• mali M
    3.5k
    Naravno, ali za njih vrijede neki sasvim drugi standardi.Purger

    Takvi su i tvoji upisi. Imaš različite standarde za dva kluba. Tako funkcioniraju tovari inače, neznam u koju ti priču spadaš. Tebi je uspjeh "jesenski prvaci", imaju "peh" s ozljedama, ravnopravni s duplo manjim budžetom... Mislim da bi ti sportnet više odgovarao... Ti zbilja misliš da Hajduk proda 2-3 svoja najbolja igrača (druge ne može prodati) i da nikoga ne dovede da bi bio konkurentan Dinamu?? Iskreno, trošim previše vremena na trola... Već vidim da se u tvojoj retorici skriva jedan "ali"...
  • Purger
    360
    Imaš različite standarde za dva kluba.mali M

    Možda zato što je jedan klub osvojio sve titule od 2005-2023 osim jedne i ima dvostruko veći budžet?
    Ti zbilja misliš da Hajduk proda 2-3 svoja najbolja igrača (druge ne može prodati) i da nikoga ne dovede da bi bio konkurentan Dinamu??mali M

    Gdje sam to napisao? Konkurentni su nam bili do sada. Jedini način da nam nakon tih prodaja budu konkurentni je ako nađu vrlo dobrog trenera i Perišić im ostane i ne obnovi ozljedu. To su dva vrlo velika "ako".

    Poanta je da hajduku nije propast ne bit toliko dobar ko Dinamo.
    Iskreno, trošim previše vremena na trolamali M

    Zovi me troll ili klaun ali ja iskreno ne vidim što sam napisao a da je krivo.
    Od javno dostupnih financijskih podataka, do jakobušićeve ere, do njihove momčadi sve što sam napisao stoji.
  • NORTE
    9.3k
    Bili su jesenski prvaciPurger
    Čestitke na grandioznom uspjehu!

    Sad su na rubu neuspješne sezone u kojoj su mislili da će napravit velike stvari.
  • dzis
    581
    Ako pogledmo zadnjih 20 sezona hajduka,zasto bi ova sezona bila losija po njih?Sezona kao sezona za hajduk.

    Ova sezona je za njih propast jedino iz razloga njih samih.Stavljaju si takav pritisak I najave,a nemaju taj gard u glavi..luzerski mentalitet

    Jedino sto su uspijeli u zadnje dvije sezone je pomoci nama u jednu ruku vratiti ljude na tribine..hvala im na tome
  • Bosskovitz
    7.5k
    Preradikalno ste se zabarikadirali u oba tabora. Jakobušić je odradio jako dobar mandat: unazad 15-ak godina imaju nikad veću posjetu i nikad više članova, osvojili su dva druga mjesta nakon punog desetljeća i nakon pet sezona u kojima su znali zavrsavati na 4. i 5. mjestu, osvojili su i dva kupa kaj su im prvi trofeji nakon gotovo deset godina, u Europi su (izuzev Tobola u prvoj sezoni) ispali od Villarreala i PAOK-a, dvije momčadi ozbiljno jače od njih; napravili su najveći transfer u povijesti i još imaju sigurno 10-12 milijuna kapitala u klincima. Ova sezona im je losija, ali u kontekstu zadnjih dvadesetak sezona je i bez kupa jedna od boljih. Ako gledamo kompletnu sliku, jebeno su napredovali na svakom polju. Ove sezone su se zajebali, ali Jakobušićeve 4 godine su uvjerljivo najuspjesnije 4 godine Hajduka unazad gotovo dva desetljeća.

    Njegov, a i njihov problem, su nerealna ocekivanja. On je kriv jer ih je postavio puno vise nego mase jer su ih prihvatile. Ne mozes obecavati naslove i lige prvaka. To ni Dinamo ne bi smio jer ovisi o previse faktora koji su ponekad cista slucajnost, a kamo li Hajduk. I to ce Jakobusica kostati, iznutra ili izvana.
  • Purger
    360
    Sad su na rubu neuspješne sezone u kojoj su mislili da će napravit velike stvari.NORTE

    U redu, slažem se, ali:

    1) Kad je jakobušić došao u klub, hajduk je bio 5.

    2) Čak i ako završe treći ove sezone i ne osvoje ništa, ne slijedi im propast kako su brojni ovdje najavljivali. Možda će bit malo gori nego sad, to je to.

