• Eduardo
    16.8k
    Kako ste zadovoljni ovosezonskim dresovima? Meni osobno se ne sviđa fluorescentni dres, tj. užasan je. Crni može proći ali ovo forsiranje u EU utakmicama je pretjerano. Plava kombinacija i nije toliko loša.

    Ubuduće bi za prvu kombinaciju volio vidjeti kombinaciju plavog dresa sa bijelim hlačicama i plavim čarapama ili čak kombinaciju u kojoj igramo na Poljudu. Gostujuću bi volio ponovno žutu, ali ovaj puta sa nekim plavim detaljima poput plavog ovratnika, ruba rukava i plavih hlačica.
  • 000
    941
    Dinamov fan shop uoči derbija s Hajdukom najviše narudžbi preko weba ima iz Njemačke. Lani je najprodavaniji bio Soudani...

    Dinamo je svoj fan shop otvorio prije 14 mjeseci, a to su s oduševljenjem nakon dugih 19 godina dočekali i brojni fanovi.

    Službeni fan shop podno zapadne maksimirske tribine privlači veliko zanimanje navijača , tako da se tu može (posebno na dane velikih utakmica) vidjeti prava navala navijača na dresove i druge artikle u navijačkom asortimanu...

    Iz kluba saznajemo kako su u modrom fan shopu prodali više od 4000 dresova koji su ujedno i najprodavaniji suvenir. Navijači ih kupuju za razne prigode, a sve su češće i pravi odabir za rođendanski poklon među mladim navijačima.
    Naravno, svi traže na leđima i ime svog omiljenog pojedinca. Prošle godine najprodavaniji je tako bio dres Soudanija , sada su pak najpopularniji oni Gavranovića, Ademija, Olma i - Lovre Majera ! Što će tek biti kad se Majer posve oporavi i počne igrati...

    Vrlo dobro ide prodaja kapa i šalova, a Dinamov marketing dobar je potez napravio i prodajom školskih artikala s navijačkim motivima za početak nove školske godine. Tu prednjači prodaja Dinamovih ruksaka, vrećica za papuče, bilježnica s klupskim grbom...
    "Jako nas veseli kada klinci danas uz suvenire najvećih sportskih klubova poput Reala i Barcelone , s jednakim ponosom nose i Dinamove školske torbe, vrećice, bilježnice, te ostale artikle. Želimo da s Dinamom odrastaju nove generacije navijača i zato posebnu pažnju posvećujemo aktivnostima namijenjene upravo najmlađima" istaknuo je za Goal Tomislav Rukavina , direktor marketinga, prodaje i komunikacija Dinama.

    Zanimljivo, Dinamov fan shop svakodnevno posjećuju i turisti. Najčešće gosti iz SAD-a i Velike Britanije , no sve su češći i dolasci turista iz Južne Koreje i Japana. I mnogi od njih kući odlaze s modrim suvenirima.

    Na web shopu najviše kupuju Dinamovi navijači iz Njemačke, SAD-a, Švicarske, te susjedne Bosne i Hercegovine .

    Dinamo je odnedavno otvorio i kanal veleprodaje, pa su uz maksimirski fan shop, Dinamovi artikli dostupni na još 13 lokacija ; osam trgovina u Zagrebu, po jedna u Zaprešiću, Puli i Slavonskom Brodu, dok postoje i dva prodajna mjesta u Sloveniji.

    "Ljudi zaista vole Dinamo i to najbolje pokazuje popularnost našeg fan shopa koji se pokazao punim pogotkom. Navijačima želimo ponuditi nešto novo, tako da smo sada dodatno unaprijedili naš asortiman s 50-ak novih navijačkih artikala koji će naći mjesto i u koferima stranih nam gostiju koji u velikom broju dolaze u naš fan shop" zaključio je Rukavina .

    http://www.goal.com/hr/vijesti/dinamo-fan-shop-ademi-gavranovic-olmo-majer/zh4580whlubq1cdtt01bgdkcw
  • markoli
    1.6k
    Ja sam si baš nedavno piknuo prošlogodišnji europski dres. Iskreno, volio bi opet vidjeti bijeli dres kao gostujući, a ova kombinacija koju nosimo na Poljudu mi je uvijek bila užas... :grimace:
  • LovroZG
    1.3k
    Dresovi su na kraju ispali ok, al volio bi da nema europskog dresa. Čim više tekmi u našoj modroj boji bi trebali igrat.
    A ak žele zarađivat na dodatnom dresu, nek se potrude složit neki upadljiv rezervni dres, a ne da forsiraju tamnoplavi europski.
  • Mr Anderson
    4.9k
    Dobri su mi ovogodišnji dresovi, jedino mi se ne sviđa taj odabir rezervnih boja zadnjih godina. Žuta, zlatna, narančasta..
  • xavier
    11k
    Malo listam po starijim temama i apsolutno se slažem se tobom. Meni uvijek padne mrak na oči kad vidim tu kombinaciju, a posebno je to istaknuto od trenutka od kad drugi dres više nije bijeli. Iz kojeg je uopće kompleta taj bijeli donji dio kad takav ne postoji? :grimace:

    Po meni prvi dres mora biti cijeli plavi. Osobno mi je prošlogodišnji bio ljepši od ovogodišnjeg. Ni meni se ne sviđa lutanje s bojom drugog dresa, a najgori od svih mi je bio narančasti jer mi taj nikako nije sjeo. Ne sviđa mi se definitivno ni zlatni, a žuti mi načelno i nije loš jer inače volim žutu i plavu kao kombinaciju prvog/drugog dresa, ali za Dinamo mi je ipak nekako "prirodniji" bijeli.

