• NitkoBitan
    13.3k
    Ako je statika zapadne tribine narusena zasto uopce postoji dozvola za odigravanje utakmica na Kranjci?
  • emilperska
    3.7k

    O toj famoznoj statici se nitko nije ocitovao, samo se negdje spomenulo da je to navodno uzrok usporavanja svega..
    A sto se pitanja tice, mislim da su oni planirali na taj zapad naslonit 2 tribine jos, pa valjda statika za to nije dobra, ne znam..
    To su sve naklapanja, ali je ocito da je sve stalo s prvom verzijom i da sad ide nanovo sve. Ako se ikad i pokrenulo..
  • NKDZ86
    499
    Ako tamo nije statika narušena, ne znam gdje je... Ali dokle ide, ide
  • NitkoBitan
    13.3k
    Statika je narusena taman da se onemoguci gradnja novog stadiona i da se utakmice mogu odigrat na postojecem. Zanimljivo...
  • badjibadara
    1.8k
    Od starta je bilo suludo ostaviti onaj zapad kao centralnu tribinu novog stadiona i stvarno ne znam što im se vrtilo po glavi kad su to mislili rekonstruirati.

    Jedino se nadam da tribina ne ide u staro željezo, da joj se produžuje životni vijek seljenjem na neko od zagrebačkih nogometnih igrališta, ako je moguće.
  • barbax
    87
    Razumijem donekle skepticizam kod nekih, ali ipak se pretjeruje. Stanite malo na loptu. Stadion se gradi!

    https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/hnl/klubovi/lokomotiva/veliki-projekt-u-centru-zagreba-izgradnja-krece-vec-ove-godine-jedan-problem-mogao-bi-promijeniti-planove-15468212

    Informacije iz ovog članka su potpuno neistinite jer iznose detalje o statici koji su izneseni u ocjeni postojećeg stanja u sklopu Idejnog projekta kojeg je pripremio AF, gdje su identificirani navedeni statički nedostaci. Projektant radi projekt koji uključuje i sanaciju statičkih nepravilnosti na zapadnoj tribini.

    Drugim riječima, članak iskorištava period projektiranja u kojeg javnost nije upućena da stvara nervozu i nestrpljenje. Rekonstrukcija ide dalje, statički nedostaci će se popraviti u sklopu rekonstrukcije.

    Pogledajte samo formulaciju ovih rečenica: "Sad su navodno svi papirnati problemi riješeni, međutim, procurile su informacije da statika zapadne tribine ne zadovoljava standarde. A ta je tribina, prema projektu, trebala ostati, bila bi renovirana i oko nje bi se gradio ostatak stadiona. Loša statika mijenja sve planove i zahtijeva, dakako, novi izvedbeni projekt. A za to opet treba vremena, stoga je teško vjerovati da će se do kraja godine bageri pojaviti na oronulom stadionu u centru grada... "

    Spekulacije, kolokvijalizmi i sofizam bez ikakvih konkretnih informacija o izvorima. Tko kaže da loša statika mijenja sve planove? Tko kaže da zahtijeva novi izvedbeni projekt? Tko kaže da Sirrah nije imao informaciju o statičkim nedostacima?

    Nadalje, članak piše sljedeće: "Upitno je i tko će financirati izgradnju novog stadiona? Podsjetimo da je Korlaet u prosincu 2022. godine izrazio nadu da će “izgradnju sufinancirati Grad Zagreb i HNS s UEFA-om”. Vidjet ćemo hoće li se ta nada i ostvariti..."

    Nije ništa upitno, financira ju proračun Grada Zagreba u 100% iznosu i to je već uvršteno u proračun i projekcije za naredne 3 godine.

