• vjeko1701
    8.6k
    Prvo post i već kreneš o čitanjima s razumjevanjem? Ok, krivo sam pročitao a ti bi mogao malo respekta pokazati za prvi unos na forumu...
  • K3p
    176
    Sve 5. Čitam forum od početka. I imam acc otvoren već duže vrijeme, al nemam potrebu pisat.
    Smeta me defetizam i borba s imaginarnim protivnicima koju sam jutros procital u zadnjih par stranica, ti si samo natrčal.

    Da se samo osvrnem na temu. Mislim da je napokon došlo vrijeme kada će se sve stvarno pokrenut ka nekom rješenju. Gradu odgovara rješenje u kojem oni nemaju troškova i predaju sve klubu pod određenim uvjetima. Klubu treba stadion, opstojnost im ovisi o tome i neće biti kombinacije tipa žičara, jer će svi s povečalom gledat što se događa praktički u centru glavnog grada . I mislim da bi gradnja nakraju mogla završit u rukama strabaga ili nekog stranca kao i u slučaju pampasa kad su skužili kaj se događa. A to znači da bi gutači para tipa gip neće biti blizu.
  • SAS1987
    14.8k
    Do ozujka ce useliti studente na sjever. Mozda moja davna vizija da se moze sjever pretvoriti u poslovnu zgradu koja zarađiva novac, teren premjestiti za cca 30m prema jugu te sa time dobiti više nego dovoljno prostora za novi sjever odmah do trenutacnog. Paralelno napraviti novi istok a nakon toga jug te zapad.

    Dinamo bi mogao igrati na Maksimiru, projekt je financijski puno sigurniji (ako slucajno dođe do problema sa financijama se može reagirati) a uz to se sjever i istok naprave jako brzo pa bi lakse docekali zavrsetak stadiona

    https://www.24sata.hr/sport/fakulteti-useljavaju-na-sjever-maksimira-ovako-sad-izgleda-808486
  • NORTE
    11.6k
    Nakon iseljenja fakulteta srušit svaki komadić ove prastare sramote.
  • Mali Zeus
    13.5k
    Gledam stare slike stadiona i fascinantno da još uvijek taj isti stadio stoji kakav je bio i prije 30, 40 godina. Plus sjever koji je potpuni promašaj i iako je puno mlađi od ostalih tribina isto tako propada.

    Fascinantno i istodobno .ebeno depresivno.
  • deda
    32.8k
    Nakon jučer objavljenih podataka o demofrafskim kretanjima zabetonirao sam svoj stav po pitanju kapaciteta eventualnog novog zdanja. 18 keka i to je to. Top 20-22.
  • Mali dioničar
    15.5k
    Usprkos demografiji posjeta na reprezentaciji konstantno raste.

    Kvalifikacije za 1998. i Ukrajina u Maksimiru 10.000 ljudi.

    Kvalifikacije za 2018. Grčka u Maksimiru krcat stadion.

    A i Dinamo smo već komentirali kao klub sa značajnim amplitudama u posjećenosti. S time da se slažem s tobom da je posjećenost duže vremenske periode daleko ispod poželjne i normalne.
  • maddaddam
    2.9k
    18 keka i to je to. Top 20-22.deda

    Trebamo bar 85.000 u slucaju da dobijemo domacinstvo cetvrtfinala azijske lige prvaka, ili finale australskog kupa.
  • marcio amoroso
    36.8k
    Nitko ne pravi stadion za broj ljudi koji može postići jednom ili dva puta godišnje. Da se radi tako Bayern, BVB ili United bi radili stadion za 150 tisuća ljudi.

