• nwankwo646
    342
    Šteta, ova pobjeda bi praktički značila nikad ranije osigurani naslov, hajduk bi nakon 3 kola bija na min. -6
  • markoli
    1.7k
    Petković je zaslužio da ga se kritizira za penal, i definitivno bi netko drugi trebao dobiti šansu, ali do tada je stvarno dobro igrao, ne može se reći da je igrao preko one stvari.
  • OsamŠest
    2.7k
    Dakle, hoćeš li reći da od sezone 20/21 nije krenulo rapidno smanjenje razlike između nas i tovara i da trend nije izrazito zabrinjavuć?Mlađi referent

    Ja ne volim paniku i nema šanse da posumnjam u naslov prvaka ili neki raspad.

    Ali referentu, moram se referirat na ovo gore.

    Dakle, moja teza je godinama da je Bruno Petković napravio Mislava Oršića, a dobrom djelom i Danija Olma. Smatram li da bi spomenuti dvojac bio jednako dobar da je umjesto Petkovića igrao Gavranović - apsolutno ne!

    Ljeto prije početka sezone 2020./2021. na Poljud dolazi Marko Livaja. Klasa nekoliko razina iznad ove lige. Čovjek koji bi imao zacementirano mjesto u prvoj Dinama.
    A Dinamo je momčad koja je bolja od Hajduka jednako onoliko kolika je Hajduk sa Livajom u sastavu bolji od ostatka lige.

    Što točno želim ovime reći i koja je poveznica Petkovića i Livaje?
    Jednostavno su igrači koji suigrače čine nekoliko puta boljima nego što jesu.

    Takve je teško dovest. Em koštaju, em ne žele doć. Livaja je jedan od rijetkih koji želi titulu s klubom i koji igra za klub zbog ljubavi, jer činjenica je da vani može uzet puno veće novce.

    Dinamo je takve htio. Prvi mi pada na pamet Pjaca. Htjeli smo Pjacu kad su ga selili po posudbama - odbio je.
    Tko zna koga se još sve htjelo i tko je sve odbio.

    Ne slažem se da je Hajduk u rastu o kakvom se priča, niti se slažem da je Dinamo u padu. Koliko god mutavo zvučalo, stvar je "samo" u jednom igraču čija je klasa zaslužna da ta razlika izgleda znatno manja nego prije.

    Zadnji većinski dio ulaznih, smislenih transfera, obavio je Bjelica, odnosno Zoran nakon njega.
    Sve nakon toga je djelo ljudi koji nemaju veze s nogometom.

    Mislim da će se i kvalitetu i kvantitetu postepeno dobivat i mislim da je ok sačekat da rok završi. Jer upravo bi tako postupio da je Petković jučer pospremio kazneni udarac. Siguran sam..
  • db-izbjeglica
    13.6k
    Petković je zaslužio da ga se kritizira za penal, i definitivno bi netko drugi trebao dobiti šansu, ali do tada je stvarno dobro igrao, ne može se reći da je igrao preko one stvari.markoli

    odlično je igrao...zabio gol, bilo ga je svuda, razigravao, mislim da nije izgubio ni jedan duel.
    teško se može očekivati bolja izvedba.
  • marcio amoroso
    33.6k

    Dinamo kao klub koji ima proračun dva i pol puta veći od prvog sljedećeg kluba već godinama nema najboljeg napadača lige. I prije Livaje su drugi zabijali više od naših, a sa Livajom je razlika samo izraženija.

    Petković je igrač koji ima potez i sigurno je odigrao dosta vrhunskih partija za Dinamo, ali ponude koje je Dinamo dobio za njega sve kažu o njemu. Da ga nogometni svijet vidi kakvim ga vidi većina tu na forumu ipak bi sa 28 godina i zadnjom godinom ugovora dobio bolju ponudu od Trabzonspora.
  • Efes Pilsen
    7.2k
    Da, i umjesto igrac utakmice na index anketi 2,4/5.
    From hero to zero..
  • criticus
    1.6k
    Sigurno su svi bili ljuti i živčani nakon utakmice. Danas osjećaj nije puno bolji ali je trezveniji.

    Vrlo dobra utakmica do penala. Da je Petko zabio danas bi pričali o razbijačini jer bi zabili još koji do kraja. Zabrinjavajuće je kako smo poklonili golove, a oni očito imaju dovoljno kvalitete da su iskoristili te poklone. Ništa više ni manje.

    Petko je takav kakav je, i doktor i "šarlatan". Zato igra kod nas a ne u Barceloni. Ja ga i ovakvog volim i nadam se da će ga potpisat pod svaku cijenu. Njegova igra u ove dvi utamice je opet pokazala koliko ovisimo i njemu, i kakvu razliku on radi na terenu.

    Glavu gore, bit će lipše ih spustit ako tresnu s veće visine. Ajmo Dinamo nema predaje.
  • OsamŠest
    2.7k

    Razlog je jednostavan. Glavna oružja kluba su ti krila koja jačom nogom ulaze na udarac. U takvoj situaciji "devetka" služi kao netko tko odvlači blok i otvara udarac krilima..

    Uz sve to, uz dužno poštovanje svim bivšim dinamovim trenerima, malo ih je koji su znali postavit napadačku igru, odnosno igru u završnici. Većinom se rješavalo na klasu, a klasu si imao upravo na krilnim pozicijama. Krila su danas sama po sebi dosta sebična i malo tko podvaljuje. Većina završava akciju..
  • purger1911
    15
    Tekma pocinje cijeli stadion grmi, navija se cak i na zapadu a nasi igraci ulaze v tekmu
    potpuno nonsalantno,nezainteresirano,nema borbenosti,zara, niceg (tak je bilo i v superkupu).
    I to je zadaca trenera, moras nabrijati momcad , Igor nemre utjecat
    na greske pojedinaca al na motiviranost, trud, trku mora.

