• markoli
    1.7k
    slažem se, ali je od tada prošlo 13 mjeseci?
    iskreno, meni nije jasno zakaj se ljudi neće cjepiti.... ali to sam ja....moji svi bliznji su(i djeca) cjepljeni...o penzicima da ne govorim.... i nitko nije zavrsio ni u bolnici
    reziser

    Kakve veze ima koliko je mjeseci prošlo ako imam antitijela. :smile:
    Vadio sam ih i nakon 4, 8 i 12 mjeseci. Nisu padala, čak su i blago rasla (regeneriraju iz koštane srži). Te procjene od 6-9 mjeseci su bile na početku epidemije. Nekima znaju pasti nakon par mjeseci, a neka nagađanja su da prirodni imunitet može trajati godinama, neki tvrde doživotno kod dijela preboljenih. To ne možemo znati, budućnost i znanstvena istraživanja će pokazati.

    Nisam ja protiv cijepljenja, ali nisam ni na prisilu. Svatko za sebe neka odluči. Da nisam prebolio, da sam u rizičnoj skupini ili da sam stariji vjerojatno bi se cijepio. Ovako se mogu cijepiti jedino da si olakšam život, ali ne želim dodatni rizik (koliko god malen bio ili ne) samo zbog osobne komocije.
  • Papastrumf
    12.3k
    Daj ohladi više. Pusti ljude na miru, Njhova je stvar hoće li se cijepiti ili neće.
    Od onog da cjepivo štiti 90% od zaraze i 100% od težih oboljenja i smrti, sad smo došli do toga da to nije ni blizu istine.
  • db-izbjeglica
    15.4k
    Ja sam se cijepio, ali ne planiram ići po nove doze, zašto bi? Osim ako ne naprave nešto što štiti duži vremenski period.

    Kako stvari stoje, kad tad ću se zaraziti tim virusom, možda sam se već i zarazio, a da nisam ni znao. Rizik za mene je nikakav, skupina u koju pripadam je takva da novinari jedva čekaju smrt nekoga te dobi povezanu s covidom, makar imao sto bolesti prije toga. Poprilično sam siguran da je u istom periodu više ljudi mojih godina stradalo u prometu, nego od covida pa se opet svaki dan vozim u autu. roditelji (koji su ugrožena skupina) će se cjepiti koliko god puta treba, jer je to za njih opasno i nema smisla raditi suprotno.
  • reziser
    6.8k
    Pusti ljude na miru, Njhova je stvar hoće li se cijepiti ili nećePapastrumf

    iskreno fucka mi se
    interesantno je da se javljas na moja 3 posta, a sutis na 40 stranica o tome da se ne treba cijepiti..ali nebitno...
    od sad preskacem ovu temu :)
    stumpfek :joke:
  • db-izbjeglica
    15.4k
    Upravo tako. Nije COVID jednako opasan za osobu od 25 godina, od 45 i od 70.markoli

    Uz uvjet da je osoba od 25 ili 35 godina zdrava. Postoje mlađi ljudi koji vode borbu sa svakojakim boleštinama i oni također trebaju učiniti sve da se što bolje zaštite.

    Mislim, nema potrebe za umanjivanjem opasnosti, ali nema ni za preuveličavanjem.
  • Mali Zeus
    12.7k
    Glede procjena od 6-9 mjeseci - to su bila početna nagađanja. Nova istraživanja govore da je prirodni imunitet bolji i dugotrajniji od cjepiva: https://hr.n1info.com/znanost/istrazivanje-pokazalo-da-prirodni-imunitet-na-koronu-stiti-vise-nego-cjepivo/markoli

    Ako je ovo istina, a s obzirom na velike brojeve sada onda bi, nadam se, sljedeće godine situacija trebala biti puno bolja jer će em biti cijepljenih em veliki broj onih koji su preboljeli.
  • db-izbjeglica
    15.4k
    Ako je ovo istina, a s obzirom na velike brojeve sada onda bi, nadam se, sljedeće godine situacija trebala biti puno bolja jer će em biti cijepljenih em veliki broj onih koji su preboljeli.Mali Zeus

    Imaš doslovno visoko pozicionirane ljude iz pfizera koji su u neformalnim razgovorima uhvaćeni kako priznaju da je prirodni imunitet bolji od onog stečenog cijepljenjem.

