• Mali dioničar
    15.2k
    Mario Cvitanović recenzira Bišćana, a i ovdje se pokušao argumentirati Jovičević kao nasljednik Bjelice.

    Za Dinamo su pokazalo da je i te kako bitno da mu prvi seniorski posao nije Dinamo, i na primjeru Marija i na primjeru Bjelice.

    Kada jednog dana Bjelica ode, radije bih Bišćana nego Jovičevića s obzirom na kretanje trenerske karijere.
  • Mali dioničar
    15.2k
    Inače, Mario Cvitanović i Kruno Jurčić su očigledno dugogodišnji prijatelji i kolege još od zajedničkog treniranja kod Jurčića Miša kao igrači. I očigledno i jedan i drugi teže kontroliranom nogometu sa naglaskom na taktiku (obojica su igrali u Italiji) sa čim manje golova.

    Tako je recimo Mario odigrao dvije kontrolirane utakmice protiv Skenderbeua, nije igubio i ispao je iz Europe, a recimo Klopp je odigrao dvije apsolutno nekontrolirane utakmice protiv Barcelone - jednu izgubio 3:0, drugu dobio 4:0 i prošao. Prema shvaćanju teoretičara kontroliranog nogometa, Klopp još nije izbalansirao Liverpool i trebao bi malo poraditi na balansu u momčadi jer se sudeći po rezultatima, momčad ponekad može raspasti. Takvo shvaćanje nogometa mi je posebno suludo s obzirom na sve rezultate i preokrete kojima smo svjedoci u zadnje vrijeme.
  • deda
    32.6k
    Zanimljivu si temu dotakao. Pitanje shvaćanja nogometne igre, njezine teorije, sustava. Moglo bi se knjige pisati o tome. Ja ću samo kratko. Najbolji je sustav onaj koji pobjeđuje. Da bi to ostvario moraš naći igrače koji su spremni se uklopiti u taj sustav, a ne mijenjati postojeće igrače i njihove karakteristike da bi se uklopili u sustav. To je najveća pogreška trenera današnjice.
  • Mali dioničar
    15.2k


    Po dobro, osim toga sam dotaknuo i temu da trener Dinama ne bi trebao biti debitant u seniorskom nogometu.
  • deda
    32.6k
    Apsolutno. Može biti samo debitant koji je iznimni talent. Ne vidim Jovičevića kao takvog. Ista je stvar sa repkom. Nama se ljudi uče na njoj. Da smo imali ozbiljne trenere tko zna što bi ova generacija postigla.
  • The Undertaker
    5.1k
    Ne bih htio griješiti dušu ali meni se čini da je ovo sa izbornicima mlađih kategorija isključivo postavljanje svojih ljudi kako bi se kontrolirao pristup repkama i, posredno, plasman "svojih" igrača. Jebemti, tko bi rekao ali izgleda da ćemo još i plakati za Jozakom.
  • The Undertaker
    5.1k
    Dinsmo je sa Bjelicom postavio neke nove trenerske standarde. Ako je točno da je plaća Bjelice 1 mil. eur onda je to respektabilna plaća i u europskim okvirima. Ne mogu zamisliti da opet moram gledati nekog trenerskog početnika na klupi. Mora biti neko tko je već ispekao zanat vani, kao npr. Tudor, Leko, Vaha, Kek, Reja itd...
  • marcio amoroso
    36.4k
    Ma općenito je teško biti trener Dinama. Moraš stvarati igrače i forsirati mlade jer klub od prodaje istih živi a istodobno moraš imati uspjeh u Europi i doma. Motivirati igrače da igraju pred 500 ljudi je isto teško. To je Bjelica sve uspio ove sezone i ja mu stvarno skidam kapu. Još uz to nije bilo niti jednog incidenta u ekipi. Lik je odradio vrhunski posao i zaradio svaku kunu koja mu je sjela na račun.
  • deda
    32.6k
    Nemoj tako, ove godine nam je najslabija posjeta bila prošla tekma - 1100 ljudi. Mislim da je to prva sezona nakon dugo vremena da nismo imali tekmu s manje od 1000 ljudi.
  • marcio amoroso
    36.4k

    Ok, bilo je nekih tekmi na strani vjerojatno po 500 ljudi a i znaš na što mislim.
  • deda
    32.6k
    Inače, čestitke Mariu Gavranoviću na rođenju kćerkice Leonie.
  • BluePhone67
    3.9k
    Prilog Liverpool vs Gradjanski danas u VL

    5pq64r7hcszqnih4.jpg
    6ziny0oh7p7utukd.jpg
    y2kwh5omrz9wxdba.jpg
    jfuuniw55v7l1rjz.jpg
    bn3a5xzljan3sadx.jpg
  • Bosna86
    11.6k
    Uzasna brojka nazalost
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.