    Tekma se more izgubit al ak nosis plavi dres imas se truditi svih 90 minuta a ne samo drzat
    loptu bez ikake ideje/cilja.
    Imamo posjed od 70% al uzalud.Osli/tovari imali 5 udaraca a mi samo 3 u okvir.

    V cemu je problem neznam , al nakon Kazahtanaca v Ligi Prvaka dolaze momcadi puno bolje od
    hajduka i to bu gadno i treba nekaj hitro poduzeti i zbuditi momcad.
  • Efes Pilsen
    7.2k
    Evo pocele su i tovarske floskuletine o zaru, borbi, sjaju u ocima... :vomit:
  • Mlađi referent
    11.4k
    niti se slažem da je Dinamo u padu.OsamŠest

    S obzirom da se ja u načelu slažem da je njihov rast zapravo isključivo Livaja (mada se može malo proširiti), onda ovdje moram reći da se grubo ne slažem.

    Sezona 20/21 - Dinamo je u momčadi imao Livakovića, Perića, KTC-a, Rasa, Franjića, Rileta, Gvardiola, Jakića, Mišića, Majera, Ademija, Ivanušeca, Oršića, Petkovića, Gavranovića, Andrića

    10 od njih je otišlo, stvorili smo dva nova nositelja Baturinu i Šutala, zamjene nismo doveli. Kad pogledam tu momčad i ovo sad, za mene to nije samo pad, nego je to prepolovljena snaga momčadi.

    I dolazi ti najvažniji rok ikad, 22.07. ti si doveo jedino Bernauera kojem očito ne vjeruješ
  • Patak
    2.5k
    Ako ostane momčad kakva je sad onda ne sumnjam u 10+ bodova razlike na kraju prvenstva. Ali ako ostanemo bez dvojice od Ivanušeca, Petkovića, Šutala, Livakovića onda bude knap jer dovoljno dobre zamjene nećemo pronaći.
  • OsamŠest
    2.7k

    Za mene je momčad u kojoj imaš prvih 11:

    Livaković - Ristovski, Šutalo, Perić, ? - Mišić, Ljubičić, Baturina - Ivanušec - Petković - Špikić

    ; a na klupi dokazane HNL igrače Drmić, Bočkaj, Moharrami, B. Šutalo, uz iznimno talentriranog Rukavinu, Vrbančića ili Krdžalića, zapravo jako dobra momčad. U europskom štihu, što god tko mislio.

    Jednostavno se ne mogu složiti da smo u padu, ali svakako mogu prihvatiti činjenicu da je riječ o stagniranju po pitanju konkretnijeg pojačavanja momčadi.

    Međutim, tu uzimam gore spomenuti faktor. Sportsku politiku kluba već dvije godine vodili su Antolić i Čačić.
    Mislim da se možemo složiti da su i Šimić i Biščan nekoliko svjetlosnih godina ispred obojice.
  • scooniepenn
    2.1k

    I ja sam kao i svi ovdje razocaran sto smo izgubili od Tovara, posebno na nacin koji je za vjerovali ili ne. Ako cemo realno u svemu smo ih nadigrali, a uopce ne zelim niti zamisliti sto bi tovarska bojna napravila da smo mi zabili gol iz nepostojeceg kornera. Ali ljudi dragi prvo je kolo, dogodi se ovakav kiks i boljima od nas pa ne vidim potrebe za dramljenjem. Ovo je takva kolicina negative da je to za vjerovali ili ne. I onda se jos proizvoljne insinuacije nasih novinara kako sve reprezentativce prodajemo nakon 15.8. uzima u tom moru nezadovoljstva kao fakt. Ajmo ne kmecati kao oni koje zbog toga svi ismijavaju, okrenuti se Astani i ici sve frustracije od veceras na njima iskaliti. Do 4. kola cemo ionako biti ispred njih, dolaze pojacanja, ici cemo prema gore s formom sto je i logicno.
  • Mlađi referent
    11.4k
    Po imenima, da, Bišćan i Šimić bi trebali biti bolji od Antolića i Čačića.
    Ali po onome kaj su nam pokazali, ne vidim zašto bih vjerovao u to? Rekao je deda čini mi se, nema bianco podrške nikom, pokaži nam da znaš.

    Ja bi rekao da kaj je Ante Čačić za Hajduk, to je Hajduk za Igora Bišćana. On očito ima ozbiljan problem igrat nogomet s mudima 90 minuta protiv rivala i ne udarat nepotrebno kočnicu i držat istu momčad do 79e, a i tad izvadiš našeg najboljeg igrača. Rezultati u Rijeci sugeriraju isto.

    Jesam bio ljut na Čačića prošlo ljeto radi beka ili ovu zimu radi potpune inertnosti? Jesam. Hoću li bit ljut na današnju garnituru koja čak i tvrdi da zna da nam ne trebaju pojačanja, ali ih ne dovodi? Hoću

    Jesam li bio ljut na Čačića koji je vrhunski pripremao tekme i onda ih kriminalno vodio? Jesam. Hoću li manje bit ljut na Bišćana jer je on Bišćan, a radi iste stvari i još malo gore? Naravno da neću.

    Mislim, mi ćemo ovaj naslov osvojit, mi smo i dalje kvalitetniji. Ali stagnacija, način na koji klub pluta u nekakvim oblacima i ne uči na greškama je frustrirajuća do bola i zato je takva reakcija većine navijača. To vide svi, neki kažu direktno, a neke žulja potiho
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.