    Sve preko 22 tisuće je za mene glupost i utopija kad se radi o našem stadionu.
  • serbus
    4.2k


    Ja sam i dalje unatoč tome na 35, čvrsto vjerujem da će narod koji će doći na naša područja za 50,100g više cijeniti plavu boju pa da im barem pošteni stadion ostavimo.
  • NORTE
    11.6k
    Nitko ne pravi stadion za broj ljudi koji može postići jednom ili dva puta godišnje. Da se radi tako Bayern, BVB ili United bi radili stadion za 150 tisuća ljudi.

    Sve preko 22 tisuće je za mene glupost i utopija kad se radi o našem stadionu.
    marcio amoroso
    Ajde konačno malo razuma o ovoj temi i od modova, i deda se izjasnio da trebamo manji stadion od onog čemu teži uprava. Sas je čak pisao nešto o benefitima manjeg stadiona, iako i sama logika sve govori za sebe.

    Pisao sam već o tadašnjem četvrtoligašu iz Poljske, svih 18 tisuća pretplata rasprodano otkako su otvorili novi stadion prije par godina. Dok vodeći klub prve lige ima dvije trećine praznog prevelikog stadiona.
  • Infinity
    16.5k
    Ajde konačno malo razuma o ovoj temi i od modovaNORTE

    Covjek bi pomislio da mi zagovaramo stadion od 50.000 mjesta, a svi redom bi neki od 20tak tisuca :rofl:
  • Oluja
    4.4k
    s manjim stadionom i njegovom većom popunjenosti dolazi do bolje i ugodnije atmosfere u odnosu na prevelik stadion s jednakim brojem gledatelja. sama bolja atmosfera je pozivnica za one koji nisu tamo i koji će poželjeti doći u slijedećim utakmicama. uzmimo da se posjeta s novim stadionom poveća na 10 000, na pametno dizajniranom stadionu kapaciteta 22 000 to izgleda sasvim pristojno i ugodno dok na stadionu od 35 000 to i dalje izgleda malo i tužno te za gledatelje koji gledaju na tv nije neka pozivnica da dođu pogledati u živo.
    isto tako, manji stadion bi povećao broj kupaca sezonskih ulaznica i broj članova koji bi koristili pravo prvokupa ulaznica za europske utakmice jer bi se bojali da će pofaliti mjesta i u nekim utakmicama nabavka ulaznice bi bila prestiž što opet podiže ukupnu vrijednost kluba
  • vjeko1701
    8.6k
    Pa ja sam napisao, ako bi Dinamo radio sam i samo za sebe, 25k bi mi bio neki broj ispod kojeg ne bi išao. S tim da ne znam dal svi pričamo o istoj stvari, ja pričam o ukupnom kapacitetu, sa 25k, to bi bilo oko 22500 za domaće navijače i 2500 za gostujuće.

    Ako bi se tu uključio HNS radi potreba reprezentacije, neka onda bude barem 30k ali neka onda HNS plati razliku u troškovima gradnje imeđu potreba Dinama i potreba reprezentacije.

    Kaj se tiče popunjenosti, ja sam apsolutno za dvoetažni (osim navijačke tribine) po principu 12 000 donja + 10 000 gornja (ako 3000 odvojimo za sjever). Gdje bi se na manje popunjenim utakmicama gornje etaže makle iz prodaje i prekrivale reklamama tako da bi se opet publika koncentrirala na donjoj etaži od 12k i sve skupa bi izgledalo dobro.
  • BlueVelvet
    336


    Slažem se, to se sada pogotovo osjeti kod maksimira jer osim što ima puno mjesta je i fizilki ogroman, i kad ima 5 6 10 tisuća gledatelja to izgleda otužno.

    Sjever i kad je popunjen kad pogčedaš iz daleka i vidiš prazni gornji dio opet izgleda lošije.. 20 22 tisuće u vrh glave, jel možemo nekad napu iti i više? Možemo, al u tim situacijama neka se ljudi bore za karte, tu se opet etvara neka slika nečega posebnoga i traženoga.

    Makar poznavajući debile iz kluba ako i evenutačno dođe do novog stadiona ići će na 30+
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.