• Infinity
    14.9k
    Ovo se kuha tko zna koliko dugo, ali su to sve jako dobro skrivali. Spominju se Real i Barcelona i njihov nacin upravljanja. Kod njih su izbori bili prije par dana i dobili su ih aktualni predsjednici. Ne znam jesu li bili jedini na izbornoj listi, al ne moze biti slucajno da se ovo objavilo nakon izbora. Da su ovo objavili prije izbora, pa nasla bi se neka oporba koja bi rekla da nakon pobjede odustaje od SL i vjerojatno bi odnijeli izbore.
  • ZGBhoy
    1.7k
    Jock Stein once said

    "Football is nothing without the Fans"

    And this is clearly not about the Fans

    #BoycottEuropeanSuperLeague #europeansuperleague
  • db-izbjeglica
    11.8k
    Bit će zanimljivo pratiti događaje sljedećih dana.
    :grin:

    Sve ovisi o tome kako će se postaviti preostali najbogatiji klubovi. Ako ih se skupi 20, ako se priključi još superbogataša,, moglo bi im proći, jbg-a Europa ima 500milja ljudi, ne odobrava, na svijetu je još 6 i kusur milijardi.... ako ostane na ovome što je je sada + daj šta daš od klubova... Mogao bi im ovo biti veliki fijasko. Sigurno će dobiti ogromne kazne od uefe i domicilnih saveza.

    Barem bi trebali, osim ako ne postoji neka veća urota u koju su uključene šire strukture.
  • SAS1987
    13k
    Na kraju će im UEFA dati još malo novca i par privilegija pa će ostati :smile:

    Kakve su opće opcije?
    a) Ostanu u UEFA s dodatnim privilegijama
    b) Igraju Superligu i domaća prvenstva. Na kraju će im UEFA dati još malo novca i par privilegija pa će ostati :smile: Čak i mislim da će se to dogoditi.

    Kakve su opće opcije?
    Scenarij a) Ostanu u UEFA s dodatnim privilegijama
    Scenarij b) Igraju Superligu i domaća prvenstva
    Scenarij c) Igraju Superligu i dobiju zabranu nacionalna prvenstva.

    Njima odgovara a) i b) a u slučaju scenarija c) bi po meni jako popušili. Sada je napokon prilika za UEFA da pokaže zube i objasni im da su i oni tek jedni od mnogih nogometnih klubova.

    Što bi to značilo za Dinamo?
    Scenarij a) Sve ostane ko do sada
    Scenarij b) Bit će puno konkurentniji u europskim takmičenjima - vjerovano bi bilo manje direktne love od UEFA jer će im se vjerovano smanjiti TV prava.
    Scenarij C) Bit će puno konkurentniji u europskim takmičenjima - vjerovano bi bilo manje direktne love od UEFA jer će im se vjerovano smanjiti TV prava. Ako će biti zabrana transfera će biti i manje love od transfera.
    c) Igraju Superligu i dobiju zabranu nacionalna prvenstva.

    Njima odgovara a) i b) a u slučaju scenarija c) bi po meni jako popušili.
  • db-izbjeglica
    11.8k
    Uefa na ovo mora odgovoriti rezolutno, ako žele zadržati sadašnji sustav nogometa, pobacati ih iz svih natjecanja i pozvati nacionalne saveze da naprave isto.

    Ako pristranu na ucjenu, nisu napravili ništa, Tottenham će za par godina tražiti još, iako će u tom trenutku biti 9. u premierligi, a inter završiti zadnji u skupini LP iza ajaxa, hoffenheima i young boys.
  • deda
    26.3k
    UEFA će se već nekako snaći. Najveći gubitnici u svemu ovome će biti nacionalne selekcije. Tak i tak sam dojma da sve ove kvalifikacije, lige nacija su čista zajebancija zadnjih godina. Ovo će samo podići razinu zajebancije.
  • immerwieder
    1.1k
    iznenadila bi me oštra reakcija UEFE,
    danas moraju izbaciti svih 12 iz svih natjecanja, finale EL Villareal-Roma,
    ali mislim da nemaju petlju to napraviti, pitanje je i kome je kekec dužan kaj je uopće predsjednik
  • NORTE
    8.4k
    finale Europa lige igraju Roma i Villarealmiro
    E moj Theofilu...
  • db-izbjeglica
    11.8k
    Uefa to mora napraviti, inače će izgubiti bilo kakav kredibilitet. Ispast će smiješni ako im za par tjedana urotnici zaigraju polufinala.
  • SAS1987
    13k
    Izgleda da će klubovi biti izbačeni iz svih natjecanja.

    UEFA Executive Committee meeting scheduled for today in Montreux.

    UEFA, FIFA, PL, Liga, Serie A on the same position: #SuperLeague has been disapproved. No UCL, no domestic leagues for the 12 clubs. No entry sign

    #SuperLeague clubs insist they want to play in the domestic leagues too.
  • Infinity
    14.9k
    Bayern i Dortmund su navodno odbili, a u Parizu su neodlucni.

    Na kraju ce ovakvi bit najpametniji, jer ce moci odluciti naknadno, tj. kad vide kako su prosli ovi koji su prvi podbacili svoja ledja i snijeli sav teret. Jedan Bayern moze za dva mjeseca reci da zeli biti dio tog drustva ako ekipa uspije razjebat UEFA-u.
  • Dudu
    2.6k
    U Njemackoj je najbitnija ta kultura navijanja i stadiona, pa ne smiju donosit nagle odluke bez navijaca
  • db-izbjeglica
    11.8k
    SuperLeague clubs insist they want to play in the domestic leagues too.SAS1987

    Jbt koji licemjeri.
    Mislim, nemam ništa protiv da se odvoje, ali ne možeš tražiti da ostalih 14 ili 17 klubova igra za apsolutno ništa, čisto da njima budu poligon gdje bi se uigravali za superligu iz koje bi crpili stotine milijuna do kojih ostali ne mogu doći.

    Formirajte vlastitu ligu i igrajte samo nju, j...i bi se, a ne bi da uđe.
  • Papastrumf
    9.1k
    U Njemačkoj su članovi većinski vlasnici, a navijači su im jasno rekli što misle o toj ligi.
    Promijeniti nešto mogu i članovi Barcelone i Reala ako žele, a ostali mogu lajati na mjesec.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.