    Ukratko, za sve ove tvrdnje nije iznesen niti jedan dokaz i izvor informacija. Članak je potpuno nevjerodostojan. Neće biti nikakav novi izvedbeni projekt, Sirrah radi projekt koji će biti glavni izvedbeni projekt na temelju ocjene postojećeg stanja koje podrazumijeva sanaciju zapadne tribine. Između Grada Zagreba i Sirrah Projekta nije došlo ni do raskida ugovora niti do izmjena i dopuna opsega ugovora niti bilo koji službeni izvor informacija sugerira da bi se opseg natječaja za izradu glavnog izvedbenog projekta trebao mijenjati.

    Sirrah ima rok do 1.7. da završi projekt.
  • Nolifer
    7k
    E i onda kad krenu novi izbori, svima će bit puna usta riječi "novih obećanja" i na tome će htjeti dobiti jeftine političke poene...
  • Dudu9
    544
    Opet se par stranica napisano kako sve u kur.. nesposobni itd, bolje ništa pisat, nego stvarati negativu bezveze, imate izjave da je ovaj mjesec gotov projekt koji radi Sirrah, priče o zapadnoj tribini su riješene jer zato i je dobio Sirrah produženje, tako da neznam šta bi on dobio time da ne krene gradnja samo minus prije izbora, tako da mu je stadion odličan plus prije izbora, jer i većina političara otvara gradilišta u izbornoj godini, ionako neće on plaćati taj stadion iz svog đepa
  • scooniepenn
    2.1k
    Kolega je gore sve detaljno raščlanio, a ja ću ponoviti link s Facebook stranice Grada Zagreba. Riječ je o jučerašnjoj konferenciji za novinare u povodu otvaranja prve dionice produžene Branimirove. Zadnje pitanje novinara je išlo u smjeru da zašto se s obzirom na "neriješene imovinsko-pravne odnose" i shodno tome pomicanje početka radova ne ide sa Sesvetama gdje je sve čisto. Odgovor je na tragu ovoga što kolega barbax piše.

    https://www.facebook.com/reel/969142588007623
  • The Undertaker
    4.4k
    Ajmo od početka. Glavni projekt je već trebao biti gotov. Zašto nije?
  • criticus
    1.5k
    Je li poznato što znači rekonstrukcija zapadne tribine? Stavit ćemo nove daske i i dalje bacat ćikove između redova ili je rekonstrukcija u stilu ostavljamo neki temelj al u biti radimo novu tribinu? Nejasno mi je kakva to rekonstrukcija treba biti da zapadna tribina bude centralna tribina modernog stadiona...
  • Dudu9
    544
    Pa radi zapadne tribine Sirrah dobio rok do kraja 6mj
  • Geonosis3
    11

    Cijele ove diskusije oko statike, rokova, početka građenja ne bi bilo da nadležna tijela, uključujući i TT-a jasno i transparentno komuniciraju prema javnosti.
    Tu su djelomično krivi i novinari koji nikako da postave suvislo pitanje na redovnim presicama koje se održavaju na gotovo tjednoj bazi.

    Ja sam optimističan što se tiče stadiona, ovo sve što se događa je daleko najveći konkretni pomak u proteklom desetljeću, ali komunikacija im je stvarno loša. Rokovi se pomiču bez obrazloženja (i za Maksimir i za Kranjču) pa i ne čudi ova ogromna skepsa prema svemu tome
  • mali M
    3.8k
    tako je, pa koliko puta sam napisao da sam nepopravljivi optimista u iščekivanju stadiona, ali ako pričamo argumentirano, nemaju baš neke čvrste argumente. Prvobitno je baš iz razloga što stalno ostavljaju osjećaj da muljaju. Reagiraju u medijima tek kad se nešto sazna, i onda to idu opravdavati zašto je došlo do problema, pa se ostavi i dojam da nebi ni rekli ništa da se nije saznalo... Otvorena komunikacija je ključ definitinvo cijele problematike. Pa čak i da dođe do problema, da to otvoreno kažu, a ne da imaju ovako reaktivnu komunikaciju kad već sve ispliva...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.