• pencilneck
    635
    Ima smisla razglabati jer bi se lako mogla dogoditi sljedeća situacija. Tomašević kaže Antoliću evo vam koncesija, gradite sami svoj stadion na gradskom zemljištu. A Antolić onda kaže da će graditi tek dok im grad sagradi zamjenski stadion. I opet smo u pat poziciji jer Tomašević sigurno na to neće pristati. Tko prati Antolićeve medijske istupe, on već dulje vremena kontinuirano spominje to da se najprije treba sagraditi alternativni stadion u Sesvetama prije nego se krene bilo što raditi na Maksimiru. A to naprosto nije istina i Dinamo, ako to stvarno želi, može sa strateškim partnerom graditi Maksimir u etapama bez da mrdne otamo.
  • badjibadara
    1.6k
    mislim da je ciljNitkoBitan

    Mislim da nema cilja.

    Btw. jutos vidio dva jumbo plakata ovih jazavaca na Slavonskoj.
  • xavier
    11.1k


    Može Antolić pričati što god hoće. Mislim da je svima jasno da Dinamu nije na kraj pameti financirati novi stadion. Sudjelovati financijski u određenom dijelu ako bi grad pokrenuo izgradnju, to da, ali da je Dinamo stvarno u bilo kojem trenutku bio spreman sam krenuti u taj projekt, vjeruj da bi stadion odavno bio napravljen.

    Grad pak pere ruke inzistiranjem na "demokratizaciji" kluba iako je ekipi iz grada stadion na valjda 30. mjestu liste prioriteta i sasvim im "paše" da klub negativno odgovara na taj ultimatum.

    No neki se razgovori ipak vode i navodno za sad niti jedna strana nije "spalila mostove" iza sebe.
  • Oluja
    3.6k
    Ja nas u narednih 10 godina ne vidim na novom stadionu
  • LovroZG
    1.3k
    Moram to reći, plačenička ljiga ili ljudi ograničenih intelektualnih sposobnosti.vjeko1701

    Ma to je opet ekipa iz kluba. Na toj stranici ima link na istoimenu Facebook grupu. Jedna od dvaju admina te grupe na profilu ima za poslodavca GNK Dinamo. :rofl:
  • GZomanid
    572
    "Udruga DTSM traži demokratizaciju kluba, zašto se ne sluša želja navijača i članova?"

    Da oni mogu odgovoriti:

    "Da, i? To je samo jedna od mnogobrojnih udruga članova i navijača Dinama, evo ja iz glave mogu nabrojati nekoliko njih koje nam pružaju podršku te nas smatraju legalnom i legitimnom upravom. Zašto se te udruge ne bi slušalo i zašto se ne radi ništa po pitanju izgradnje stadiona što je najveća želja svih navijača i članova?"
    vjeko1701

    Oni se svakako boje DTSM koji im se jedini suprostavlja po pravnoj strani. Ali, stalno i napominju beznačajni broj članova u DTSM, a to je nešto na čemu bi trebali mi svi poraditi jer ako ikada i dođe do bilo kakvog pitanja, zaista ćemo i biti beznačajni u odlučivanju.
  • Ali
    1.9k


    Malo remeti sve bazen na sveticama za eventualno pomicanje zapadno ili juzno.

    A ako bi se radila rekonstrukcija. Ima rjesenje, ostaviti sjever i zapad na svojoj poziciji uz dogradnju jos jedne donje etaze na mjestu danasnje tartan staze. Srusiti istpk i jug i njih primaknuti geometrijski ovim dvjema tribinama i spojiti krov.

    Istovremeno da grad maksimirsku kompletnu od hindlove do bukovacke spusti na -1 razinu pa na taj nacin spojis u pjesacku zonu prostor izmedju parka maksimir i sjeverne tribine, na taj nacin rasteretis i eventualnih zastoja uvrijeme utakmica.

    Ali sve to u nekom drugom svjetu, u danasnjem zg i rh , samo pusti snovi i nikad ostvarene zelje...
  • BBB Mataa998
    1.2k
    "Nismo išli na masovnost grupe, već smo pomno ciljali stvarne i odabrane navijače koje kolokvijalno nazivamo ” šutljiva većina”. Navijače kojima je Dinamo na srcu i duši, kojima vlastita promidžba, niti vlastita korist nije niti u primisli i koji si uz ljude koji trenutno vode Dinamo i uz ljude koji su ovakav Dinamo izgradili."
    Koliko sam samo puta cuo ovo šutljiva "većina".Pazi ti te većine kojoj je Dinamo ljubav pa ih se skupi jedva 1000 na utakmici kad se od broja gledatelja oduzmu BBB.
  • Infinity
    15.2k
    Nisam dugo bio na sjeveru, ne sjecam se ni u kakvom stanju je bio, al zapad je ocajan i ostaviti onu tribinu dok gradis dvije nove je katastrofa.

    Zapad i sjever bi s novim etazama imali zajedno 30.000 mjesta. Kome to treba uz novi istok i jug s kojima bi prebacili 40.000? Imali bi St.James park u Zagrebu. Izgledom bi mi bilo nelose, al kapacitet pretjeran i zapad u raspadu.

    Maksimir je funkcionalan stadion sa zapadom i jugom. Kada bi se stadion pomjerio prema jugozapadu i gradili novi jug i novi zapad tako da se zapad proteze izmedju bazena i zapada trenutnog stadiona, mogli bi i dalje igrati na Maksimiru. Te dvije tribine imaginarnog stadiona bi trebale imati preko 8.000 mjesta, a novi zapad da ima sve ono sto danas imaju zapad i jug i imali bi dovoljno za zadovoljiti cak i UEFA uslove.

    Nakon toga bi mogli srusiti kompletan stari stadion, uraditi teren na novom, te graditi novi sjever i novi istok dok igramo na novom stadionu koji u tom trenutku ima zapad i jug.

    Meni to djeluje kao moguce rjesenje, ali mi se osobno ne svidja nesto puno, jer bi stadion bio previse blizu bazenu, a smatram da trebamo imati lijep plato ispred svake tribine, mada bi i tu moglo ostati nekih 20 metara prostora.
  • Fanboy
    2.1k
    Moram priznati da mi nije jasno kako to da je Bandinjo okrenuo na običnoj žičari blizu milijardu, a stadion nisu išli rušiti, a imali su 20-ak godina? Podjela plijena između grada, države i kluba bila problem?
  • Dudu
    2.6k
    Trebala je krenut gradnja s Austrijancima, ali oni zapisali u poslovne knjige da su za lobiranje prije pocetka gradnje dali milijun i nesto kuna Bandicu, a on mislio da oni to ne biljezi.. javio mu netko, pa je naprasno otkazao suradnju. Tu je izbjego metak, pa nije vise isao u rizike :rofl:
  • Fanboy
    2.1k

    Hvala ti, nisam znao za to...Pretpostavljam da nijedna naša građevinska kompanija nema iskustva u gradnji stadiona, pa domaće tržište nije dolazilo u obzir, a velike strane kompanije sve bilježe.
  • Armagedon13
    958
    Čitam da je sastanaka grada u uprave održan u ponedjeljak,sad slijede novi,pa opet,novi,to će trajati ...
  • NitkoBitan
    11.7k
    Mozda je to znak da se pomice sa mrtve tocke, barem nesto
  • Ludovic IX
    5.1k
    i jedan korak naprijed je bezbroj puta više koraka naprijed nego u zadnjih ohoho godina
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.