• db-izbjeglica
    12.8k
    Ne razumijem štp je tu nelogično. Kanada ne priznaje Sputnik i ljudi se dolaze cijepiti cjepivom koje Kanada priznaje. Da moraš ići u Rusiju i da oni ne priznaju ništa osim Sputnika trebao bi ići u Srbiju cijepiti se.The Undertaker

    pa ono, za početak...suludo je što ljudi ne primaju cjepivo zbog samog virusa i straha za svoje zdravlje, već zbog turizma i putovanja.

    druga stvar je što se na takav način samo dodatno širi zaraza, ljudi koji su cijepljeni itekako mogu biti zaraženi i prenositi virus, a što se ljudi više kreću, virus više kola i postoji opasnost od stvaranja novih sojeva.

    treći razlog se nastavlja na drugi...covid putovnice za cijepljene osobe su sulude, jer daju lažnu sigurnost. osoba koja posjeduje covid putovnicu zbog primljenog cjepiva može biti zaražena, ali će slobodno putovati i širiti zarazu.

    četvrta stvar...zbog te sulude birokratske odluke ovi rusi samo rade dodatni, sasvim nepotreban korak, dolaze u hrvatsku da bi se cjepili, iako su već cijepljeni, ali bez testa jer hrvatska priznaje sputnik te na takav način mogu biti zaraženi i širiti zarazu.

    nije li jednostavnije da se ljudi prije puta jednostavno testiraju, cijepljeni i necijepljeni, sasvim svejedno, ako treba i dva puta u 48h?
    nije li logičnije u vrijeme pandemije malo smanjiti putovanja i savjetovati ljudima da ne putuju okolo ako baš ne trebaju, iz čiste dosade?
  • The Undertaker
    4.1k
    Ljudi imaju birokratski problem i rješavaju ga kako znaju i umiju. Vjerovatno ih baš briga za nelogičnosti u borbi protiv pandemije. Da im se ostaje kući ne bi ni morali dolaziti po cjepivo.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    ja sam i ukazivao na problem birokracije, jer je to što rade suludo.
    odnosno, ljudi zbog birokacije povlače dovitljive poteze koji su iz perspektive epidemije kontraproduktivni, a sve zbog provođenja tobožnji epidemioloških mjera.

    svakom tko zna osnove matematike ne treba puno da zaključi kako treba procjepiti stanovništvo starije od 60 godina, doslovno težiti na 100%. kod populacije od 40-60 godina težiti nešto nižim brojkama, a ove ispod 40 godina (osim kroničnih bolesnika) jednostavno pustiti na miru.
  • SAS1987
    13.5k
    U Sloveniji se ovih dana odlučuje ako idemo u 10 dnevni potpuni lockdown.
  • Neki tip
    19.3k
    nisam znao ni da ste izašli iz njega.. :grin:

    Čini mi se da ste kao država reagirali tek nešto malo blaže od Australaca.. :confused:
  • og1986
    2.9k
    Još fali samo početak izgradnje kampa za oboljele od korone gdje se mogu "sustavno izolirati".
  • xavier
    11.1k


    A je li vam i dalje na snazi zabrana ulaska bilo gdje osim u trgovine koje prodaju hranu bez covid putovnice?

    I što bi točno obuhvaćao totalni lockdown?
  • Neki tip
    19.3k
    Još fali samo početak izgradnje kampa za oboljele od korone gdje se mogu "sustavno izolirati".og1986

    Nema potrebe (još) za tako drastičnim mjerama.

    Možda samo kakvu traku na nadlakticu da ih lakše uočimo i izbjegavamo pa ćemo dalje vidjeti postoji li kakvo dugoročnije, da ne kažem konačno, rješenje.
  • SAS1987
    13.5k
    A je li vam i dalje na snazi zabrana ulaska bilo gdje osim u trgovine koje prodaju hranu bez covid putovnice?xavier

    Više manje da. Sada covid potvrda više nije potrebna benzinskim servisima gdje možeš platiti vani a trebaš je recimo i na terasama kafića i restauranta.

    I što bi točno obuhvaćao totalni lockdown?xavier
    Nisam siguran ali vjerojatno nešto slično poput prvom lockdownu. Zabrana kretanja izvan svoje općine, zatvorene škole, dozvoljeno samo druženje s članovima obitelji itd. Zabrana na općine (kasnije regije) je bila komedija jer Slovenija ima stvarno jako puno općina. Prijatelj mi živi u općini površine 2km x 2km (ne karikiram) :lol: :lol: Ako si imao nekog posla izvan svoje općine si mogao ići ali si se ipak osječao kao neki mini kriminalac i uvjek možeš naljetiti na nekog nadrkanog policajca.
  • xavier
    11.1k


    Stvarno neke stvari nemaju logike.
  • Baneki
    728
    Onaj stringency Index bi trebalo preimenovati u totalitarism index, a tu bi Slovenija nažalost dobro stajala. Zna se da lockdowni nemaju nikakvog epidemioloških smisla, tu kod nas Lauc o tome govori javno, možda to ima nekog efekta.
  • marcio amoroso
    32.4k
    Ja ne znam kakvih sve varijanti ima, ali su neke definitivno lako prenosive.
    Mi smo imali obiteljsko okupljanje i bili smo dva dana skupa. Od nas 14 se u roku 7 sljedećih dana zarazilo 11. Od tih 11 je dvoje male djece od 2 i 5 godina, dvoje od 12 i 14 godina i troje cijepljenih.
    Samo jedan je bio jako bolestan i završio je u bolnici, ostali su prošli ok. Taj što je završio u bolnici nije bio cijepljen. Mi cijepljeni smo prošli ok.

    Sve u svemu treba se paziti. Iskreno se nadam i molim da će ovo brzo završiti.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    tu ništa odavno nema smisla i naravno da zatvaraja nemaju smisla.

    virus nećemo iskorijeniti, svi ćemo prije ili kasnije doći u kontakt s njim i zaraziti se, makar procjepili kompletnu populaciju, čak i bebe u majčinom trbuhu.

    srećom, on nije toliko opasan i teško pogađa određene skupine u ljudskoj populaciji. takvo što je jasno vidljivo iz podataka koje država objavljuje svaki dan.

    mene zanima što bi se dogodilo da se pojavi virus koji po dostupnim podacima ima smrtnost od šta ja znam - 10%? nosili bi gas maske, zatvarali bi nas u podrume, kopali bi rupe u zemlji i obitavali u njima?
    moje razočaranje u sustav javnog zdravstva i medicinsku znanost je ogromno. ne mogu se oteti dojmu da se na ovome itekako bere vrhnje i da je onima koji bi trebali donositi razborite odluke u interesu da ovakva situacija potraje što duže.
  • Neki tip
    19.3k
    mene zanima što bi se dogodilo da se pojavi virus koji po dostupnim podacima ima smrtnost od šta ja znam - 10%?db-izbjeglica

    Znam da zvučim neozbiljno kad se pozivam na igru na plejki, ali mislim da nam se društvo ubrzo ne bi bitno razlikovalo od onoga što se dogodi u The Last of Us - potpuni raspad sustava i zajednice.
  • NitkoBitan
    12.3k
    Pa nemrem jbno vjerovat, svugdje sa procijepljenoscu slicnom kao kod nas gdje su uveli covid potvrde brojke su skocile nenormalno (Slovenija, Litva, Latvija, Estonija) a još uvijek razni Đikići, HUBOLi, Šprajcevi zahtjevaju uvođenje covid potvrda svugdje kako bi se po njima epidemiološka situacija smirila. Jedva cekam da brojke pocnu padat pa da nam ekipa sjasi s k*rca
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.