• Krizy
    36.8k
    Bournemouth (Dafabet)
    Aston Villa (BK8)
    Brentford (Hollywoodbets)
    Burnley (W88)
    Everton (Stake)
    Fulham (Sbotop)
    West Ham United (Betway)

    Čak 7/20 engleskih klubova ima kladionice za sponzore.
    U Španjolskoj su zabranjene, u ostalim najjačim ligama nisu baš rašireni.
  • jedan u nizu
    6.2k
    Jel Mate Rimac navija za dinamo mozda? Pa da imamo Bugatti na dresu :cool:
  • Sajla
    3.5k
    da imamo Bugatti na dresujedan u nizu

    ne znam zakaj bi to bilo tak ludo? meni nije bilo nikad jasno kak su grobari i cigani imali na dresovima reklame Peugeota i Toyote još dok su bili pod sankcijama, a mi ne možemo naći nekakav globalni brend
  • ksapi
    2.2k


    I to od navedenih nijedna nije ni u top 10 u UK po prometu ja mislim :)
  • Nemrem igra Dinamo
    682
    FavBet je ex Favorit kladara mislim...
    Oni su dosta mali igrač na HR tržištu, a sponzori su Lokse, Rijeke i Šibenika i dosta love pumpa Ukrajinac, što mi baš nema ekonomske logike.
    Prije su bili sponzori HNS-a za Šukerove ere (od 2016.), ako se ne varam na pola ugovora su se tada povukli i nisu pokrili dobar dio troškova.
    Ne znam da li je istina da će biti novi sponzor na dresu, vjerojatno uvaženi kolege skupštinari imaju više info o tome, ali sigurno rade s novcima iz Ukrajine i tko zna koji su to izvori.
    Inače je Matiukha povezan s 12 tvrtki u HR i od najvažnijih samo FavBet posluje s dobiti (podaci su za 2022.):
    Screenshot-2024-05-08-22-49-02-122-com-android-chrome-edit.jpg
  • NitkoBitan
    12.3k
    Oni su dosta mali igrač na HR tržištu, a sponzori su Lokse, Rijeke i Šibenika i dosta love pumpa Ukrajinac, što mi baš nema ekonomske logike.Nemrem igra Dinamo

    Izgleda da zele prosirit svoj udio na trzistu. Neg kako nego preko najveceg i najprepoznatljivijeg sportskog brenda u Hrvatskoj.
  • Nemrem igra Dinamo
    682

    Nemam ništa protiv, neka preusmjeri i sredstva od ostalih gore navedenih prema nama :joke:
  • emilperska
    3.2k
    Na današnji dan obilježavamo najtragičniji dan u povijesti našega glavnoga grada Zagreba. Prije točno 79 godina, 8. svibnja 1945., zločinačke partizanske horde okupirale su Zagreb te su odmah po ulasku u grad započele svoj krvavi pohod "oslobađanja" tisuće Zagrepčana od života i imovine. Sliku tog "oslobađanja" najvjernije predočava 814 ekshumiranih kostura ranjenika, pacijenata, medicinskog osoblja i časnih sestara iz zagrebačkih bolnica koje su partizani odveli do jame Jazovke na Žumberku te ih hladnokrvno ubili i pobacali u jamu.
    Ne umanjujući niti jednu žrtvu partizanskih pokolja, ove godine posebno bismo se sjetili jednog zagrebačkog velikana koji je 8. svibnja 1945. ostao u Zagrebu te s puškom u ruci do smrti branio svoj dom i svoj grad. Radi se o Emilu Perški - Lalecu, najpopularnijem nogometašu zagrebačkog Građanskog u desetljeću nakon Prvog svjetskog rata, kojemu je jugokomunistički režim odlučio zatrti svaki spomen, pa tako Perška ni dan danas nema ni ulicu u svome gradu.
    Hrvatski suverenisti Grada Zagreba danas službeno podnose prijedlog imena Emila Perške za uvrštenje u Fond imena za imenovanje ulica i trgova u Gradu Zagrebu. Službeni obrazac poslan je Odboru za imenovanje naselja, ulica i trgova pri Gradskoj skupštini Grada Zagreba.
  • Mr Anderson
    5.4k
    Taj Ukrajinac iz Favbeta je pun ko brod, napravio je u Zagrebu dvije ogromne viletine. Mi smo ga prije par godina tražili da nam sponzorira klub, 4. rang. Bez problema je iskrcao pare, poslije nam bilo žao da nismo više tražili. Vjerojatno sponzorstvo Dinamu vidi ko priliku da iskoči malo, Supersport je najjači, a oni su osim ligi sponzor i tovarima.
  • Izet Hajrović
    919
    Favbet sigurno ima želju narasti na hrvatskom tržištu, a Dinamo svakako može biti odskočna daska. Ono što sam ja primijetio je da se dosta trude oko marketinga, surađuju s poznatim influencerima (npr. Malajski Tapir), organiziraju e-Sport turnire ako se ne varam, vidio sam da su u nedjelju prije utakmice imali kao neku fan zonu na Rujevici, nešto tipa igre za djecu, nogometni pikado, itd. Na kraju krajeva, treba gledati što je najbolje za Dinamo, a po pitanju sponzora su svakako najvažnije financije. Ako oni nude najviše, onda se nemamo što protiviti.
  • Droljo
    5.1k
    Da malo zakuham. Vidim da se spominje FM kao argument. Dok sam igrao to čudo prvo što bih napravio je riješavanje balasta. Offer to clubs 15 igrača ak treba i za 0 pa postotak od sljedeće prodaje. I tako se oslobodi prostora i love ta pojačanja. Za 3 polu igrača iz prve ekipe dovedem jednog pravog. Nije komplicirano :lol:
  • austrijanac
    2.7k
    Pričao sam s gazdom Favbeta na ICEu u Londonu u drugom mjesecu te je tad namignuo samo i reko vidjet ćemo.

