• Keyser Soze
    8.1k
    Čini se da je onda stvarno omjer u broju navijača debelo u njihovu korist.Juznjak

    Zato mi je smiješno svaki put kad netko kaže da po anketama i statistici Dinamo ima oko milijun navijača, brojka koja bude u subotu je brojka pravih navijača Dinama, možda još koja stotina gore. Ove koji "prate sve, al ne idu jer im smeta sunce i zima" ni ne brojim, takvi se ne bi pojavili ni da Dinamo igra u kupu protiv Inter Zaprešića. Bit ću ugodno iznenađen u subotu ako brojka prijeđe 7 tisuća gledatelja.
  • Juznjak
    3k

    A slušaj, moja mama kaže da navija za Dinamo jer joj sin navija za Dinamo. Nikad nije bila na utakmici niti će ikad otić. Ja joj javim kako je prošla utakmica. Vjerojatno se i ona računa u tih milijun navijača. :grin:
  • Bosna86
    11.6k
    Bi li nas bilo toliko da Dinamo igra u okolici Dubrovnika? Nije Hajduk danas igro u selu kraj Zadra nego je igro u Slavonskom Brodu koji i nije baš tako blizu Splitu i Dalmaciji.Juznjak

    Bilo ti je u Zepcu toliko ljudi prije 2-3 g… A niti je kup bio niti su dolazili bitniji igrači

    Prosle g je u Jarmini proširivan kapacitet stadiona i tako dalje i tako dalje
  • deda
    27.9k
    Ma ljudi gdje god dođu Dinamo ili tovari u malo mjesto to je kirvaj.
  • The Undertaker
    4k
    Tko je i kad postavio kriterij da su pravi navijači samo oni koji dolaze na utakmice?
  • Keyser Soze
    8.1k
    Evo stvarno ne znam koji je bolji pokazatelj nečije ljubavi prema klubu od toga ide li na utakmice kad se igra protiv Belupa ili Milana, valjda broj popijenih pivi iz kauča dok ti klub igra 2 tramvajske stanice od kuće. Tu naravno ne mislim na ljude koji žive izvan Zagreba, al ako to nije jedan od bitnijih kriterija onda nek Maksimir bude prazan.
  • Juznjak
    3k

    Nevjerojatno je kako ti uvijek kroz pitanje izraziš svoje mišljenje koje je uvijek suprotno od onoga kakvo bi navijač Dinama trebao imati. Ali evo, odgovorit ću, mislim da ipak ne postoji pojam “pravi navijač”. Postoje pojmovi navijač i simpatizer. Navijači idu na utakmice, simpatizeri ne idu. Navijači pomažu klubu na mnoge načine odlaskom na utakmicu. Simpatizeri ni na kakav način ne pomažu Dinamu. Može li se simpatizer više veselit pobjedi nego navijač? Može. Može li ga više pogodit poraz nego navijača? Može. Može li Dinamo napredovat sa simpatizerima? Ne može. Može li napredovat s navijačima? Može i mora. Teško da ti nešto loše može donijet to što ti se skuplja po 20 tisuća ljudi svaku utakmicu na tribinama. Simpatizere onda možeš dijelit u koliko god hoćeš stupnjeva, ali i najveći simpatizer je i dalje samo jadni.. simpatizer. Nemojte samo da se netko sad uhvati za ovaj post i krene spominjat ljude koji žive na drugom kraju svijeta ili one koji su bolesni ili stari i nemoćni pa ne mogu na utakmice.
  • Miro93
    2.7k
    Stvarno ste već dosadni sa tim pisanjem o tome zašto tovara negdje ima toliko i toliko, zašto nas nema toliko, zašto je mala posjeta na Maksimiru i koliko je karta prodano. Kao da je to nešto novo i kao da pratite klub i scenu 2,3 godine. Tako je kako je i biti će kako bude. Nama je situacija sve bolja i treba raditi da bude iz mjeseca u mjesec sve bolje i prestati stalno unositi negativu barem ovdje. Jebeš tovare i njihove slavonske indijance koji tri puta godišnje prevale 20 km da bi navijali za klub za koji "žive", a na Poljudu bili 3 puta u životu. Odrasli na slavonskim ravnicama, a pjevaju o maslinama, moru, dišpetu i mržnji prema Dinamu i Zagrebu. Ono, meni je njih žao i te konfuzije u njihovoj glavi. Brojka nam raste i treba biti zadovoljan s time, a ne stalno neke usporedbe raditi.
  • Dudu9
    437
    To u brodu su ti sve navijači Hajduka iz okolice slavonski brod koje je to jedno od malobrojnih utakmica koje mogu gledati, isto tako da je Dinamo gostovao bi bilo isto, dolazak Dinama ili Hajduka je festa za ta naselja vecina u tome vidi zaradu, pa vam onda tamo peku se cevapi, hamburgeri, odojci, ljudi dođu pogledaju utakmicu pojedu, popiju piva
  • Crusades1986
    9.7k
    Mali prozor u prošlost: svi Dinamovi protivnici u prvoj rundi Kupa kad se prvoligaši uključuju u natjecanje.