    Tako da , ne osvojit titulu je neuspjeh samo u kontekstu standarda koje je postavio Jakobušić. Kad je došao u klub, lokomotiva je završila sezonu ispred njih. Sad iza sebe imaju 3 godine odličnog rada.

    To je sve što želim reći. Rade objektivno dobar posao već 3 sezone zaredom (za njihove standarde).

    Na dinamu je da pogleda u svoje dvorište i iduće 3 godine napravi s našim mogućnostima još bolji posao. Onda će nam hajduk bit nebitan kako je bio i do nedavno
  • Purger
    360


    Sad će te nazvati trolom i klaunom pripremi se
  • Bosskovitz
    7.5k


    Jbg, prezivjet cu nekako. Ne branim ja Jakobusica, ne mislim da je neki tovarski mesija, ali da je objektivno podignuo klub u odnosu na desetogodisnji period prije - a jbg, je. Je li dovoljno, je li trebao vise? Nije moja briga.
  • Jurki
    8.7k
    nije stvar u tome da se nekog naziva trolom ili kak god drukcije.
    Stvar je u tome da je pogresan narativ da se poslovanje Dinama okarakterizira katastrofalnim (tu mislim na financije) u plusu i da smo u kurcu.. a tovare sa minusom da je dobar nacin poslovanja.
    Kak ti je vec napisano njihovo je poslovanje neodrzivo ali to ne znaci da budu propali vec ne budu mogli pratiti ocekivanja krkanske mase koja ne zna tablicu mnozenja.

    Edit: jedva cekam revizijsko izvjesce da se jos neki mitovi pokopaju.
  • Petar86
    591
    Meni nije jasno zasto se neko uznemiri ako se prica o Jakobusicu i njegovom poslu. Ja sam isto misljenja da radi odlican posao za njihove standarde. A to da se Hajduk ugasi, propadne bla bla to su isto zelje koje bi valjda 90% forumasa pozalilo... onda nece biti slatkih pobjeda kao u subotu i emocija koje su neopisive... mi smo u cudnoj, neprijateljskoj simbiozi s njima ali ne mozemo jedni bez drugih. Hipotetski, izbaci njih ili nas iz HNLa i liga je teze dno, neka jakog Dinama, pa i jakog Hajduka i Rijeke i sto vise ovakvih sezona.

    U svakom slucaju, mi cemo izaci kao konacni pobjednici jer smo Sampioni, a oni su nitko i nista.
  • Jurki
    8.7k
    sto vise ovakvih sezona.Petar86

    Nikad vise ovakve sezone.
    Krizy je dobro opisal ovu sezonu.. Rijeka je iznadprosjecna, tovari stanrdni, a mi ispodprosjecni.
    Da smo mi 10 posto ispod standarda.. prvenstvo bi bilo rijeseno odavno.
  • Purger
    360
    Stvar je u tome da je pogresan narativ da se poslovanje Dinama okarakterizira katastrofalnim (tu mislim na financije) u plusu i da smo u kurcuJurki

    Onaj koji to tako karakterizira je u krivu, ali to nisam ja.

    Ja sam zasad ajmo reć znatiželjan. Želim znati na čemu smo, nismo potrošili malen novac zadnja dva prijelazna roka (nemojmo zaboraviti na Kačavendu i Stojkovića), a igrali smo KL.

    Ne kažem da je situacija katastrofalna, ali želim vidjeti s koliko novca raspolažemo pa ću onda donositi nekakve zaključke.

