• Infinity
    16.5k
    Navijači Osijeka koji po forumima najavljaju naslov sledječe sezone su možda zaboravili da će i oni vjerovatno igrati barem jesen u europi (KL) a sa time će se jako trošiti.SAS1987

    Ja se bas nadam da ce uci pa da ih onda vidimo. Ovo proljece se nisu bas proslavili.

    Prva tura vikend-tjedan-vikend im je dobro prosla. Imali su tri utakmice kuci i to su bila druga, treca i cetvrta nakon nastavka.

    U drugom skupu tih utakmica su petkom dobili u Varazdinu nakon 2-0 za domacina. Srijedom je stigla naplata u kupu protiv Rijeke i poraz na GV. Vec u nedjelju su cupali bod protiv Gorice na domacem terenu.

    Sad u zavrsnici su pokleknuli odmah vikendom u Koprivnici, popravili se na Poljudu, pa se srijedom mucili kuci s Dinamom i iscupali bod, a onda su opet na Rujevici ostali kratki.

    I nece oni u KL igrati s Lokomotivom pa da mogu odmoriti igrace, igrat ce s ekipama koje su u najmanju ruku Rijeka. Anderlecht, BATE, Olimpija i Osijek djeluje kao najlaksa moguca grupa u ovom trenutku. Ceka njih na jesem tezak posao, a treba i kvalifikacije proci. Njihova sansa da uzmu titulu lezi u tim kvalifikacijama, tj. moraju ispasti iz Europe.
  • SAS1987
    14.8k
    I nemojmo zaborativi faktor da se Bjelica skoro pa uvjek posvađa sa svima u drugoj sezoni :lol:
  • og1986
    2.9k
    To će biti zanimljivo vidjeti ako uđu u grupe. Pa se neko ozljedi, pa treba rotirati igrače, a nisu navikli na brzi ritam.
    I onda biraj gdje ćeš ići "lakše", u kupu, ligi ili Europi.
    Predviđam katastrofu.
  • Dudu
    2.6k
    Nije da sam Bjelicin odvjetnik, ali evo demantirao i pomoćni trener Rijeke kojem je navodno upućena psovka vezana za korporaciju, Dinamo ili štagod , plus delegat utakmice i Bjelica.

    "Nisam čuo psovke i ne znam kako je to završilo u medijima. Možda se netko sakriva iza mene, ali to me uopće ne zanima. Bio sam s igračima na terenu i nemam ništa s cijelim slučajem. Za mene je ta utakmica završila i relativno sam zadovoljan našom igrom. S Bjelicom nisam imao nikakav susret, samo sam čuo da se o tome govori, ali mene uopće nije briga za takve stvari. Bjelica je bio negativan prema sucima tijekom utakmice, ali ni to me ne zanima. Nemam ništa s napisima koji su se pojavili u medijima", kazao nam je pomoćni trener Rijeke.

    pa i delegat utakmice:

    "Utakmica je obilovala žutim kartonima, jedan je dobio i trener Nenad Bjelica, ali nisam vidio ni čuo da je došlo do ispada u tunelu. Ostao sam zadnji na terenu, kako bih se uvjerio da neće biti vrijeđanja sudaca ili drugih iščašenih ponašanja", kazao nam je Zečević nakon utakmice.

    novinari = smeće
  • Kwedi
    3.8k
    https://www.telegram.hr/politika-kriminal/sef-nadzornog-odbora-nk-osijek-htio-sprijeciti-telegramov-tekst-pa-je-prijavio-dragu-hedla-policiji/

    Janoš Andoči, ravnatelj Prosvjetno-kulturnog centra Mađara (PKCM) u Osijeku, istodobno i predsjednik nadzornog odbora NK Osijek, mora imati ozbiljne i jake razloge zbog kojih ne želi odgovoriti na pitanje koliko je polaznika Nogometne škole NK Osijek smješteno u učeničkom domu i tko plaća njihove troškove.

    Andočija su ta pitanja toliko uzrujala i uznemirila da je policiji prijavio Telegramovog novinara samo zato što se 15. travnja oko 14 sati približio učeničkom Domu i dvije-tri minute razgovarao sa ženskom osobom (koja se nije predstavila), vjerojatno voditeljicom Doma, upitavši koliko polaznika Škole nogometa boravi u tom domu.

    Novinar Telegrama zbog toga je prošlog petka, 23. travnja, pozvan na obavijesni razgovor u Policijsku upravu Osječko baranjsku gdje je u ponedjeljak o tome dao iskaz.
    Porezni obveznici za dom dali 10 milijuna kuna

    Zašto je priča o tome koliko polaznika Nogometne škole NK Osijeka, koristi usluge učeničkog doma u sastavu Prosvjetno-kulturnog centra Mađara uopće važna? Važna je zbog toga što su izgradnju tog učeničkog doma, oko 10 milijuna kuna, platiti hrvatski porezni obveznici i zato što je on prvenstveno namijenjen pripadnicima mađarske nacionalne manjine.

