• Jaro
    5.3k


    da, nabava robe do 200 000 kn ili radova do 500 000 kn

    2.6. je objavljena jednostavna nabava u vrijednosti 805000 kn + 2 gdje ne vidim detalje...
    Ne, jednostavna nabava nije otic i kupit wc papir za ured...
    Posebno bode u oci ovako fino slozena cifra za ovu jednostavnu nabavu:

    precizno do u 10 lipa
  • db-izbjeglica
    12.4k
    Lova se sigurno mažnjava na asfaltiranju 100m ceste u vrapču ili kustošiji ili izvođenju rampe za invalide pored doma zdravlja u sesvetama. To su poslovi za koje grad doslovno da svoju procjenu, otvaraju se ponude i posao dobije onaj tko je ponudio NAJMANJU cijenu.

    To su poslovi koji su za projektiranje doslovno vrijednosti par desetaka tisuća kuna.

    Raj za krađu love!
  • db-izbjeglica
    12.4k
    Najbolje od svega, procijenjene vrijednosti su u zadnje vrijeme toliko pale da su to doslovno poslovi na krajnjem rubu isplativosti.
  • deda
    27.2k
    Lova se mažnjava svuda, tako da gradonačelnik može tražit uvid u svaku spajalicu, druga stvar što će mu dopizdit.
  • db-izbjeglica
    12.4k
    To su gluposti, krajnji populizam, kao i dolaženje na posao s biciklom i slična sranja. Vidjet ćemo kolika će biti štednja kad dođu kojekakve udruge u pitanje.

    50 m kanalizacije u odvojku nekakve ulice nije stvar na kojoj se štedi lova, to je demagogija.
  • Jaro
    5.3k

    valjda mu nije ideja vjecno pregledavati sve nabave... Ja ovo tumacim kao potez dok nova vlast ne provjeri/zamjeni ljude koji to trenutno rade...
    A ovo o par desetaka tisuca kn, samo gledajuci malo sluzbene stranice u rekosntrukciju ulice s nogostupom ide:

    1. IZRADA IDEJNOG PROJEKTA REKONSTRUKCIJE
    2. IZRADA GLAVNOG I IZVEDBENOG PROJEKTA REKONSTRUKCIJE CESTE S IZGRADNJOM NOGOSTUPA
    3. USLUGE KOORDINATORA ZAŠTITE NA RADU TIJEKOM REKONSTRUKCIJE
    4. STRUČNI NADZOR NAD REKONSTRUKCIJOM
    5. RADOVI NA REKONSTRUKCIJI I UREĐIVANJU PROMETNICE

    vjv ima jos ponesto - ovo sam ulovio sad u 5 min

    a u "jednostavnu nabavu" ide jos kojesta...
    A zaustavio je i javnu i jednostavnu nabavu - i rekao bih s razlogom...
  • db-izbjeglica
    12.4k
    Pa šta misliš koliko te stvari koštaju?
    Cijena se formira na osnovu sličnih projekata i doslovno svaki put kad netko ponudi manje od procijenjene vrijednosti, cijena sljedećeg sličnog projekta je manja.
  • db-izbjeglica
    12.4k
    [url=http://Pogledajte samo te cifre]https://www.zagreb.hr/odabrani-ponuditelji-u-razdoblju-od-24052021-godin/171694[/url]

    Grad je spašen sa obustavom projekta u kelekovoj ulici u vrijednosti od 14800 kuna. Daj nemojte me z...
  • Jaro
    5.3k
    ok, odustajem... zapravo je grad krao od dobavljaca i izvodjaca i blagajna je puna a senf i ekipa su svojim dolaskom sve to uzeli sebi i sad varaju napaceni narod...
  • db-izbjeglica
    12.4k
    Pa provedi sustav kontrole, nadzor izvođenja, reviziju projekata?
    Koja je poanta zaustavljanja sitnih projaktića kojima građani ovog grada trebaju dobiti nogostup, novi asfalt, javnu rasvjetu i slično?

    Misliš stvarno da netko krade lovu na izradi glavnog projekta u vrijednosti od 15 000 kuna?
  • Neki tip
    18.8k
    krajnji populizam, kao i dolaženje na posao s biciklom i slična sranjadb-izbjeglica

    Svaki dan na posao idem biciklom. Iz vrlo jednostavnih razloga

    - guštam u tome puno više od prve, druge, ler
    - radim u centru i ne želim se maltretirat parkingom
    - koristi tijelu

    Bez ikakve potrebe da branim Tomaševića i svjestan da malo krajcam konkretnu temu, ipak ću reći da Tomašević definitivno nije tip koji na posao ide bajkom jer će raja reći da je skroman.

    Ide jer mu je gušt, a ima nas još.
  • db-izbjeglica
    12.4k
    Svaki dan na posao idem biciklom. Iz vrlo jednostavnih razloga

    - guštam u tome puno više od prve, druge, ler
    - radim u centru i ne želim se maltretirat parkingom
    - koristi tijelu

    Bez ikakve potrebe da branim Tomaševića i svjestan da malo krajcam konkretnu temu, ipak ću reći da Tomašević definitivno nije tip koji na posao ide bajkom jer će raja reći da je skroman.

    Ide jer mu je gušt, a ima nas još.
    Neki tip sa Zapada

    gradonačelnik ima parkirno mjesto kod poglavarstva,
    nije nikakav problem da gradonačelnik ima službeni automobil i vozača- jer ono - GRADONAČELNIK je, ima hrpu obaveza i treba to sve stići i ne treba predstavljati grad sa "palačinkama" ispod pazuha.

    to je doslovno definicija populizma, frustrirani ljudi padaju na takve poteze.
  • Neki tip
    18.8k
    pa rekao je da ce koristiti sl. automobil kad to obveze i/ili protokol zahtijevaju.

    Svaki dan sam na poslu u hlačama, košulji, moram paziti na izgled. I nikad nemam palačinke ispod ruku, jer ne smijem, i jer normalna vožnja bicikla 10 minuta do pola sata (a Tomaševiću treba 10ak min) nije nezamisliv napor čak ni čovjeku slabe kondicije, što osobno nisam, a nije ni novi gradonačelnik.

    Nadam se zaista da neće morati biti čistač, kopač, jedač, vozač i Batman kao bivši nam, već uspostaviti funkcionalan sustav za što je i izabran.

    Skepsa je legitimna, a ideološka odbojnost razumljiva, ali na populizmu Tomaševića u slucaju sluzenja biciklom besmisleno inzistiras.

    U slučaju Fižulića 2000., kojem je to bilo valjda bilo prvo sjedanje na bicikl otkad je naučio na 2 kotača je već druga stvar.

    Bicklom na posao je vjerojatno u 9/10 slučajeva političara populizam. Kod ovog prirodno stanje stvari.

    (Pritom naglašavam da, ako si imalo popratio moje upise, ljevičar definitivno nisam pa time ni možemaški fan)
  • Baneki
    703
    Ja od ove gradske vlasti ne očekujem ništa dobro, no odlazak biciklom na posao nije nešto što bi prigovorio. Imam i ja osigurano parking mjesto za auto na poslu pa ipak svaki dan idem biciklom, uglavnom iz razloga koje ne naveo @Neki tip sa Zapada. Palačinke ispod pazuha izbjegavam jer ne vozim brzo nego malo brže od pješaka. Jednostavno, manje je stresno nego ići autom
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.