• Crusades1986
    9.3k
    @Eduardo
    Molly's game. Film je odličan, a i glavna glumica nije loša. :wink:

  • Bosna86
    11.1k
    Prati li tko kafe zale na you tubeu… Nešto najbliže noćnoj mori Željka Malnara
  • ZGBhoy
    1.7k
    Možda je netko već spomenuo ali Dokumentarac

    Alex Ferguson- Never give in


    Je predobra stvar
  • znajdatevolimja
    154
    Rekao sam sebi jučer kako bi bio red početi gledat filmove i kako bi bilo najbolje započet s nekim klasicima sad kad preko ljeta imam viška vremena. I tako nakon nagovaranja od strane svih prijatelja konačno upalim "Pulp fiction" za koji vjerujem da se o njemu raspravljalo na nekoj stranici prije ove 44. Evo kao čovjek koji je apsolutni laik što se filmova tiče ne mogu iskreno shvatit što je u tom filmu toliko posebno da je dobio status nekog kultnog filma. Ne kažem da je film loš, daleko od toga, niti mi je u interesu pokrenut neke rasprave, samo me zanima zašto ga ljudi cijene u tolikoj mjeri, jer očito ja seljačina to ne vidim.
  • cron1ck
    1.5k

    Nisi nikakva seljacina, nego te jednostavno zeznula ocjena na imdbu ili par prijatelja koji su rekli da im se “svida” jer je klasik. Ista situacija se dogodila prije par godina kad je izasao Tarantinov film Bilo jednom u Hollywoodu, ljudi su cijelo vrijeme očekivali nesto sto taj film ne nudi, pa su na pola filma izlazili iz kina. Tarantinovi filmovi imaju najzanimljivije dijaloge, drugačiji pogled na sve i sad ili volis to ili ne volis. Ako zelis dati jos jednu priliku Tarantinu, pogledaj Resevoir Dogs ili Nemilosrdni gadovi, po meni njegova dva najbolja filma, i probaj puno vise pažnje posvetit dijalozima i aktualnim situacija iz tog razdoblja, recimo onaj razgovor o napojnici u Resevoir Dogs je meni nesto najbolje ikad snimljeno.
    A sad neki klasici koje bi mogao pogledati i s kojima je najbolje započeti: Shawsank Redemption, Seven, American History X, Life is Beautiful, Fight Club, Dog Day Afternoon, Goodfelles, Forrest Gump, Snatch(najbolji od Guy Ritchia, ako ti se svidi ovaj pogledaj sve njegove jer su na istu foru),Scarface i Godfather. Zadnja dva mafijaški klasici :wink:
    Ove filmove sam onako nabrojao iz glave i mislim da bi svatko to trebao pogledati kad se zanima malo za filmove, eto nadam se da sam ti pomogao.
  • og1986
    2.9k
    Ma nisi jedini ne brini. Većini ljudi je film ok, a oni koji kažu da je odličan većinom ne kuže zašto kritičari misle da je kultno remek djelo.
    Na površini dijalog i gluma su odlični. Tarantino uvijek radi na tom nekom realizmu, koji možda nekada nije uvijek zanimljiv za gledat i slušat, ali umjetnički je jako teško to spojiti u odličan film.
    Sama priča je sažeta, sa puno isprepletanih likova, ali i dalje ima smisla i na kraju se cijela priča zaokruži, što je jako teško za napraviti.
    Kinematografija, (scene i snimanje) su isto vrhunski napravljene.
    Isto tako Tarantina štuju jer je u devedesetima sa "reservoir dogs" i "pulp fictionom" zapravo napravio novu eru filma i osnovao svoj subžanr, gdje likovi su sivi i nema "good guy vs bad guy" i jedini se u to vrijeme odupruo normi da filmovi budu nenasilni. Tako reći je napravio mini revoluciju.

