• reziser
    6.8k
    od 4.1 vjerojatno covid potvrde samo na osnovu cjepljenja i preboljenja....
    nema vise na osnovu testiranja....
  • xavier
    12.1k
    od 4.1 vjerojatno covid potvrde samo na osnovu cjepljenja i preboljenja....
    nema vise na osnovu testiranja....
    reziser

    Što je po meni korak u sasvim pogrešnom smjeru, ali dobro.
  • db-izbjeglica
    15.4k
    Ako bude tako, to je čisti idiotizam.
    Boriš se protiv pandemije, a eliminiraš vjerojatno najsigurniji mogući dokaz da netko nije zaražen. Suludo!
  • The Undertaker
    5.2k
    Nisam mislio ovdje pisati jer mi je dosta na drugom mjestu ali ne razumijem što nije jasno. Uzmite danas broj umrlih u Europi od covida u procijepljenim zemljama i neprocijepljenim. Svakoj vladi je to pokazatelj u kojem smjeru treba ići. Osnovna namjera covid potvrda je ''prisila'' na cijepljenje. U tom kontekstu su svi dalji postupci vlade i stožera jasni.
  • db-izbjeglica
    15.4k
    To je svakome jasno, ali to je glupo.
    Puno poštenije bilo da konačno uvedu obavezno cijepljenje cjelokupne populacije. Tko neće, izopćite ga iz svega, odredite mu kućni pritvor, zatvor, logor, što god treba i kraj priče.

    To što virus nije ni izbliza jednako opasan za nekoga s 30 godina i nekoga s 80 godina, kog boli ona stvar, država je tu da misli, ne pojedinac.
  • BBB Sibenik
    4.3k
    Vlada gura u kut sve koji se nisu cijepili. U prijevodu ako tako bude to je indirektna prisila. Jednostavno neces moći funkc ako nisi cijepljen. Totalno los potez vladajućih. Vidit ćemo oce li doc do tog, moga bi narod popizdit.
  • Jaro
    7.3k
    uvodjenem obaveze drzava bi morala preuzeti odgovornost za posljedice i to ne zele. Ovako smo pristali sudjelovati u testnoj fazi i preuzeli odgovornost za posljedice.
    To sto se drzava ponasa ko kamatar pa uvodi covid potvrde kao ucjena da "dobrovoljno" uzmes cjepivo je neka druga prica i pokazatelj kako razne UNove konvencije, ustavi i slicno zapravo ne znace ama bas nista...
    Ja sam se cjepio i prije potvrda, uzet cu i trecu dozu prije nego mi istekne potvrda, ali zbog sebe, a ne Capaka, Berosa, Plenkovica...

    jbg, mislilo se u na to. Nismo ameri, nemamo ustavno pravo na naoruzanje u svrhu borbe protiv pokvarene vlasti i narod je realno potpuno nemocan, ma kolko se naljutio...
  • db-izbjeglica
    15.4k
    Znam ja da u tom grmu leži zec, tko će preuzeti odgovornost i potencijalne tužbe. Međutim, to bi bilo najpoštenije, a ne ovako. Dobrovoljno je, ali ipak nije.
  • db-izbjeglica
    15.4k
    "Ravnatelj HZJZ-a Krunoslav Capak kazao je da je u odnosu na prošli tjedan povećan broj oboljelih za 15 posto u ovom tjednu. Po incidenciji smo na 23. mjestu u EU. Hospitalizirano je u posljednja 24 sata 307 osoba, od toga 49 posto nije cijepljeno."

    Jesu ovo novinari krivo prenijeli ili je stvarno u zadnja 24 sata od 307 hospitaliziranih osoba 150 necijepljeno, a 157 cijepljeno?
  • Jaro
    7.3k
    meni opcenito te njihove izjave, i ono sto novinari prenesu malokad imam ikakvog smisla. Nabubaju sto vise cinjenica, brojki da nitko nebi shvatio o cem pricaju. Kad im se cudom i postavi konkretno pitanje, opet vrludaju i prekenjavaju i ja jos nisam nigdje procitao ili cuo smislen odgovor na pitanje zasto ja, kao cjepljeni, ne moram u izolaciju, ne moram se testirati u slucaju da sam kontakt s pozitivnim ako sve studije govore da i ja mogu prenijeti virus...
    uvijek okrenu u onu PR - cjepivo smanjuje mogucnost teskog oboljenja i bla bla...
  • Neki tip
    21.3k


    Među danas umrlima nije cijepljeno njih 27%. Dakle, 73% danas umrlih jesu cijepljeni.

    Od 6932 novozaražena, njih 1790 nije cijepljeno, veli Capak.

    Ako je tako, onda 25.82% novozaraženih nije cijepljeno, što ujedno znači i da 74.18% jest cijepljeno.

    Super korisno je ovo cjepivo.

    Kak veli jedan moj frend - ma nisam zabrinut oko nuspojava, više mi se čini da su mi dali fiziološku otopinu. Jednak učinak ima.
  • Baneki
    745
    Još nedostaje i podatak o današnjim hospitalizacijama. Od 307, 49 % ih nije cijepljeno, 51 % onda je. To
    su valjda oni " teži oblici".
  • db-izbjeglica
    15.4k
    Meni su novinari prejaki, da nitko ove stožeraše ne suoči sa očitim pitanjima, koja se nameću sama od sebe. Samo kimaju glavicama, što god ovi rekli.

    Znaju nešto što mi ne znamo, podmazani su ili ovi na pressice ne puštaju ljude koji bi ih pitali takvo što.

    Ne mogu vjerovati da ih netko ne upita kako je moguće da s 50% procijepljene populacije i nakon pola milijuna službeno potvrđenih slučajeva imamo gore brojke nego sa 0% procijepljene populacije u isto vrijeme prošle godine, a mjere su praktički iste. Što tu ne štima?

    Najlakše je okriviti necijepljene.
    Gospodo vi upravljate situacijom, na vama je apsolutna odgovornost, vi upravljate i tom istom kampanjom za cijepljene, imate sve instrumente u rukama.
  • Jaro
    7.3k
    stvarno se cudis "novinarima", a godinama pratis dinamo?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.