• Ludovic IX
    7.3k
    Ali zašto ljudi dolaze gledat neftchi ili Malmo po 1kn i imamo 30k protiv takvih klubova a dođe 6-7 k protiv Rijeke/Osijeka ili 12-15 protiv Hajduka kad nije po 1kn.

    Znači, lova je problem ili nije?
  • Ludovic IX
    7.3k
    Već sam jednom rekao - ljudi su čudna sorta. Rk zagreb sa Balićem u ekipi i još 6-7 reprezentativsca je privlačio 100 ljudi na prvenstvenim tekmama. A u ligi prvaka su imali 10k protiv ekipa koje ne mogu čistiti cipele nexeu npr.
  • deda
    32.8k
    Problem je lojalnost, navika.
  • marcio amoroso
    36.8k
    Jednostavno, dinamove navijace ne zanima hnlPapastrumf

    Ja bi rekao prije da ih ne zanima Dinamo.

    Da ih samo ne zanima HNL došlo bi na četvrtfinale kupa protiv Rijeke vise od sramotnih 2 tisuće. Urania iz Baške Vode bi imala više navijača u četvrfinalu kupa od nas.

    Da ih ne zanima samo HNL ne bi oborili negativne rekorde gledanosti u ligi prvaka.

    Razloga zašto ih ne zanima Dinamo je puno, ali činjenice, koje je jako lako dokazati jednostavno to pokazuju.
  • Papastrumf
    12.5k
    Da ih ne zanima samo HNL ne bi oborili negativne rekorde gledanosti u ligi prvaka.marcio amoroso

    Kad su se ti negativni rekordi dogodili?
    Zasto nije bilo negativnih rekorda prije 2 godine?
  • marcio amoroso
    36.8k

    Kad smo bili u grupi sa Parizom.
    Edit: ako aludiraš na mogući bojkot koji je možda tada bio ponoviti ću se po tisućiti put.

    Boysi nisu i ne mogu biti problem posjete. Oni trebaju činiti 5-10 posto stadiona. Problem su normalni kibici koji nisu doživjeli nikakve neugodnosti, nitko ih nije skidao, nisu bili na nikakvim crnim listama itd. O boysima ja ne pričam kad pričam o posjeti.
  • Papastrumf
    12.5k

    Znam kad su se dogodili, nisam na to mislio :grin:
    Sto je dovelo do toga!? :wink:
    To je bilo u jeku rata navijaca i uprave i u razdoblju kad ocito u klubu nikog nije bilo briga za nekakav rezultat nego samo za transfere i Kajmansko Otocje.
  • Papastrumf
    12.5k
    Ne pada mi na pamet pravdati dinamove navijace, posjeta je svakako sramotna. Samo sto je to tako od pamtivijeka. Dinamove navijace ocito privlaci samo neizvjesnost, borba za nesto.
    Nije bez vraga uvjerljivo najveca gledanost u prvenstvu bila 05/06, nakon 2 sezone bez titule.
  • marcio amoroso
    36.8k

    Pa to i ja pokušavam objasniti. Jednostavno ih ne zanima samo Dinamo i nisu privrženi klubu nego uz to mora biti još nešto. Lojalnost nula što kaže deda. I opet se ponavljam kao papagaj. Tu uopće ne mislim na Boyse.
  • marcio amoroso
    36.8k
    Sto je dovelo do toga!? :wink:
    To je bilo u jeku rata navijaca i uprave i u razdoblju kad ocito u klubu nikog nije bilo briga za nekakav rezultat nego samo za transfere i Kajmansko Otocje.
    Papastrumf

    Sad sam baš provjerio. To je bila sezona 12/13. Imali smo prosjek na HNL-u 3033.

    Sezona kad smo bili odlični sa Bjelicom smo imali 4179. Razlika od tisuću ljudi.
  • Papastrumf
    12.5k
    Sezona kad smo bili odlični sa Bjelicom smo imali 4179. Razlika od tisuću ljudi.marcio amoroso

    U prvenstvu. Upravo ono sto sam i pricao.
    Zasto protiv nekih gruzijaca i izraelaca dodje 10.000 ljudi, a protiv Rijeke 4.000?