    To je i rečeno na svečanom otvorenju, 28. studenoga 2019., kojem su nazočili premijeri Hrvatske i Mađarske, Andrej Plenković i Viktor Orban. Važno je dakle je li svrha izgradnje tog doma ispunjena i služi li on za smještaj učenika mađarske nacionalne manjine ili se, pak, koristi kako bi u njemu boravili polaznici Nogometne škole NK Osijek. Ali važna je i zbog dvojake uloge Janoša Andočija, koji je, rekli smo, istodobno i ravnatelj PKCM-a u čijem je sastavu taj učenički dom, ali i predsjednik Nadzornog odbora NK Osijeka, kluba u mađarskom vlasništvu.

    Janoš Andoči odbio je razgovarati s nama

    Što smo dakle pitali Janoša Andočija i što ga je toliko uznemirilo da je u nakani zastrašivanja novinara Telegrama u pomoć pozvao i osječku policiju? Budući da je bio vrlo zauzet prevođenjem udžbenika, pa je odbio razgovor, ravnatelju smo e-poštom 16. travnja poslali upit koliko je učenika i učenica u školskoj godini 2020/21. smješteno u učenički dom, te koliko je u ovoj, a koliko u prošloj školskoj godini, usluge Doma (smještaj i prehranu) korišteno za potrebe NK Osijek? Na kraju pitali smo i koliko NK Osijek plaća Učeničkom domu Prosvjetno-kulturnog centra Mađara u Republici Hrvatskoj u Osijeku za te usluge?

    Odgovorio je kako u domu trenutno borave 43 korisnika, te da ”učenički dom Prosvjetno-kulturnog centra Mađara u Republici Hrvatskoj u Osijeku ne pruža usluge NK Osijeku”, te kako klub u kojem je on predsjednik Nadzornog odbora, NK Osijek, ”ne plaća učeničkom domu nikakve usluge”.
    Telegramov ponovljeni upit

    S obzirom na to da smo od donedavno visokopozicionirane osobe u NK Osijeku dobili informaciju kako je dio polaznika Nogometne škole smješten u učeničkom domu PKCM-a, ponovili smo upit i zamolili ravnatelja Andočija da još jednom provjeri je li netko od polaznika Škole nogometa smješten u domu te zatražili da navede koliko je u Domu mladića, a koliko djevojaka, kao i iz kojih su mjesta iz Hrvatske ili inozemstva.

    Andoči je odgovorio kako u Domu trenutno boravi 23 mladića i 20 djevojaka te da svi imaju hrvatsko državljanstvo i svi su iz Hrvatske. Ponovno smo zatražili odgovor iz kojih su mjesta u Hrvatskoj učenici Doma i dobili vrlo zanimljiv odgovor: ”Pravna služba mi kaže da zbog GDPR-a ne mogu dati takve podatke”.

    Je li pravna služba ravnatelju Prosvjetno-kulturnog centra Mađara u Osijeku, istodobno i predsjedniku Nadzornog odbora NK Osijeka, rekla i da novinara Telegrama zbog približavanja Domu prijavi policiji nije poznato. No, on je to učinio.
    ‘Zbog GDPR-a ne smiju ništa’

    Zanimljivo iz Nogometnog kluba Osijek, točnije njihove Škole nogometa, dobili smo vrlo sličan odgovor. Voditelj PR odjela Mateo Sučić na naš upit je li netko od polaznika nogometne škole, igrača ili osoba na drugi način povezanih s NK Osijekom, stalno ili povremeno, korisnik Učeničkog doma Prosvjetno-kulturnog centra Mađara u Republici Hrvatskoj i pod kojim uvjetima, odgovorio je kako nisu ”u mogućnosti ponuditi detaljan odgovor budući da se roditelji djece, registriranih igrača NK Osijek, na natječaje za upis u škole i domove isključivo sami prijavljuju”.

    ”Na taj je način”, stoji u kratkom odgovoru, “dio registriranih igrača NK Osijek, koji nisu iz Osijeka, steklo pravo upisa u nekoliko učeničkih domova čije usluge koriste, ali nam GDPR onemogućava davanje takve vrste podataka”.
    Ako je sve legalno, zašto skrivaju podatke?

    Iz NK Osijeka, pozivajući se, kao i predsjednik njihovog nadzornog odbora, Janoš Andoči, na zaštitu osobnih podataka nisu odgovorili na naš upit, ali priznali su kako je dio registriranih igrača ”steklo pravo upisa u nekoliko učeničkih domova čije usluge koriste”.

