• Markelo
    2.6k
    dugo se laprdalo da cijepivo uzrokuje autizam kod djece sad je to palo u drugi plan a vidim cjepivo protiv korone je postalo "belosvetska zavera" i alat kojim svjetske sile ili Bill Gates(nisu se još odlučili antivakseri tko će točno profitirat) žele ovladat čovječanstvom. Svašta

    Ovo za "rafale po pravim ljudima" bolje ni ne komentirat
  • NitkoBitan
    17.1k
    Apsolutno sam za smrtnu kaznu stožerašima. Jbg to je moje mišljenje. Sjebali su mnoge živote odgađanjem operacija i preuvelicavanjem opasnosti od virusa a i dalje siju strah po necijem nalogu. Kak to da u Švedskoj imaju bez glupih mjera manju smrtnost neg kod nas? U svibnju ove godine korona brojevi su padali a imali smo 35% više mrtvih zbog njihovih mjera. Oni za to moraju odgovarati, kad-tad.
  • NitkoBitan
    17.1k
    I još imaju obraza pricat da ce oni nekom uvjetovat odlazak u bolnicu covid potvrdom. Koliko ce ljudi odustat od preventivnih pregleda zbog birokratske prepreke koja postoji kako bi natukli jos koji bijedan postotak cijepljenih. Ljudi su im dali slobodu radi malo sigurnosti i sad slobode vise nema kao ni tvog mitskog staro normalnog, uzivaj... i nadam se da cjepivo djeluju protiv inflacije jer mi se to cini trenutno veci problem od korone
  • Jura
    225
    Svaki Shoping centar koji pristane na to pristao je da njihovi dućani rade sa oko 65% manje prometa. Poduzetnici nisu glupi ljudi i to neće dozvoliti. Te potvrde ne mogu se koristiti u svakodnevnom životu iz ekonomskih razloga. Ljudi koji su se među prvima cijepili ( doktori, sestre, djelatnici domova za starije ) ovih dana im ističe 6 mjeseci od kada su se cijepili i ne mogu koristiti te potvrde, tako da se brojka penje i preko 70%.
  • SAS1987
    14.7k
    Bill GatesMarkelo

    Ako iza toga stoji Bill Gates onda cemo imati golemih problema sa update cipova koje su nam ubacili sa cjepivom.
  • Mali dioničar
    15.2k
    Osobno me boli briga za shoping centre, ali ovo kaj Nitkobitan piše za bolnice i preventivne preglede potpisujem do zadnje riječi.

    Najveći bezobrazluk od strane države se vidi u činjenici da Plenković izjavljuje da je “država osigurala cjepivo i potpore”.

    Kao zaposlenik plaćam zdravstveno osiguranje 21 godinu, a i kao poslodavac 15 godina. Hvala Bogu koristio sam minimum minimuma. Da bi me danas Plenki prosvijetlio da mi je on osigurao i cjepivo i funkcioniranje gospodarstva. Svaki puta kad moram na put “za funkcioniranje gospodarstva” pljunem ekstra 150-200 eura (jer su naravno potrebna barem 2) za test na koji bih definitivno trebao imati pravo plaćajući doprinose.

    Jednostavno mali iskompleksirani diktatori koji baš ne žele da na svijetu postoje neovisni i slobodno misleći ljudi.

    Osobno nisam u životu bolestan okolo hodao i to smatram nekakvom općom kulturom. Radim u maloj firmi pa je moguće tako se ponašati jer smo fleksibilni, ali primjerice kad mi je dijete dobilo vodene kozice odmah sam nazvao kolege s posla koji takodjer imaju malu djecu i pitao ih da li žele da dolazim ili da radim od doma s obzirom na činjenicu da im posredno djeca mogu dobiti kozice. Ili kad ima bilo kakvu dječju prehladu, procedura je identična.

    Nisam pušač, a ima ih sad recimo prilično glasnih vezanih za covid mjere, a to što oni cijeli život ugrožavaju zdravlje svih oko sebe, to nema veze. Sad im je moto “misli na druge”. Jučer dodjem u ambulantu u Novalju, a medicinska sestra (točnije babetina) sjedi na kamenu, puši jebenu cigaretu, ja velim došao sam se testirati, a ona veli usred radnog vremena “čekaj da ispušim, di ti se žuri”. I onda pitaj Boga jel oprala te zmazane ruke kojima mi uzima uzorak iz nosa. MARŠ!