    Al opet ćemo se svi zaraziti tim virusom i nema smisla raditi dramu oko toga.
  • Mali Zeus
    12.7k
    Ja sam i prebolio i cijepio se, valjda imam tih antitijela puno. :D
    Izvadit ću ta antitijela, baš me zanima koliko ih imam.
  • markoli
    1.7k
    Ako je ovo istina, a s obzirom na velike brojeve sada onda bi, nadam se, sljedeće godine situacija trebala biti puno bolja jer će em biti cijepljenih em veliki broj onih koji su preboljeli.Mali Zeus

    To je neka logika. Recimo na serološkom istraživanju u Norveškoj početkom godine samo 3% ljudi je imalo antitijela (vjerojatno zbog lockdowna itd.), a kod nas 25-30%. Tako da taj faktor treba uzeti kada se govori o tome koliko je neka zemlja procijepljena ili nije. Sramotno je da se dnevno troši x milijuna kuna na PCR testove, a da se ne može financirati studija koja bi vidjela koliko % ljudi ima antitijela. Donosimo mjere, strategije bez kvalitetne podatkovne podloge.
  • Mali Zeus
    12.7k
    To je neka logika. Recimo na serološkom istraživanju u Norveškoj početkom godine samo 3% ljudi je imalo antitijela (vjerojatno zbog lockdowna itd.), a kod nas 25-30%. Tako da taj faktor treba uzeti kada se govori o tome koliko je neka zemlja procijepljena ili nije. Sramotno je da se dnevno troši x milijuna kuna na PCR testove, a da se ne može financirati studija koja bi vidjela koliko % ljudi ima antitijela. Donosimo mjere, strategije bez kvalitetne podatkovne podloge.markoli

    Ma kad na tim testovima netko fino zarađuje. Tj nije da je netko, vrte se i konkretna imena.
  • marcio amoroso
    36.4k
    Ja sam i prebolio i cijepio se, valjda imam tih antitijela puno. :D
    Izvadit ću ta antitijela, baš me zanima koliko ih imam.
    Mali Zeus

    I ja sam. Samo sam se ja prije cijepio pa onda prebolio :grin:
    I ja ću ta antitijela izvaditi, baš i mene zanima.
  • NitkoBitan
    17.2k
    Evo najavljuju siru primjenu covid potvrda, vjerojatno soping centri i restorani. Na manje od 50% cijepljenih, pred blagdane kad se najvise trosi :lol:
  • db-izbjeglica
    15.4k
    Kad od birokrata očekuješ da naprave nešto smisleno. Imam dojam da čisto iz tvrdoglavosti ne žele priznati da covid putovnice nemaju nikakvog smisla.

    Osobe sa validnom covid putovnicom mogu biti zaražene i širiti virus dalje! Činjenično stanje stvari!

    Kao da se već i u zdravstveni sustav zbog toga nije ušetao virus. Ako hoćete smanjiti kolanje virusa (što nema pretjeranog smisla, čista borba protiv vjetrenjača, al dobto) testiranje je jedina ispravna stvar.
  • Nema zaleđa Mikića
    1.4k
    Teška debilana odavno. Poznajem osobu koja se cijepila sa 2 doze i sada je pozitivna,ali joj obitelj ne mora u izolaciju jer su cijepljeni iako je dokazano da i oni mogu prenositi virus. Ali ja koji nisam cijepljen morao bi u izolaciju jer sam opasan po druge.
  • Navijač Dinama
    8.3k
    Priče me vase podsjetilo na jedan događaj u NFL. Aktualni MVP lige, Rodgers je pozitivan, nije cijepljen , mora 10 dana u izolaciju. Na pitanje da li je cijepljen, odgovorio je samo da je imun, i tjt. Igrači koji idu na presice a nisu cijepljeni moraju nosit masku, a on nije ni na jednoj nosio, jer je "imun" ne i cijepljen. Vjerovatno će i njega i klub kaznit radi toga..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.