• Navijač Dinama
    7.8k
    Zašto?Majki-Papi2111

    Ne živimo u istome području, pa klasika,rock i ta glazba koja je slušana prije 25-30 godina,ako ne i više nije kod nas barem nije u modi.

    Kao što je @Gelipterrekao, cajke-tumor današnje glazbe, preuzima muziku i preplavljajuje, tako je kod nas.
    Rap ne zbam da sam ikoga čuo da sluša,pogotovo domaći(hrvatski).


    sva sreća, pa sa prijateljima(društvance to naše) sa kojim se ja družim slušaju glazbu tipa Johhny Štulić(Azra), Zabr.pušenje,Opća opasnost, Parni valjak, Dino Merlin, Oliver itd....

    Njih cajke ne zanimaju,nit su im interesantne, nit daj se bože.

    Pojasnio sam koliko sam mogao i što sam mogao,sad ne znam koliko si me ti ili netko drugi uspio shvatit,što sam htio da kažem.
  • Majki2111
    2.8k
    Ne živimo u istome područjuNavijač Dinama

    Od kud si točmo? Misliš da geografija ima utjecaja tu?
  • Infinity
    15.4k
    Nek slusa tko sta hoce, sta se opterecujete. Kod mene se hvala Bogu u gradu moze naci i kafica s cajkama i s rockom, domacim popom, ima svega za sviju. Naravno, u diskotekama dominiraju cajke uz poneku iznimku u toku noci. Sreca pa nam je murija cesto razumna i pojedini kafici znaju raditi do 2h tako da nije nuzda zavrsiti na cajkama u disku, a kad u 2h dodjem razbijen svejedno mi sta svira :lol: . Ima u gradu barem jednom mjesecno, a ljeti i skoro pa svaki vikend svirka i to je uvijek rock i rijetko se moze uci ako nisi rezervirao, uvijek je krcato i atmosfera top. Raspon godina od 16 do 40 :rofl:
  • Infinity
    15.4k
    Od kud si točmo? Misliš da geografija ima utjecaja tu?Majki-Papi2111

    Ja mislim da Navijac izlazi na pogresna mjesta. Odbijam vjerovati da zivi u gradu u kojem u sve i jednom kaficu sviraju cajke i da drugi kafici propadaju i da nitko ne ide u njih. Eventualno ako je iz mjesta s 1-2.000 ljudi pa da i nema veceg izbora, a ne ide u neki grad u blizini.
  • Gelipter
    3.5k
    Geografija sigurno ima određenog utjecaja iako nažalost i Zagreb po pitanju glazbe postaje selo sve više. Osim geografije sigurno utječe donekle i stupanj obrazovanja i obiteljski background itd. Stvar je i u tome kaj se za vrijeme juge slušao rock i kao oblik bunta mlađih protiv tog trulog sistema i starijih. Tužno je da taj obrazac možda u nekom smislu mladi preslikavaju na cajke kad im možda starci slušaju i rock. Naravno, najveći je dio pomodaratvo kod mladih da slušaju kaj slušaju i njihovi vršnjaci, a to je onda začarani krug. Al evo za kraj i jedna glazbena definicija turbofolka odnosno cajki. https://youtu.be/-_smH1HAYWo
  • agramZ
    2.3k
    navijac je muzicki elitist, samo ilija i marko begic :cool:
  • Navijač Dinama
    7.8k
    Naravno, u diskotekama dominiraju cajke uz poneku iznimku u toku noci.Infinity

    Da,tako je i kod nas.

    Ima u gradu barem jednom mjesecno, a ljeti i skoro pa svaki vikend svirka i to je uvijek rock i rijetko se moze uci ako nisi rezervirao, uvijek je krcato i atmosfera top. Raspon godina od 16 do 40 :rofl:Infinity

    Kod nas bi ljudi gtjeli da to ima,ali kad ti vlasnici diskoteka dovode razne vehabije(Jale Bube) Cobye i ostale pičke materine... nema od toga ništa..

    Izuzetak bude kad su Brkovi, ali za njihov koncert i brzo mjesta planu i brzo se napuni. Prosto obožavaju takvu vrstu muzike, i Brkove kao Brkove.

    Eventualno ako je iz mjesta s 1-2.000 ljudi pa da i nema veceg izbora, a ne ide u neki grad u blizini.Infinity

    Malo više stanovnika,ali na vrhuncu, tako je.
    2 diskoteke i par manjih kafića, cajke 95%.
    A tamo gdje ne sviraju,i gdje su pokusali protiv istih, ti su kafići ugašeni od inspekcija i antibrojnosti. Jbg.