    Ukrajinac koji je enormno bogat, ali je čovjek na mjestu koji će proći kroz selo i popricat sa svakom osobom u tom selu.


    Mi stranu kladaru ne možemo dovest da bude sponzor jer nema smisla ako nema licencu za online klađenje u Hrvatskoj.


    Bez klade nema sporta u svijetu, španjolci iako imaju zabranu sponzorstva na dresovima, za vrijeme zadnje tekme Reala i Barce, čak 7 kladionica se vrtilo na reklamama sa strane. Čak i Europska liga i Konferencijska imaju sponzora (Entain foundation - visi na istoku svaku našu tekmu, vlasnici SSa).


    Štoviše, trenutno traje tender za Ligu Prvaka i službenog betting partnera.

    Nakraju, kod nas je najjača kladionica Supersport (pogledajte za koju cifru ju je uzeo Entain od Čorića), ali nisu izdašni oko sponzorstava i toga. Radije ulažu u billboarde i ostalo.


    I nakraju, najpoznatiji voditelj drustvenih mreza u hrv klubovima, gospodin Ivan Marčinko, je dao otkaz u Loksi prije par mjeseci i otišao njima radit marketing.
  • Captain America
    14k
    Ne vidim ni najmanji problem u tome da nam je kladionica sponzor. Kladionice nisu zabranjene u Hrvatskoj, regulirane su i plaćaju porez kao i svaka druga firma. Nije taj Ukrajinac kriv što je neko malouman pa se kladi s lovom koju si ne može priuštit izgubit.

    Real i Milan su prije Fly Emiratesa imali za sponzora kladionicu Bwin. Ako tako moćnim i bogatim klubovima nije bio problem biti hodajuća reklama za kladionicu, zašto bi to bilo Dinamu koji i dalje živi od prodaje igrača i nastupa u Europi? Takav dogovor možda omogući zadržavanje Brune ili Batija ovdje.

    Ovo je velika stvar za naš klub i odličan posao vrijedan pohvale za onoga koji je ovo dogovorio.
  • rioda
    2.6k
    Ne kužim čemu rasprava treba li nam kladionica na dresu? A kaj trenutno imamo?

    Nek samo dobro plate i to je to
  • Jurki
    8.8k
    Ovo je velika stvar za naš klub i odličan posao vrijedan pohvale za onoga koji je ovo dogovorio.Captain America

    Potpis. Nadam se da je ovo samo pocetak privlacenja novih sponzora. Struktura prihoda nam previse ovisi o uefi i transferima. Kad bi mogli navleci 20 posto budgeta od sponzorstava to bi bilo odlicno.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.