    Većina ljudi ne zna zašto je neki film kultni, ali su čuli da je pa i oni govore kako je super. Meni takav slučaj kao ti bio kada sam gledao "Citizen Kane" i nisam mogao shvatiti što je tu tako dobro. Dok nisam naišao na objašnjenje koji je rekao da je taj film zapravo kultan jer je uveo potpunu drugačiju kinematografiju i način snimanja i zato je bio revolucionaran. Svi ostali segmenti su osrednji. Eh, sad po meni to nije dovoljno da i dalje nosi titulu najboljeg po nekima, ali dobro.
    Isto kao i Stanley Kubrick koji je bio lud u glavi i užasno se fokusirao na "umjetnički dojam" filma i to neko skriveno preneseno značenje koje je teško spoznati.

    Slično mi se dogodilo kada sam bio u Sikstinskoj kapeli, odmah shvatiš zašto je to remek djelo, dok kod Picassa mi je trebao netko objasniti povijest i misao iza njegovh slika.

    Ako ti netko kaže da je super film propitaj ga par potpitanja. Tako da znaš jel taj čovjek zaista voli film ili misli da je dužan voljeti film.
  • znajdatevolimja
    154




    Dečki hvala na konstruktivnom odgovoru prije svega. Sljedećih tjedan/dva, ako ne i više bi mogao bit dosadan na ovoj temi tako da se veselim i budućim postovima.. @cron1ck Puno hvala na preporukama, pola ovih filmova koje si naveo mi već i jesu na popisu, kad pogledam neš ću svakako tu ostavit dojmove.

    Što se tiče zadnje rečenice u tvom postu da ljudi misle da su dužni nešto voljeti, smatram to najvećim problemom današnjeg društva, naravno pritom ne misleći na filmove nego na širu sliku oko toga. Pogledajmo samo kako su liberalni stavovi bolji jer eto to je danas normalno :smile:
  • znajdatevolimja
    154
    Pogledao "Trainspotting" danas i nimalo nisam razočaran, a vidim da je preporučen još na prvoj stranici u ovoj temi. E sad ono vječno pitanje, isplati li se gledati drugi dio?
  • Nino Bule
    10.7k

    Da, dobar je film naravno ne kultni kao prvi dio ali vrijedi pogledat.
  • markoli
    1.6k
    Počeo sam čitati Tolkiena. Hobit sam pročitao i sad sam krenuo na Gospodara. Imam doma te knjige već 15-ak godina i nikako da ih pročitam. Inače otkako je Algoritam propao bila je suša i nigdje nisi mogao kupiti knjige. Cijene su otišle u nebo. Tipa trilogija sada ide za 1.200-1.500 kn, a neki rijetki primjerci poput Anotiranog Hobita i po 2.500 kn. Isto vrijedi i za knjige Harry Pottera u Algoritmovom izdanju.

    U međuvremenu je ŠK u suradnji s Lumenom izdala nova Tolkienova izdanja, ali prijevod nije više od legendarnog Zlatka Crnkovića, već je novi i majstori su preimenovali neke od glavnih likova. Tako više nije Bilbo Baggins već Bilbo Torbar iz Torbareva. :rofl:
    (Navodno je Tolkien htio da se imena prevode na domaći jezik tamo gdje ima smisla, ali to je bilo prije filmskog serijala i svjetske popularnosti. Tako da teški fail.)
  • xavier
    11k
    Tako više nije Bilbo Baggins već Bilbo Torbar iz Torbareva. :rofl:markoli

    :rofl:

    Ima smisla, ali mi sva ta imena jednostavno zvuče bolje na engleskom.
  • markoli
    1.6k
    Da je tako bilo prevedeno prije filmova ne bi riječ rekao. Vjerojatno je i prevoditelj u pravu na jednu ruku (slijedio je Tolkienove naputke), ali mislim da je trebao uzeti u obzir i planetarnu popularnost koja je došla nakon filmova i da su se ljudi navikli na sva ta imena. Nije se lako prešaltati.
  • Dudu
    2.6k
    Mogli su i ime promijenit onda na domaće, Branko Torbar ili nešto slično :lol:
  • znajdatevolimja
    154


    Moram priznat da se nisam razočarao, i filmu bi dao jednaku ocjenu kao i ti.. Ništa spektakularno, ali vrijedi pogledat :smile:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.