    O mnogo toga ovisi i to hoćemo li osvojiti naslov prvaka i hoćemo li igrati Europu (i koje natjecanje)
  • db-izbjeglica
    12.8k
    2005/06 - 5. mjesto, 40 bodova, 41,67% osvojenih bodova - liga 12
    2006/07 - 2. mjesto, 72 boda, 72,73% osvojenih bodova - liga 12
    2007/08 - 5. mjesto, 52 boda, 52,53% osvojenih bodova - liga 12
    2008/09 - 2. mjesto, 68 bodova, 68,69% osvojenih bodova - liga 12
    2009/10 - 2. mjesto, 58 bodova, 64,44% osvojenih bodova - liga 16
    2010/11 - 2. mjesto, 55 bodova, 61.11% osvojenih bodova - liga 16
    2011/12 - 2. mjesto, 54 boda, 60% osvojenih bodova - liga 16
    2012/13 - 4. mjesto, 52 boda, 52,53% osvojenih bodova - liga 12
    2013/14 - 3. mjesto, 62 boda, 57,41% osvojenih bodova - liga 10
    2014/15 - 3. mjesto, 50 bodova, 46,30% osvojenih bodova - liga 10
    2015/16 - 3. mjesto, 61 bod, 56,48% osvojenih bodova - liga 10
    2016/17 - 3. mjesto, 69 bodova, 63,89% osvojenih bodova - liga 10
    2017/18 - 3. mjesto, 66 bodova, 61,11% osvojenih bodova - liga 10
    2018/19 - 4. mjesto, 62 boda, 57,41% osvojenih bodova - liga 10
    2019/20 - 5. mjesto, 60 bodova, 55,56% osvojenih bodova - liga 10
    2020/21 - 4. mjesto, 60 bodova, 55,56% osvojenih bodova - liga 10
    2021/22 - 2. mjesto, 72 boda, 66,67% osvojenih bodova - liga 10
    2022/23 - 2. mjesto 71 bod, 65,74% osvojenih bodova - liga 10

    ovo je njihov učinak od zadnjeg naslova prvaka u sezoni 2004/05 koji je osvojen u ligi 12, sa svega 56 bodova, sa mizernim učinkom od 58,33% osvojenih bodova. koliko je to kvalitetom bila jadna liga govori podatak da su 9 puta od tada imali bolji bodovni učinak u ligi, što nijednom nije bilo dovoljno za naslov prvaka.

    jakobušić nije napravio nikakvo čudo u njihovoj kvaliteti, oni su se vratili na razinu gdje su bili u periodu od 2008 pa negdje do 2011/12 kad su predsjednici bili peroš, svaguša, grbić i maleš. ništa manje učikovit nije bio ni kos.

    iza tog podizanja kvalitete ne stoji nikakav sustavni rad, jakobušiću se jednostavno posrećilo s livajom, igračem koji ima ekstra kvalitetu za HNL, ali je problematična budala koja ne može funkcionirati nigdje, osim u takvoj sredini. došao je u nekakvim najboljim godinama (najprije je to bilo privremeno), usputno uvidio da mu najbolje odgovara život u prirodnom okruženju, gdje mu svi češkaju jaja i odlučio da ne ide nigdje. to je nekakva izvanredna okolnost koja bi se dogodila i da je predsjednik bio pero perić. na račun njega su dobili nekoliko pobjeda više u sezoni i podigli si prosjek, ali i još važnije...napravili taj kult ličnosti na kojem su izgrdili nekakvu euforiju i val nade u konačno osvajanje titule.

    sad ispada da su bili drastično lošiji u sezonama prije jakobušića, kad su završavali 4. i 5., ali jednostavnim pogledom na tablicu se vidi da se tu radi o razlici od doslovno par pobjeda. drugoplasirani na konačnoj ljestvici im je u sezoni 2018/19 i 2019/20 pobjegao čak 5 bodova. stavi livaju u te momčadi i dobiješ cca istu stvar.
  • Jurki
    8.7k
    Ja sam zasad ajmo reć znatiželjan. Želim znati na čemu smo,Purger

    Zato se i bu napravila revizija poslovanja kluba. Zato bude klub platio revizorsku kucu da skenira poslovanje kluba.
    Tek nakon toga se bu moglo tvrditi de smo i kaj smo.
    Međutim u ovom trenu imamo samo dostupno financ. izvjesce u kojem smo 6 milja u plusu.
    Nikad se nebu desilo da imamo jedan proracun u štomfu pospremljen za crne dane.
    Isto tak se nikad nebumo rijesili kredita jer sve financijske injekcije ne dolaze u mjesecnim obrocima vec kvartalno ili polugodisnje.
    A klub ima troskove na dnevnoj bazi. Financije knjigovodstveno vjerojatno nisu problem vec cash flow.
  • San Lorenzo
    11.6k
    Temelj Jakobušićevih rezultata je utjecaj u hnsu i sudački poguranci, daj im 'Sieberta' od 1.-36. kola i boriti će se sa Loksom i Osijekom za europsko mjesto.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.