• Bosskovitz
    7.5k
    Korlaet je upravo detaljno pričao o Kranjči na N1, dao je dosta odgovora ne neke nedoumice koje smo ovdje imali. Kaže da mu je jako žao, ali je nažalost tu puno praznog hoda zbog dugotrajne administracije koja je zakonski regulirana. Na natječaj za glavni i izvedbeni projekt pristiglo je pet prijava, od toga su dvije najbolje imale razlike u navedenim referencama, a reference su podložne interpretaciji te je grad, kako bi izbjegao problem, poslao dokumentaciju na Ministarstvo graditeljstva kao drugostupanjsko tijelo i na kraju donio odluku o pobjedniku natječaja prema njihovoj preporuci. Mislim da s ovime padaju u vodu one teze o namještanju i namjernom odugovlačenju.

    Spomenuo je i rokove: za glavni projekt rok je 2 mjeseca, onda još mjesec dana za građevinsku dozvolu, 2 mjeseca za izvedbeni i onda još 3 mjeseca za natječaj za izvođača. Kada se izabere izvođač, rok za dovršetak radova je godinu dana. Idealno bi sve moglo biti gotovo do rujna, ali realno do kraja godine, a izgradnja stadiona do kraja 2025.

    Dotaknuo se i Veslačke koja nam je isto bitna, NK Zagreb je tamo posljednjih 6 godina u ilegalnom posjedu i bez ugovora, stvar je na sudu i gradska uprava je predana tome da do kraja mandata izbaci NK Zagreb iz veslačke, kao i sve druge ilegalne posjednike gradskih prostora.
  • Nino Bule
    11.6k
    Netko upoznatiji s veslackom, koliko ima terena i koliko ima prostora za izkemijat jos terena ? Da li bi mogli tamo napravit kamp po mjeri dinama ili je to premalo.
  • Mr Anderson
    5.4k

    4 terena ima...ne vidim mjesta za proširenje, ali objekt bi bio dovoljan za omladinsku školu uz nešto radova.
  • Ali
    1.9k

    Po meni je to suludo izmjestati na drugi kraj grada dio skole.
    Sada na maksimiru imamo devet terena i info je da nam je malo, sto bi dobili sa 4 terena petnaestak km zapadno kroz grad je to 40min voznje.
    Dakle ak je maksimir mali za skolu, nek se trazi green field , gdje bi sve bilo na jednom mjestu, ima u pojasu oko grada koliko god zelis potencijalnih lokacija.

    Veslacku nek uzme hns i neka koristi za povremena okupljanja, to je za njihovih par selekcija u razlicitim terminima cist ok, a moze i loksa korisiti u periodu kada nema repki..
  • Nino Bule
    11.6k
    Reprezentacija radi svoj kamp, ne znam nisam pametan, ocito cemo onda morat imat dvije lokacije, mozda veslacka za prvu ekipu i juniore/kadete a negdje van grada za ostatak škole
  • Ali
    1.9k

    Zasto rascjepkavat.
    Evo ak su zakljucili sa Crkvom da je sve od pimpek placa do okretista na borongaju gradsko.
    Na bivsem vojnom igralistu na sveticama ak maknes tartan stazu mozes napraviti glatko pet terena 100x50. A onda veslacku pretvoris u atletski kompleks, tamo je blizu i onaj balon ak se nevaram pokraj bocarskog za zimski dio i za atletku si rijesio. A dinamo sve na jednom mjestu da neki buduci SD i sef skole moze pogledati iz kancelarije ispod zapada, jel se radi po zacrtanom planu...
  • Mr Anderson
    5.4k

    Ništa od toga, da je to izvedivo onda bi se na Sveticama mogao graditi novi stadion i usporedno s tim rušiti stari.
  • Ali
    1.9k

    A zakaj je neizvedivo ? Sada imas desetke tisuca kvadrata preorane zelene povrsine koja nema upotrebu.

    Pa realno i veslacka nije kljuc u ruke. Tamo ce trajati sudski spor jos sigurno godinama, a terenima je davno izasao rok upotrebe, dakle imas ulaganja
  • Neki tip
    19.4k
    A zakaj je neizvedivo ? Sada imas desetke tisuca kvadrata preorane zelene povrsine koja nema upotrebu.Ali

    Dobro, Ali, pa jesu li tebe jutros probudili nakon neke višegodišnje hibernacije pa još nisi saznao za najvjerojatniji model financiranja?

    Ni Grad ni Dinamo, a ni država u punom iznosu, ne namjeravaju graditi stadion.

