• vjeko1701
    8.6k
    Nemam ja problem sa 30+ ako bi se u klubu spremala 10 godišnja strategija kako utrostručiti gledanost. Ovako mi se čini da bi bila ta brojka samo da Dinamo ne bi imao stadion manji od Poljuda.
  • Oluja
    4.4k
    Ovako mi se čini da bi bila ta brojka samo da Dinamo ne bi imao stadion manji od Poljuda.vjeko1701

    ovoga se i ja bojim, a zapravo me baš briga čiji je veći, bitno je tko ga bolje koristi
  • NORTE
    11.6k
    Covjek bi pomislio da mi zagovaramo stadion od 50.000 mjesta, a svi redom bi neki od 20tak tisuca :rofl:Infinity
    Ogromna je razlika u stadionima od 20 i 30 tisuća. Ono što se zna još od 2000. pa do danas da su gornje tribine sjevera i zapada višak. Uprava je za 30-32, sve više navijača shvaća da je to nova nepotrebna megalomanija.
  • Infinity
    16.5k
    Samo sam zelio reci da je moderatura bespotrebno prozvana s obzirom da jedan moderator zeli veci stadion, nas trojica redovno pisemo da zelimo manji, a dio se ne ukljucuje u raspravu. Tvoj upis je zvucao malo 'grubo' pa sam odgovorio :rofl:
  • Batigol86
    224

    Slazem se. Ja prvi sam glasao za veci stadion, al kad bolje razmislim te citajuci komentare vas koji zagovarate manji, promijenio sam misljenje :)
    20 k kapacitet nama treba, jer Dinamovi "navijaci" ne zasluzuju vise.
    Toliko godina nisu u stanju doci na stadion, kad je trebalo i kad nije, i sad da se radi tih koji bi dosli na ligu prvaka jednom u par godina radi veci stadion, bolje ne. I to nije od "jucer", bilo je i prije Mamica a nazalost vjerojatno ce biti i poslje njega tako.
  • Bosna86
    11.7k
    Ja se ne uključujem jer smatram da nikad neće biti napravljen… Bar ne pod ovim ljudima i ovim okolnostima… Otvorim ovu temu samo da ne bude crno na početnoj
  • Ali
    2.2k
    Mi naravno kao navijaci imamo neke zrlje i razlicita razmisljanja. Pa cu probati kroz matematiku i popis stanovnistva pokazati sto bi Dinamo trebao staviti kao strategiju i cilj.
    Zagreb grad - total 788k + dugo selo, zapresic, gorica i sv nedjejalja (to je prakticki grad zg , samo administrativno odvojen) 115k, dakle total stanovnika 900t
    30% muskaraca 15-60 g = 270k
    S obzirom da nema kad je sport u pitanju nogomet nema ozbiljne konkurencije, a u nogometu je tu Dinamo na ovom dijelu RH isto tako bez ozbiljne konkurencije. Dakle 10% od ovog "bazena" bi trebalo biti target aktivnih tj. povremenih posjetitelja. A barem 5% baze bi trebao biti target clanstva tj. godisnjih ulaznica i redovitik korisnika.
    Tak da ne to samo iz baze 14k godisnjih + povremeni + jos nesto iz skupina djeca+cure+penzici.
    Tak da bi kapacitet trebao biti na cca 30k. E sad ovo je matematika, kako doci do toga to se trebao kao i u svemu netko primiti posla i raditi na otklanju faktora koji su doveli do 2k umjesto 20+.
    Eh da trebas ostaviti nesto i za goste, sa druge strane ja Dinamo vidim i kao stabilnog sudionika eu utakmica sa barem 10tak utakmica doma sa rasprodanim 30tak tis.
    Ako nece nitko raditi na mkt i promociji onda nam netreba stadion nego kranjcu usminkat i tih 4k kapaciteta vrh ...
  • NORTE
    11.6k
    Može li netko od naših vrijednih zonaša izvući prosjek posjete ruglomira od Juventusa do uvođenja lockdowna.
    Sezone 2017/18 i 2018/19 valjda već imaju spreman prosjek, moguće samo ligaški. Inače to su sezone nakon Rijekine titule.

    Da vidimo tu posjetu dinama u periodu u kojem su BBB bez nekih većih problema i prepreka pohodili Maksimir, tad braće Mamić nije bilo blizu kluba.

    *Moguće da su neke tekme bile bez gledatelja.

    Taj prosjek me zanima zbog rasprave oko prevelikog kapaciteta novog stadiona.
  • NitkoBitan
    17.9k
    tad braće Mamić nije bilo blizu kluba.NORTE

    :lol:
  • Infinity
    16.5k

    Proljece 2016/17 - 5.969
    2017/18 - 4.108
    2018/19 - 4.207
    2019/20 do pauze zbog korone - 3.953
  • marcio amoroso
    36.8k
    nq0g2zfs02oyj2cv.jpeg

    0 rasprodanih utakmica u 16 sezona. Ali smo zato najpametniji i najpravedniji na planeti.
  • NORTE
    11.6k
    Proljece 2016/17 - 5.969
    2017/18 - 4.108
    2018/19 - 4.207
    2019/20 do pauze zbog korone - 3.953
    Infinity
    Znači kad imamo pravu konkurenciju (Kek) posjeta je dosta bolja. Jednu sezonu smo imali i 8 tisuća godišnjih, a prosjek posjete duplo manji.
    Ma novi stadion je skroz nova priča, ali treba biti i realist, a ne megaloman.


    Fizički u Bih i Arabiji, nije baš isto kao da su u loži Maksimira ili na klupi.
  • SAS1987
    14.8k
    Ma možemo kalkulirati koliko hoćemo ali deda je opet u pravu da nam treba stadion od 18k-22k. Ja kada sam računao što nam treba sam došao do kapacitete od 24k ali mislim da je ipak bolje 20k. Onaj novi stadion LASK-a je idealan za nas. Kapaciteta nešto iznad 20k, treba nam cca 2k loža, 500 ide za goste pa za nas ostane nekih 18k što garantira da će biti pun na više manje svakoj europskoj tekmi (kvalifikacije i grupe) i na Hajduku te jako dobro popunjen / pun na Rijeci, Osijeku itd. A na ostalim tekmama će biti sigurno popunjen barem 25% - 30% što će garantirati dobru atmosferu i solidan revenue. A revenue je najvažniji kod planiranja stadiona.

    S modernim stadion od 20k vjerujem da bi dostigli prosječno popunjenost od 60% - 70% (hnl i europske tekme) što bi značilo da je stadion idealne veličine.
  • Nino Bule
    13.9k
    Ako ce sutra krenut radovi ja bi potpisao taj laskov ove sekunde, a jedan sam od onih koji svaki put ovdje glasa za 28-30k kao idealna opcija.
  • SAS1987
    14.8k
    problem kod (pre)velikog stadiona je da će u prosjeku biti puno manje popunjen pa se gubi jako velik novac zbog troškova izgradnje pa i održavanja. Još je treba uzeti u obzir da će jednog dana UEFA dozvoliti safe standings pa će se povečati kapacitet navijačkim tribinama.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.