    Ostaje dakle posve nejasno, zašto ravnatelj PKCM-a Janoš Andoči, ukoliko je oko smještaja igrača NK Osijek u Dom izgrađen za pripadnike mađarske nacionalne manjine sve legalno, skriva o tome podatke. I zašto mu je lakše prijaviti policiji novinara koji to istražuje, nego odgovoriti na postavljena pitanja.
  • reziser
    6.8k
    Mislim da ce u finalu kupa, prvi put, prijatelji s juga navijati da dinamo osvoji, kako bi oni MOŽDA ušli u evropu kao četvrti :rofl:
  • badjibadara
    3.2k
    Nije da sam Bjelicin odvjetnik, ali evo demantirao i pomoćni trener Rijeke kojem je navodno upućena psovka vezana za korporaciju, Dinamo ili štagod , plus delegat utakmice i Bjelica.

    "Nisam čuo psovke i ne znam kako je to završilo u medijima. Možda se netko sakriva iza mene, ali to me uopće ne zanima. Bio sam s igračima na terenu i nemam ništa s cijelim slučajem. Za mene je ta utakmica završila i relativno sam zadovoljan našom igrom. S Bjelicom nisam imao nikakav susret, samo sam čuo da se o tome govori, ali mene uopće nije briga za takve stvari. Bjelica je bio negativan prema sucima tijekom utakmice, ali ni to me ne zanima. Nemam ništa s napisima koji su se pojavili u medijima", kazao nam je pomoćni trener Rijeke.

    pa i delegat utakmice:

    "Utakmica je obilovala žutim kartonima, jedan je dobio i trener Nenad Bjelica, ali nisam vidio ni čuo da je došlo do ispada u tunelu. Ostao sam zadnji na terenu, kako bih se uvjerio da neće biti vrijeđanja sudaca ili drugih iščašenih ponašanja", kazao nam je Zečević nakon utakmice.

    novinari = smeće
    Dudu

    https://streamable.com/6qmfmx
  • SAS1987
    14.8k
    Još ako sledječe godine ne uđu u KL grupe posvađat će se sa svima.
  • Markelo
    2.6k
    Prvenstvo izmiče i živci su sve tanji. Nište neočekivano
  • Dudu
    2.6k


    novinari = smećeDudu

    isprike novinarima :D
  • Kwedi
    3.8k
    Tommy:

    "Hajduk je simbol Splita, Dalmacije... i kao takav je također važno pitanje za sve građane Splita. Oboje ste bili u najužem vodstvu kluba, kako vidite njegovu sadašnjost i budućnost?

    - Ja sam kontinuirano ulagao i sponzorirao ne samo Hajduk, nego i brojne druge manje i veće klubove, od košarkaša Splita i Zadra, vaterpolista dubrovačkog Juga.... Ako govorimo o Hajduku, bio sam spreman aktivno se angažirati i otkupiti dodatne dionice, ali s obzirom na aktualni model upravljanja klubom osjetio sam da to nije prihvatljivo pa sam se povukao. No i dalje sam nastavio pomagati i klub i udrugu Naš Hajduk. U okviru Našega Hajduka osniva se Hajdučka zajednica, po najavama sam tu i pozvan i dobrodošao, i ja ću se uključiti i pokušati pomoći.

    Kako vidite odnos grada prema klubu čiji je vlasnik?

    - Grad kao većinski vlasnik i kluba i stadiona ne može se izuzeti od problema Hajduka i mora pomagati u okviru zamišljenog modela. Pozicije su jasno definirane, a svi koji su uključeni u rad Hajduka danas su fleksibilniji i spremniji na kvalitetniju suradnju.U slučaju problema, ako ova kriza potraje, jeste li spremni otkupiti većinski paket dionica ili sudjelovati u dokapitalizaciji...?- Ta ideja već jednom nije naišla na razumijevanje, nisam dobio tu mogućnost, i ja o njoj više ne razmišljam. Nije mi prihvatljiva ideja izlaganja mene osobno ili tvrtke kao većinskog vlasnika i preuzimanje sudbine Hajduka u svoje ruke. Članovi kluba su kazali da žele drugi smjer, tko sam ja da komentiram i tvrdim drugačije. Vjerujem da u gradu Splitu ima puno zainteresiranih i sposobnih ljudi koji mogu dati svoj doprinos, ne nužno kao vlasnici. Ideja Hajdučke zajednice, o kojoj sam razgovarao s nekim ljudima, je jako dobra i kroz nju ćemo pokušati osigurati dodatno financiranje i pomoći Hajduku."
  • Mali dioničar
    15.5k
    Tommy godišnje ima neto profit 150 milja kuna koliko je cijeli Hajdukov proračun. A prihod mu je 13 puta veći nego Hajdukov.

    Jasno je da bi on lijevom rukom mogao upravljati Hajdukom što se tiče kompetencija, ali svi znamo što nogometni navijači misle o korporativnom upravljanju.

    Riječ korporacija je i tako omiljena ovih dana.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.