    Izvjesno je da će se tražiti koncesionar koji će na nečemu trebati i zaraditi, a to sigurno neće biti mogućnost da uredi dodatne terene omladinskoj školi Dinama.
  • Mr Anderson
    5.4k
    Neizvedivo je, barem u bekom razumnom roku i radi protivljenja drugih klubova i udruga koji koriste taj prostor.
  • Ali
    1.9k

    E baš to mi je trebalo, nek je nas proračun 9x veći od splitskog kak je rekel TT.
    A ulaganje u sport ?
    Hajduk sto pozeli u SD zupaniji da ne spominjem Gradu Splitu dobije bez pogovora... oces stari plac, oces trogir, sad ce i poljud. ( usput kladim se u gablec sa kim god sa zone da ce bageri pocet radit prije na Poljudu nego Maksimiru)
    A Dinamu za skolu nogometa , tko ih hebe nek se snadju...

    Da ne kazem kako vidim scenarij da se okolo bazena izgradi kompleks stambeno/poslovno/hotelski kompleks, gdje će investitor i izvođači (kamgrad i ekipa) krenut u izgradnju za par mjeseci, a dok prodju sve zalbe i ponovljeni natjecaji za stadion taj isti investitor ce izvuci lovu na poslovnom komplwksu i gurnut firmu u stecaj a stadion bu cekao neku novu priliku...
  • mali M
    3.5k
    Kaže da mu je jako žao, ali je nažalost tu puno praznog hoda zbog dugotrajne administracije koja je zakonski reguliranaBosskovitz

    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
    Nije zakonski regulirano da bude dugotrajna. Može biti i za jedan dan, nitko to ne brani... I dalje slušamo samo puno isprika i nesretnih okolnosti. Žao mi je samo što nije spomenuo i da se zbog Bandićeve ostavštine malo više otegnulo...:rofl:
  • Neki tip
    19.4k
    E baš to mi je trebalo, nek je nas proračun 9x veći od splitskog kak je rekel TT.
    A ulaganje u sport ?
    Hajduk sto pozeli u SD zupaniji da ne spominjem Gradu Splitu dobije bez pogovora...
    Ali

    Pa dobro, kaj je sad tema, stadion ili Grad Zagreb vs Grad Split i tko od njih više voli nogometni klub?

    Ako baš hoćeš, nije riječ o tome da Hajduk dobije što poželi zato jer su sd županija i grad dobri i vole ajduka, a TT i gradska vlast Zagreba ne vole Dinamo pa mu ne daju i ne grade kaj mu pripada, nego jer ovdje i tamo posve različite javne politike donose glasove (mada Hajduk nije dobio niš, također je sve na najavama i obećanjima pa bih se mogao zadržati i na tome, ali evo cisto da ti argumentiram zakaj si u krivu čak i da jest tako, dakle hipotetski da je to kaj veliš točno, a nije).

    Ako Grad napravi Dinamu terene za omladinski pogon tam di su sad tartan staza i livade, tko po tebi gradi stadion Maksimir? Kojim i čijim novcem? Da se razmemo, ne bih ni riječ prigovorio ni Gradu ni Državi da gradi stadion, meni to smetalo ne bi, ali to nisu obećali u svojim programima pa im ni ne zamjeram što to ne čine.

    Mislim da u percepciji dijela forumaša i ja spadam u grupu Možemo "odvjetnika", no ja niti sam za njih glasovao niti dijelim svjetonazor niti imam ikakve osobne koristi od njih. Gledam kaj rade i komentiram. U vezi stadiona, kako ovog naslovnog, tako i maksimirskog rade točno ono što su obećali da će raditi i to im vrednujem kao plus.

    Kao što im gospodarenje otpadom upisujem kao minus.

    Može li brže, efikasnije, ne znam, vjerojatno da, ali ne vidim nikakvu smislenu ni konstruktivnu kritiku u tome da roncam jer ne grade terene ili stadion u Maksu, dok provode upravo ono što su rekli da će provesti.
  • Bosskovitz
    7.5k
    Nije zakonski regulirano da bude dugotrajna. Može biti i za jedan dan, nitko to ne brani...mali M

    Kaj može za jedan dan? Raspisati natječaj, ocijeniti pristigle ponude, konzultirati ministarstvo, donijeti odluku i rijesiti zalbu? Pa onda u ponedjeljak napraviti glavni i izvedbeni projekt, u utorak raspisati natječaj i izabrati izvođača pa u srijedu kreću bageri?

    Daj budi realan, M. Kako bi to brže napravio sve kaj je Korlaet nabrojao?
  • Bosskovitz
    7.5k


    Nemojmo zaboraviti i da je - za razliku od Dinama - Hajduk državni, odnosno gradski klub. U većinskom je vlasništvu grada Splita kao jedinice lokalne samouprave i kad bi Split recimo gradio novi stadion Hajduk š.d.d.-u, to je tehnički kao kad Zagreb gradi novo odlagalište otpada ili novi bazen Zagrebačkom holdingu d.o.o.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.