• Ludovic IX
    7.3k
    Ja ti ne kužim neke ljude - cijepiš se i em i ako pokupiš, nećeš ni znati i vjerojatnost da preneseš je puno manja.

    Ali to što ti neće biti skoro pa ništa je najbitnija stavka.
  • Ludovic IX
    7.3k
    Ako si ti glup pa ti se ide u bolnicu i na respirator, boli me tukli. Sam se ne žali ako nema kreveta
  • Ludovic IX
    7.3k
    Meni bi u bolnici dijete sa običnom prehladom trebalo imati prednost pred necjepljenim koronašem
  • NORTE
    11.4k
    Ako je netko recimo htio otvoriti restoran, sigurno će sada dvaput razmisliti. Zamisli uđeš u takvu investiciju i onda ti država zabrani rad totalno ili ti ograniči mušterije uvjetovanjem potvrda.Mali dioničar
    Otvoriš ga na obali i ne bereš brigu o koroni.

    Kupiš autobus za neki iznos i staviš u biznis plan da ćeš imati 50 putnika po vožnji i onda država veli da možeš 25.Mali dioničar

    Konkretno, privatni autobusni prijevoz, a baš ni ugostiteljstvo ni danas ni ubuduće zaista nije nešto čime se itko želi baviti. Nije da su ti ljudi nesposobni išta drugo raditi ili u nešto drugo uložiti.
  • Papastrumf
    12.3k
    a baš ni ugostiteljstvo ni danas ni ubuduće zaista nije nešto čime se itko želi baviti. Nije da su ti ljudi nesposobni išta drugo raditi ili u nešto drugo uložiti.NORTE

    U drzavi gdje na svakom koraku imas kafic ili restoran ti kazes da se nitko ne zeli baviti ugostiteljstvom? Ma hajde…
  • NORTE
    11.4k
    U drzavi gdje na svakom koraku imas kafic ili restoran ti kazes da se nitko ne zeli baviti ugostiteljstvom? Ma hajde…Papastrumf
    Nisi shvatio poantu, tko je unazad godinu i pol otvorio novi ugostiteljski objekt? Ima li takvog? Zanimljivo bi bilo vidjeti koliko je novih ugostiteljskih objekata otvoreno, a koliko je postojećih 'propalo' u navedenom periodu. Nadalje, kolike su razlike u prihodima ugostitelja prije i nakon proglašenja pandemije?
  • Baneki
    745


    Ima svakakvih primjera, situacija se može i promijenit, npr. u Belgiji prije dva dana
  • Dino
    2.6k

    Slazem se, znam kad sam bio u Novigradu ove godine. Zatvorilo se nekoliko kafica ondje, a nije se otvaralo novih
  • Mali dioničar
    15.2k
    Konkretno, privatni autobusni prijevoz, a baš ni ugostiteljstvo ni danas ni ubuduće zaista nije nešto čime se itko želi baviti. Nije da su ti ljudi nesposobni išta drugo raditi ili u nešto drugo uložiti.NORTE

    Ok.

    Uložiš u sportski centar. Tereni za mali nogomet, teren za veliki nogomet, teniski teren, teretana, višenamjenska dvorana za pilates/boks/yogu.

    Dvorana za predavanja o nutricionizmu i upravljanju sportskim klubovima.

    Uložiš recimo 200-300k eura.

    I onda ti vele da ne možeš raditi.
  • Fanboy
    2.6k
    U SAD-u brojka cijepljenje djece 5-12 prešla million doza, krenuli prije tjedan dana i kampanja ide agresivnije...Očekujem, kako tamo, tako i kod nas da iduću godinu sva djeca u školi će morati biti cijepljena, bez toga vjerojatno ne budu mogli pohađati nastavu.

    https://www.modernhealthcare.com/safety-quality/strong-start-kids-vaccine-campaign-challenges-loom
  • Jaro
    7.3k
    to je malo teze izvedivo jer osnovna skola je zakonski obavezna te je protuzakonito uskratiti pravo na skolovanje. Realno, niti nedostatak trenutno zakonski obaveznih cijepljenja ne sprecava nekog da pohadja nastavu...
  • Fanboy
    2.6k
    Pa ovdje se nitko više ne drži pravila, to je najmanji problem jel protuzakonito ili nije...Dečko iz Koprivnic ako se ne varam nije mogao ući u školu bez maske, dok istovremeno je Varaždin samo malo dalje imao komplet nastavu gdje maska nije bila potrebna. Dečku su uskratili pravo na nastavu jer nije imao masku i pohađanje škole? Jel koga bilo briga? Naravno da ne....Na kraju su pozvali soc službu koja je prijetila oduzimanjem dijeteta roditeljima. Kažem ti, nema teorije da će se moći u školu ako se ne cijepi dijete bez obzira što je smrtnost za njih 0,000005% .
  • Jaro
    7.3k
    Antivaxx pokret je nadmasio sam sebe i pozvao ljude na bojkot darivanja krvi \o/
    Nakon desetaka nebuloza koje vise govore o obrazovanju opcenito, sada su na ovaj uzasan nacin pokazali i svoju ljudskost...
    Kako je netko napisao, nadam se da ce i u slucaju vlastite potrebe za transfizijom biti dosljedni i istu odbiti...
  • db-izbjeglica
    15.4k
    što postoji nekakav organzirani antivaxx pokret?
  • Baneki
    745
    Može i neki link na takve vijesti pa ćemo znati o čemu se radi.

    Ono što je očito je da se društvo dijeli na cijepljene i necijepljene, a da se cijepljene planski huška na necijepljene koje se okrivljava za sve. Prozirno, ali kod dosta ljudi pada na plodno tlo, nažalost. Nadam se da će se sve brzo završiti na dobrobit svih nas, a pogotovo budućih generacija.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.