• markoli
    1.7k
    novi holding za sportske objektereziser

    Treba brinuti o svim objektima. Stadion u Sesvetama samo što nije gotov, samo što nije... :cool:

    Dok ne vidim prvu lopatu/bager ne budem vjerovao, a možda ni tada...
  • reziser
    6.8k

    sve samo što nije gotovo, ili samo što nije krenulo u obnovu..gradnju....
    najbolja mi je Bandićeva izjava, lagat ću dok god će ljudi glasati za mene :scream:
  • Kwedi
    3.8k
    U 90-ima su svi sportski objekti klubova prebačeni u vlasništvo grada koji onda ugovorima daju te objekte klubovima u najam i izdvaja sredstva koja klubovi dobivaju za održavanje.Mr Anderson

    nije istina. cibona ti je primjer.
  • BluePhone67
    3.9k
    Treba brinuti o svim objektima. Stadion u Sesvetama samo što nije gotov, samo što nije... :cool:

    Dok ne vidim prvu lopatu/bager ne budem vjerovao, a možda ni tada...
    markoli

    Ja ne vjerujem dok ne vidim da je gotovo, a za prvu lopatu i polaganje kamena temeljca nam je Vlatko Markovic davno naucio da ne treba vjerovati.. Za pocetak ajmo se jos nadgledat videa stadiona Sesveta "malog poljuda"

  • Mr Anderson
    7.9k
    Za što je Cibona primjer?
  • Kwedi
    3.8k
    imala je u vlasništvu dvoranu, poslovne prostore u prolazu, a onda je to uzeo grad kad je ušao u klub sredinom nultih.
  • 000
    946
    Važno je zvati se Mirko. Poveznica u oba slučaja. Novosel.
  • deda
    32.6k
    Cibona je morala biti neka žestoka iznimka, jer država je svu sportsku imovinu "nacionalizirala" još jednom 90-ih. Ne znam uopće kako je to s Cibonom odigrano.
  • The Undertaker
    5.2k
    Ako se ne varam, Cibona je bila u dugovima i prijetilo joj je gašenje pa je grad, kao uvjet za sanaciju dugova, tražio da se uknjiži na nekretnine. Mislim da to nema veze sa Novoselom već sa Božom Miličevićem.
  • deda
    32.6k
    Mene zanima od kuda je Cibona uopće imala upisane nekretnine, a niti jedan drugi klub nije.
  • xavier
    12k
    @deda

    Razlika je bila u tome što su Cibonine nekretnine izgrađene u drugoj polovici 80-ih, znači tek nešto prije nego se odvijalo to o čemu ti pričaš. Valjda su papiri još bili previše "svježi" da se nekretnine uzmu.

    No kako kaže @The Undertaker, Cibona je 20 godina kasnije bila pritisnuta dugovima koje je na kraju grad riješio i u tom procesu su nekretnine prešle u vlasništvo grada. Ne treba ni reći da su dugovi ipak bili znatno manji od vrijednosti nekretnina.
  • Kwedi
    3.8k
    nije dvadeset već trinaest godina, 2006. ulazi grad u cibonu.
  • Kwedi
    3.8k
    e sad, oko nacionalizacije sportske imovine, odnosno iz društvenog u nacionalno...

    npr. zvezda i partizan u srbiji, željezničar u bosni - vlasnici su svojih stadiona, odnosno jna je imala vojska,al je sudskom sporu nedavno partizan dobio nekretninu natrag.

    mislim da se moglo npr. početkom devedesetih sve te stadione tko je želio(odnosno imao kapaciteta), da se da klubovima kao imovina, a zauzvrat da se zatvori pipa s javnom lovom.

    možda bi i u klubovima bilo manje politike,a i ozbiljnije bi se pristupalo vođenju kluba.
  • xavier
    12k
    nije dvadeset već trinaest godina, 2006. ulazi grad u cibonu.Kwedi

    Bio sam uvjeren da su nekretnine promijenile vlasnika nekoliko godina kasnije.
  • Kwedi
    3.8k
    promjena nekretnina desila se 2010., 4 godine prije sdpova ekipa(dok se nisu odvojili u MB365) ušla u klub.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.