    Što se tiče trećeg dresa, taj dio uopće ne kužim. Ok, svi klubovi imaju treći dres i svake je godine drugačiji, ali drugi klubovi ga ne koriste da bi u njemu igrali gotovo sve europske utakmice :yikes:
  • Infinity
    14.9k
    Meni je ta kombinacija u kojoj Dinamo igra s Hajdukom bas ekstra :grin: I ne igra Dinamo u toj kombinaciji svojom voljom. Svaki pojedinacni dio opreme se mora razlikovati od istog dijela kod protivnika. Hajduku je dres bijeli, hlacice plave, stucne plave. Tako Dinamu dres moze biti plavi, ali hlacice i stucne ne smiju biti plave, jer su plave u Hajduka.

    Taj bijeli dio kolekcije se radi isljucivo za utakmicu s Hajdukom. Zamislite da Dinamo istrci u plavim dresovima, a dolje narancaste hlacice i stucne. To bi tek bilo neukusno. Kome se ne svidja ova plavo-bijela-bijela kombinacija moze ipak biti zadovoljan sto to nije plavo-narancasta-narancasta kombinacija.


    I sta mislite kada bi Dinamo po uzore na ove zapadne velikane ucinio neku izmjenu grba? Ne mislim sluzbeno, ali imam jednu ideju. Mislim da bi marketinski bio dobar potez da se jedan od tri dresa pravi bez grba, tj. da umjesto grba ima samo malo Dinamovo 'd'. I zamislite to na bijelom dresu. Pjeske bih otisao u Zagreb kupiti :grin: Pri tome ne mislim na onaj grb iz pedesetih i sezdesetih u obliku stita, nego na samo slovo 'd'. Nekako prosto i jednostavno, a mislim da bi se ljudima svidjelo. Nije stalna promjena, nije drasticna promjena kao Juve recimo, ali je ipak malo osvjezenje koje bi moglo zanimati navijace, a i klubu donijeti financijsku korist.
  • xavier
    11k
    A iz kojeg razloga postoji gostujući dres ako ne za slučajeve kad klub ne može igrati u prvom dresu? Zašto Dinamo ne igra u žutom (ili bijelom/narančastom/zlatnom, koji već ima u tom trenutku)? Zašto mora imati plavu majicu i donji dio koji ne ide uz tu majicu?

    Ista je stvar s Hajdukom u Maksimiru kad znaju igrati u potpuno bijelim dresovima.
  • Infinity
    14.9k
    To ne znam, to pitaj njih :grin: Ja samo znam zasto se ne koristi potpuno plava garnitura i to je sve. A sto se mene tice, ljepsi mi je ugodjaj gledati Dinamo - Hajduk kada igraju plavi protiv bijelih, nego da koriste te narancaste kombinacije. Imam neki osjecaj da su i sami svjesni toga i pokusavaju ne odudarati, jer je sve to marketing i posao.
  • xavier
    11k
    Pa i ja znam zašto se ne koristi plava garnitura i zato i kažem da je upravo to razlog zašto klubovi imaju druge odnosno gostujuće garniture.

    Nije ovdje čak ni stvar toga što meni kombinacija s bijelim donjim dijelom ne sviđa nego jednostavno mi nema logike igrati u dresu koji nije jedna od službenih kombinacija za tu sezonu.

    p.s. kud spomeneš baš narančastu za koju sam gore već napisao da mi je najgora :grimace:
  • markoli
    1.6k
    Ne znam zaš ne bi šorc mogao biti isti kao protivnički. Evo slika s tekme Rangers - Celtic - obje ekipe nose bijeli šorc.

    nintchdbpict000004807007.jpg
  • xavier
    11k
    Pravilnik HNS-a kaže:


    Momčadi na jednoj utakmici ne mogu nastupiti u opremi iste ili slične boje, već moraju
    biti različito odjevene.


    Ovo nije naš previše precizno i ostavlja dosta prostora za rasprave oko toga što točno znači "iste ili slične boje". Po meni bi to trebalo jasnije definirati jer ovamo ispada da je sve stvar subjektivne procjene.
  • 000
    941
    I sta mislite kada bi Dinamo po uzore na ove zapadne velikane ucinio neku izmjenu grba? Ne mislim sluzbeno, ali imam jednu ideju. Mislim da bi marketinski bio dobar potez da se jedan od tri dresa pravi bez grba, tj. da umjesto grba ima samo malo Dinamovo 'd'. I zamislite to na bijelom dresu. Pjeske bih otisao u Zagreb kupiti :grin: Pri tome ne mislim na onaj grb iz pedesetih i sezdesetih u obliku stita, nego na samo slovo 'd'. Nekako prosto i jednostavno, a mislim da bi se ljudima svidjelo. Nije stalna promjena, nije drasticna promjena kao Juve recimo, ali je ipak malo osvjezenje koje bi moglo zanimati navijace, a i klubu donijeti financijsku korist.Infinity

    Napravio sam bio nekoliko skica dresa bas sa malim d, tocno ovako kako si opisao :) prije par godina.
    Vise sam ciljao na navijacki dres, ili dres za neke obljetnice. I ne samo dres, cijelu kolekciju treba napraviti ;)
  • Eduardo
    16.8k
    Baci sliku da vidimo :)
  • 000
    941
    Nemam pojma gdje sam spremio, stavio bih već.
  • Infinity
    14.9k
    Slazem se da moze cijela kolekcija proizvoda biti s malim 'd'. Mislim da nece nikome smetati, jer je i dalje dinamovski, ne bjezi se od tradicije, a marketinski je mozda cak i privlacnije.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.