• db-izbjeglica
    11.8k
    baš zato i kažem, ovo ionako nije liga za europljane, nogomet će se i dalje igrati po starom principu. možda neće biti toliko love ako ova superliga zaživi, ali kog briga, ne dobijamo mi pare.

    također, mislim da je ovo samo korak ka franšizama, ne bi me čudilo da ukoliko se ta liga s godinama pokaže isplativom, neki klubovi odlepršaju iz sadašnjih gradova. juventus prvi recimo, j...e se njih za torino, "gradić" veličine zagreba kad mogu u peking.
  • Navijač Dinama
    6.8k
    Parizu su neodlucniInfinity

    Ne znam da li znaš....vlasnik PSG je u presjedavajućoj komisiji u UEFI, uz to vlasnik je tv programa(Bein Sportsl) koji je dobro plaćen da prenosi svaku tekmu PSG, bez obzira nacionalno prvenstvo, LP ili kup.

    on je iz Katra, i uz to sve on je bio jedan od onih koji je dogovarao sa FIFA-om da se SP održi u Katru. Ima tu svoje zašto Paris razmišlja i zašto vjv.neće u tu ligu. :smile:

    Što se tiče same SL, bilo je govora još 8 ekipa da se očekuje, meni na prvu bi to mogli biti Benfica,Porto, Leipzeig, Ajax, Bayern(ako su istine za njih ono što se priča).
  • jp23
    2.2k
    https://www.utwente.nl/en/bms/news/2021/1/934588/european-super-league-creates-unfair-monopolies

    Ne znam koliko ima istine u ovome, no može li se EU umiješati u cjelokupnu priču ako je ovakva superliga zaista protivna EU zakonu o zaštiti tržišnog natjecanja.

    Iskreno ne razumijem se dovoljno u ovo da bih mogao išta reći, pa pitam vas
  • deda
    26.3k
    Znam da je Europska komisija osudila osnivanje Superlige jer ju smatra protivnom europskim vrijednostima.
  • db-izbjeglica
    11.8k
    vidjet ćemo, predstoji nam zanimljiv period!

    također, imaju li nacionalni savezi i uefa pravni okvir po kojem mogu izbaciti "urotnike" iz svojih natjecanja?
  • deda
    26.3k
    Osnovao si takmičenje mimo krovne i nacionalne organizacije. Koji ćeš više pravni okvir. Pored izbacivanja realno to bi trebalo povlačiti i mnoge druge sankcije.
  • LovroZG
    1.3k
    analiza tcoma je pokazala da je najgledanija HNL a ne liga prvakareziser

    Jel postoji negdi pisani trag ove analize? Često se spominje, a ne mogu ništa nać na netu.

    Šta se tiče Superlige, ja ovo vidim ko priliku da se u europskim natjecanjima ništa ne promijeni. UEFA može sad izglasat da se za sljedeći europski ciklus sustav natjecanja neće mijenjat, FIFA može zabranit igračima superligaških klubova da igraju za repke, a lige i UEFA mogu te klubove istog trena izbacit iz svih natjecanja u kojima su dosad sudjelovali pa nek si onda i klubovi i igrači misle šta im je bolje.
  • db-izbjeglica
    11.8k
    svako natjecanje ima svoj statut, licenciranje i što sve ne.
    ako u tim dokumentima nema vrata za takvo što, kako to izvesti, na temelju čega?

    to je kao kad na utakmici vidimo da je krivo dosuđen korner, VAR postoji, ali se odluka ne smije promijeniti.
  • Dudu
    2.6k
    Man Utd and Arsenal resign from ECA after European Super League announcement
  • db-izbjeglica
    11.8k
    al meni je najjače što je u cijeloj priči tottenham :rofl:
    klub koji je zadnji ozbiljan trofej osvojio prije (doslovno) 30 godina :rofl:
    prvaci engleske su zadnji put bili prije 60 godina
    europski trofej su osvojili prije 37 godina
    dinamo ih ove sezone šutne iz europe

    al oni su SUPERliga
  • Mali dioničar
    13.4k


    Kad bih bio zločest, rekao bih da je vlasnik kluba bogati Židov. :razz:
  • Infinity
    14.9k
    Pa vidis da su to uglavnom velikani u silaznoj putanji.

    Englezi svi hoce jer im se sve teze plasirati u LP. Milan i Inter vec godinama nisu ni na mapi, pogotovo Milan. Juve ove sezone osjeca kako je to da postoji sansa da ostanu bez LP i odmah su dio ekipe. Real i Barca vec godinama placu da Primera nije dovoljno jaka za njih. Iskreno me od svih tih klubova jedino cudi to sto je Atletico u prici, mada i oni nemaju sta raditi u Primeri bez Barce i Reala.
  • deda
    26.3k
    Hahahaahha, mi o vuku, a vuk izgleda nogirao Josea :rofl: :rofl: :rofl:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.