prebacivali ako prodjemo grupu u Europi, a i taj procenat bi postizali ako sve u HNL-u bude kako je zamisljeno.
  • marcio amoroso
    36.8k

    U 16 godina niti jednom nismo rasprodali stadion u HNL-u. 0 puta. O čemu mi pričamo. Kojih crnih 30 tisuća i koji crni pesimizam? Ja mislim da ne postoji klub na svijetu da u 16 sezona nije rasprodao stadion. I još nešto. Ja pričam o 16 jer 16 vidim. Lako vjerojatno da ih je i više.
  • Papastrumf
    12.5k

    Zadnji put rasprodan u hnl-u 2007. zadnje kolo s hajdukom.
  • marcio amoroso
    36.8k

    Na TM piše da je i u toj sezoni 0 rasprodanih, ali eto, nek bude ta jedna u 15 godina.

    Jel imaš podatak od prije? Jesmo imali rasprodanih do tada?
  • Papastrumf
    12.5k
    Da, sezona 05/06 prvi derbi. I drugi je isto bio skoro rasprodan u zadnjem kolu. Ostalo je bilo nesto sitno ulaznica
  • Dinamosaur
    1.5k
    Nama je posjeta na grupnoj fazi EL najrealniji pokazatelj koliko maksimalno mozemo izvuci iz HNL-a. Mi na HNL tesko da cemo privuci neki veci broj 'novih' posjetitelja. Mozemo raditi s ljudima koji dolaze na EuropuInfinity
    Za mene je ovo totalna glupost.Svaka liga i svaki klub imaju svoje specifićne interese iliti nemaju po pitanju EL. Novi stadion za Dinamo nova priča. Em ne znaš kad bi novi stadion bio gotov-ni otprilike-ne znaš kakva će tad biti situacija ni u klubu ni općenito. Po ovome stanju u današnje vrijeme ne trebaš gradit ništa. Dovoljno ti je da grad preuredi Kranjču i miran si.
    Glavni klub-kao i glavni grad, moraju imati stadion koji će to prikazati i dočarati,da ekipa kad dođe iz vana padne na rit. Na klubu je da se pobrine kako će napuniti tribine i vratiti mase. Potencijal ima.Manje od Rapida NE!
  • marcio amoroso
    36.8k

    Znaci u zadnjih 20 godina dvije rasprodane utakmice, a ljudi pišu o potencijalu. Jeben potencijal, nema šta.
  • Dinamosaur
    1.5k
    Te brojke bi se promjenile a po ovome kako pričate Dinamo bi postao kvartovski klub..
    Dinamo je više od toga
  • Dinamosaur
    1.5k
    Je,30 godina sranja. Zamisli da ih jednog dana nema.
  • Papastrumf
    12.5k
    Jednostavno, dinamove navijace ne zanima hnl, posebno zadnjih 10ak godina. Mislim, kad uzmes 15 od 16 titula, gdje je 90% prvenstava bilo totalno nezanimljivo, nije to nikakvo cudo. Uz to smo jos imali to sto smo imali s upravom.

    Dobru je paralelu povukao jedan forumas, da ga ne imenujem. Uzmite jedan Napoli, ljudi imaju 4.000 gledatelja u KL ove sezone. Njih jednostavno ne zanima to, dok u prvenstvu imaju odlicnu gledanost.

    Dinamo svake godine igra 6-7 domacih europskih utakmica, uz to dodas 2-3 derbija i imas 10ak utakmica gdje mozes na novom stadionu imati malte ne rasprodan stadion. Zato mislim da je neki optimum za novi stadion cca 25.000 mjesta.
  • Infinity
    16.5k
    Ni taj Rapid ne rasprodaje stadion. Imaju prosjek manji od 20.000. Ne kazem da je to lose, sutra bi potpisao taj prosjek, al Rapid ne rasproda stadion ni na EL. Imaju nov stadion, frisko otvoren, kapacitet 28.000 i posjetu 21-22.000. Tu i tamo dodje toliko ili nesto sitno vise ljudi na neki derbi i to je to. 28.000 je previse i Rapidu. Taj stadion nije popunjen ni na 10% utakmica od kad je otvoren, a imali su prosjek 15-17.000 na stadionu od 19.000. Digli su kapacitet za 50%, a posjetu za 10-20%.

    Rapid je u prvoj sezoni zabiljezio najnizu posjetu od 14.200 gledatelja. Koja sansa je da ce sutra nas protiv Istre, Dragovoljca, Lokomotive, Gorice i Belupa gledati 14.000? Ne jednom nego na svih deset utakmica kroz sezonu. Potencijal imamo, ali ne toliki. Imamo mi potencijal privuci i 30.000 protiv Dragovoljca, jer je ne tako davno 30.000 gledalo nekakav Neftchi, ali je to brzo ispuhalo. To je nas problem broj jedan. Nasi gledatelji kao da su jednokratni. Dodju danas i nikad vise. Dinamo nema potencijal za stadion od 30.000, al dao Bog da sutra dobijemo stadion od 20.000 i da ja lupam glavom o zid, al znam da necu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.