    Da ne velim da su nam premijer i ministar zdravstva debele svinje za koje je očigledno da se iz odnosa prema vlastitom tijelu ne može reći da su nešto medicinski savjesni.
  • Jaro
    7.3k
    najveca prevara (a bogme ih ima kod nas) je "besplatno zdravstvo" ljudi to puse jer ne razmisljaju. Pa svi ga placamo, i to masno... da mi stavku od tih 16 ili 18% mjesecno daju na raspolaganje i da ja mogu odabrati osiguranje, imao bih za najmanju prehladu lijecenje u kraljevskom tretmani neke privatne klinike - eto toliko je to besplatno...
    Gdje su jos davanja na cigarete, alkohol i sl koja takodjer su tu zbog zdravstva .
    Ovaj ak oce obavezno cijepit - nek krene s drzavnim, javnim, zupanijskim i gradskim sluzbama. To ce dovest do 70%, pa ce privatni sektor postat nebitan...
    Samo, tu su im glasovi, pa nedaj boze o tome...
  • xavier
    12k
    Kako ste napisali, zdravstvo svi plaćamo i to u prosjeku jako puno odnosno puno, puno više nego što u konačnici iskoristimo. Besplatno je zapravo samo onima koji ne rade (što je u redu) te onima koji službeno "ne rade", a zapravo uredno rade na crno i ne plaćaju kune poreza na to (e taj dio je problematičan).
  • The Undertaker
    5.1k
    Vi kao da ste još u socijalizmu. Koliko vi pojedinačno uplaćujete a koliko koristite je nebitno jer sve ide u istu vreću a vreća je bila prazna i prije pandemije. Svaki test košta i mora biti plaćen. Možemo ga platiti svi zajedno, preko poreza (onda je kao "besplatan") ili onaj tko ga treba.
    Edit: vodite računa da to što vi pojedinačno uplaćujete troši četvero ljudi.
  • Jaro
    7.3k
    nije kao da jesmo, vec jesmo svugdje osim na papiru...
    Stari je radio 40+ godina, uplacivao, nikad bolestan... i sad sve placa privatno kad mu treba jer ce redovno na red doc za 2 godine. Zamisli da je 40godina mogao uplacivat 2000-2500 kn mjesecno negdje privatno sa strane... Milja kn oteta u ime sustava koji ne postoji ili postoji za odabrane... i onda vele americki sustav zdravstva je skup i u kurcu...
    Sad zbov tegoba nije uspio rijesiti cijepljenje i ono debelo govno mu prijeti da cemi uskratiti to ksj je platio milju kuna...
  • The Undertaker
    5.1k
    Kolega Jaro, slično je i sa mirovinama. Ali, te pare su potrošene i to se više ne da popraviti.
    Ono što nam politika poručuje između redova je da se ljudi trebaju cijepiti jer mi troškove pandemije više ne možemo plaćati i da u pitanje dolaze i osnovne liječničke usluge a, ako situacija baš bude kritična, i osnovne usluge države (mirovine i sl.).
  • miro
    4.4k
    Iz svih tih razloga je valjda došlo vrijeme da netko na političkom polju ozbiljno pokrene priču o isplati bruto plaće uz obaveznu uplatu zdravstvenog i mirovinskog - ALI uplaćujem tamo gdje JA odlučim, pa da vidim gdje mi se najviše isplati i tko najviše nudi za X kuna. Ovako nikog nije briga kakvo je zdravstvo, ili šta radi s uplaćenim mirovinama kad im svima para kapa bez obzira na pruženu uslugu.
  • The Undertaker
    5.1k
    Ma to bi svi napravili samo je onda pitanje iz čega ćeš financirati usluge za ove koji ne uplaćuju (djeca, umirovljenici, nezaposleni...).
  • xavier
    12k


    Ma dobro, to je utopija. Ovdje razgovaramo o ozbiljnim stvarima. Šansa za ovo što ti kažeš je ista kao da sutra odeš šefa na poslu pitati ga da ti digne plaću za 400% i da on na to kaže "ok".
  • miro
    4.4k
    Nije to baš tolika utopija, mislim da mi je netko pričao da točno takav model ima Švicarska, a vjerojatno se može napravit neki model koji bi funkcionirao i kod nas. Što se tiče klinaca i umirovljenika, za prve mogu ja uplaćivati isto kao što bih za penziju uplaćivao sad kad radim....ma znam ja da se to neće dogodit, jer je pola države naučilo da to dolazi samo od sebe, samo velim, da se napravit
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.