    1992. na proljeće se igrao turnir 7 ekipa, u prvom kolu smo igrali protiv Rovinja (ak dobro vidim igrale su se tri utakmice)
    1992. Rudeš 14:0 ukupno
    1993. Marsonia 5:1 ukupno
    1994. Bedem Ivankovo 8:3 ukupno
    1995. MIV Sračinec 21:1 ukupno

    od ove sezone se igralo na jednu utakmicu

    1996. Zrinski Bošnjaci 0:5
    1997. Slavonac 1:5
    1998. Dugo Selo 3:2
    1999. BSK Buk 0:10
    2000. Mladost Molve 0:9
    2001. Željezničar Slavonski Brod 0:3
    2002. Hajduk Vela Luka 0:6
    2003. Lučko 0:3
    2004. Sladorana Županja 0:4
    2005. HAŠK 0:8
    2006. Grobničan 0:2
    2007. Virovitica 1:3 nakon produžetaka
    2008. Gaj Mače 1:5
    2009. Plitvica 0:4
    2010. Zadrugar 0:6
    2011. Radoboj 0:5
    2012. Vrsar 0:3
    2013. Suhopolje 0:6
    2014. Ponikve 1:2
    2015. Oštrc Zlatar 1:7
    2016. Veli Vrh 0:5
    2017. Borac Imbriovec 0:6
    2018. Sloga Mravince 0:1
    2019. Karlovac 0:7
    2020. Ferdinandovac 1:7
    2021. Orijent 1:4
    2022. Borinci 0:4
  • The Undertaker
    4k
    Najbolji su mi ovi koji su otkrili tribinu prije par godina a sad već određuju tko je pravi a tko krivi navijač. Ili u prijevodu gdje ste bili 2010.-2016. sa tom pričom?
  • Juznjak
    3k

    Vjerujem da si ti od 2010. do 2016. bio na svakoj. Kako je ono tada bilo daj nas podsjeti? Kolika ti je bila plaća što si bio vjerni navijač u tom periodu?
  • ksapi
    2.1k


    Kakvo je ovo izrugivanje sa sacicom onih koji nisu odustali i zadrzali grupu na zivotu?
    Znas u to vrijeme nisu svi bili placenici, ima nas koji smo na istom putu vec godinama, bez stanki, pauzi i odmora od stadiona
  • deda
    27.9k
    Dečki mislim da ste krenuli u krivom smjeru ovom raspravom.
  • Juznjak
    3k

    Svaka čast takvima, ali mislim da je jasno zašto sam baš dotičnom odgovorio ovako kako sam odgovorio. Odmah se ispričavam i tebi i ako sam još nekoga uvrijedio!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.