    Najbliže ujedno veće i poznatije mjesto/grad je Brčko. I ono je udaljeno 30-ak kilometara.

    Od kud si točmo?Majki-Papi2111

    Sj.Bosne, i da mislim da geografija ima utjecaja, pogotovo okolica i društvo.
  • Navijač Dinama
    7.8k
    navijac je muzicki elitist, samo ilija i marko begicagramZ

    Posavina u :heart:
  • Kwedi
    3.8k
    Ček kako ti može veće mjesto biti najbliže 30 km Brčko?

    Tuzla, Bijeljina, tamo prema Derventi (pa S. Brod je odmah prije tog)?
  • Navijač Dinama
    7.8k
    Tuzla, Bijeljina, tamo prema Derventi (pa S. Brod je odmah prije tog)?Kwedi

    Pa može, Brčko je 25-30 km.

    Tuzla i Sl.Brod su udaljeni po sat,sat i pol.

    Bijeljina i Derventa također su udaljeni sat vožnje ak ne i vise, a i srpska su gradovi.

    Jedino tko mi pada na pamet a znatno blizu je ŽU, tamo nisam baš dosta izlazio i skoro. Pa ne mogu sa sigurnošću pričat kakva vrsta muzike tami prevladava.
  • Kwedi
    3.8k
    Bijeljina i Derventa također su udaljeni sat vožnje ak ne i vise, a i srpska su gradovi.Navijač Dinama

    Pa neće te pitati nitko koje si vjere kad ideš van :lol:

    Pa prije Dervente ti je onda Slavonski Brod na pola puta
  • Navijač Dinama
    7.8k
    Pa neće te pitati nitko koje si vjere kad ideš van :lol:Kwedi

    Naglasak,odmah sumnje stvara :lol:

    Pa prije Dervente ti je onda Slavonski Brod na pola putaKwedi

    Tako nekako , ali RH mi je "sa one strane Save"
  • Infinity
    15.4k
    Kod nas bi ljudi gtjeli da to ima,ali kad ti vlasnici diskoteka dovode razne vehabije(Jale Bube) Cobye i ostale pičke materine... nema od toga ništa..Navijač Dinama

    Gledaj, nema ni kod nas toga u diskotekama, ali ima u kaficima. Sviraju lokalni bendovi i neki iz blizih mjesta. To ti gazdu kosta 200-300KM i ocito se jako dobro isplati s obzirom da nitko nije odustao od organiziranja takvih dogadjaja.

    Znam da u vecini mjesta ljudi pocnu piti u stanu i oko 23-00h odu u diskoteku. Kod nas toga nema, ides u kafic u 19-20h, najkasnije u 21h i u tom periodu do 23-00h imas neku rock svirku. Poslije do 2h ako radi pici nesto s razglasa i to je to. Diskoteka rade do 4-6h ili se zavrsi na nekoj pumpi. Kod nas je tu izlazak radnickim rijecnikom osmica, nerijetko i desetka :rofl:

    Cesto je izlazak u kafic ako radi produzeno puno bolji nego izlazak u diskoteku, a tamo ti je u pravilu cajka. I nemojmo se lagati da bi ljudi isli vise u diskoteku koja pusta rock, dance i slicno, jer bi onda i postojao takav objekat, a folkoteke bi propale. Sigurno da bi takav objekat imao svoju klijantelu, al je upitno koliko je to isplativo. Cajka je zicer svima. Na cajkama ljudi piju, pare se trose. Pusti se neka dance pjesma, tko ce pit uz to, svi plesu sto je i logicno, al gazda od toga nema ekonomsku racunicu. Nitko ne drzi ugostiteljski objekat jer mu je to cool, nego da zaradi neki kes.
  • Kwedi
    3.8k
    Naglasak,odmah sumnje stvara :lol:Navijač Dinama

    Aj ne lupetaj, naglasak imaš sigurno jednak kao i komšije.
  • Majki2111
    2.8k
    Pa dobro sad evo iz osobnog iskustva za trošenje para. Bio sam diskačima di se puštaju cajke i ostalo i uvijek se proverdem potrošeći maksimum 30 kuna, a neki put imam provod za džabe jer neko mi kupi pa se skrpam... Nikada nisam na izlasku potrošio troznamenkastu cifru kuna. Vjeruje da je i večina takva. Sumnjam da večina megalomanski troši.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.