    Protiv Rosenborga 27.000, a protiv hajduka 15.000?
  • marcio amoroso
    36.8k
    U prvenstvu. Upravo ono sto sam i pricao.
    Zasto protiv nekih gruzijaca i izraelaca dodje 10.000 ljudi, a protiv Rijeke 4.000?

    Protiv Rosenborga 27.000, a protiv hajduka 15.000?
    Papastrumf

    Evo sad će prvenstvo vjerojatno biti napeto do kraja. Baš me zanima hoćemo li jednom ispuniti kapacitet od 40 posto koji je dozvoljen. 40 posto bez istoka da se razumijemo. Znači otprilike nekih 10 tisuća. Ja iskreno sumnjam, a moguće je da ga ispunimo samo u zadnjem kolu ako budemo slavili titulu protiv stoke.
  • deda
    32.8k
    Ima jedna bitna stvar koju se preskače kod kritike moje procjene od potrebitog kapaciteta od 18-20 tisuća. Ako Dinamo ikad dođe do te razine da nam prosjek u HNLu bude 13-14 tisuća i ovakav stadion bude premali, klub će biti toliko financijski jak da će bez problema napraviti veći stadion ili nadograditi postojeći.
  • Mali dioničar
    15.5k
    klub će biti toliko financijski jak da će bez problema napraviti veći stadion ili nadograditi postojeći.deda

    Posjeta nema veze sa troškom stadiona jer se stadion neće otplaćivati ulaznicama nego sudjelovanjima u natjecanjima UEFE i transferima.

    Danas kad se Gvardiol transferira za 15tak milja eura bez prave seniorske sezone, zbilja ne bi trebao biti problem košta li stadion 60 milja ili 80 milja ako imamo vjeru u to kaj se radi, cijena stadiona ne bi trebala problem osim ako ne ne radi o astronomskoj megalomaniji.

    Ako se slažemo da je neovisno o kapacitetu cijena stadiona 70-100 milijuna eura i ako se slažemo da financiranje nije odjednom nego se razvlači na 20-30 godina, onda je i sa kamatama za financiranje cijena stadiona 5-10 milijuna eura godišnje.

    Prošle godine 10 milijuna eura je bilo isplaćeno samo posrednicima za transfere. Recimo nije prodan Petković koji nije donio ništa specijalno u vidu rezultata u jesenskom dijelu sezone, a da se radi financiranje stadiona lakše bi bilo donijeti odluku prodaje Petkovića koja bi mogla biti i win za Dinamo zbog otplate za stadion i za Petkovića jer bi se negdje drugdje možda trgnuo išao na SP.

    Ono zbog čega bi kapacitet trebao biti 20, 25 ili 30.000 je feel good faktor na stadionu, a razlika u cijeni stadiona ovisno o kapacitetu bi tu trebala biti sekundarna jer sam duboko uvjeren da Dinamo ima znanja za generirati cash flow kroz rezultat i proizvodnju igrača.

    Samo odsijecanje golemih troškova posrednika bi tome značajno doprinijelo.
  • deda
    32.8k
    Posjeta nema veze sa troškom stadiona jer se stadion neće otplaćivati ulaznicama nego sudjelovanjima u natjecanjima UEFE i transferima.Mali dioničar

    To nije bila bit mog upisa. Htio sam reći da klub koji ima prosjek od 13-14 tisuća više ne ovisi samo o ovom iz drugog dijela rečenice. Tj. da će disperzirati različitost prihoda što je osnova za dugoročno financiranje i postojanje kluba.

    I još jedna stvar, klub koji 95% prihoda vuče iz jedne vrste prihoda, a ne razmatra mogućnost da poveća udio onog drugog dijela prihoda kako ne bi bio ovisan o jednoj jabuci pratkički ni ne treba onda tih 5%. Drugim riječima Dinamu uopće ne trebaju navijači, ni stadion.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.