• Papastrumf
    10.4k

    Pa mozda ti sa svoji 8 članarina ne možeš, ali ako nađeš jos 100 takvih, to je već 800 :wink:
  • db-izbjeglica
    13.6k
    želim da klub ima normalnu upravu koja neće izvlačiti lovu iz njege, neće biti nepotistična i gledat će interes kluba. u kakvom će to modelu biti - boli me ona stvar!
  • deda
    29.2k
    Najdemokratičnije bi bilo biranje cijele skupštine. Heh, ali oni kažu da je to predemokratično. Ma vraga, njima je predemokratično 20/60. Ma lažem, njima je i nas 7 predemokratično. Oni ne žele nikakvu demokraciju, oni žele status quo, tj. zadržavanje pozicija i odlučivanja.
  • The Undertaker
    4.4k
    Ma naravno da je tako. Nemam ja nikakvih iluzija oko toga. Samo postavljam stvari na svoje mjesto.
  • badjibadara
    1.8k
    Tko konkretno pregovara sa Barišićem i ekipom, u čije ime odnosno otkud mu izvire legitimitet, koga je odredio i kome odgovara, tko je postavio platformu za pregovore? Ajmo, konkretni podaci, imena i prezimena, organizacije itd...The Undertaker

    Tko konkretno pregovara u ime kluba? U čije ime odnosno otkud mu izvire legitimitet, koga je odredio i kome odgovara, tko je postavio platformu za pregovore?

    Da li legitimetet proizlazi iz tvrdnje da klub nije ostecen u svim silnim procesima koji se trenutno vode protiv odredjenih osoba?
    Da li dostava poste isto daje odredjeni legitimitet?
  • The Undertaker
    4.4k
    Bih li mogao? Čisto sumnjam? Nisam ja lišen realnosti. Ne vjerujem da se moglo puno drugačije uz ovakav stav vladajućih u klubu ali jest činjenica da je većina članstva isključena iz pregovora i da ne treba Ničotu objesiti za jaja zato što je napisao istinu.
  • Papastrumf
    10.4k

    Ali bbb jesu jedina organizirana grupa navijaca dinama. S kim drugim bi se trebalo razgovarati o tome? Evo, mogu tebe ukljuciti, ali koga ti predstavljas? Predstavljas li sve navijace sa zapada, polovicu ili mozda cetvrtinu?

    Pa nisu bbb krivi sto nikoga drugog nema. Dapace, napravili bi nam veliku uslugu.
  • deda
    29.2k
    Demokracija zahtijeva želju za demokracijom, a želja za demokracijom zahtijeva organiziranje, udruživanje i formaliziranje nastupa tj izražavanja stavova. Zasad su jedino BBB izrazili gore navedeno i organizirali se. Ne znam što drugi čekaju. Očigledno ih nije briga ili nisu za demokratizaciju. Drugim riječima nisu relevantni.
  • The Undertaker
    4.4k
    Ja nisam član BBB niti oni mene predstavljaju. Prema tome, nemam ja nikakve realne podloge kriviti ili predbacivati BBBima ništa. Oni su se organizirali i pregovaraju onako kako oni misle da je najbolje. Da jesam član onda bih imao ozbiljnih primjedbi na sam proces ali nisam pa neću.
  • The Undertaker
    4.4k
    To je vrlo upitan stav. Ne slažem se da mišljenje 15000 članova (bubam broj) nije relevantno samo zato jer nisu organizirani.
  • Navijač Dinama
    7.8k
    a ono što ih smeta su Boysi u bilo kakvim strukturama kluba iz razloga što ih smatraju "huliganima" i ničim više.xavier

    I to što si napisao no to je dio jedan, drugi dio je normalan ko recimo tipa 'deda, marcio, tedy itd itd' , a onda ima i onaj treći(ne znam jel većinski na toj tribini) koji su mamićevci, od ex.BBB FC, do običnih simpatizera lika i djela četničkog okota

    još kad dodadnemo da po svim ovim medijskim sportskim servisima(Germanijak, fejs stranica same Zone, i recimo pogotovo SN) isti takvi najviše vise po komentarima i truju, u biti, bot spinuju, pa da išta od Boysa koji uđu u upravu ili netko ko primjerice možda nije BBB, ali uđe u upravu a da nije na istoj valnoj duljini sa ovim glavinim čobanima(Hvala Bogu jel) doslovno pokopat ce ga u zemlju

    Dq onda ne znam koliko si (navodim tebe kao tebe i samo u smislu primjera) ti dobar, školovan, imaš sve predpozicije, džaba ti, ako ti nisi u talu sa ovim debilima i njihovim duhovnim vođom, pa će onda toliko nadrobit gluposti u komentarima,klevete, prozivke(najčešce su to prozivke kad ponestane šalabahterskih argumenata kako su sami ti Boysi crveni, možemosi, komunjare, mrzitelji HR bla bla i da je cilj prvo sjebat Dinamo pa "svetu" repkicu hoho hehe hihi i najvećeg Hrvata koji ne smije doći u svoju matičnu zemlju i HNS) i svega odvratnog koje se veže, i onda će drugim ljudima koji nisu možda najbolje upoznati sa situacijom, dobiti posve drukčiju i pogrešnu sliku o tebi/ili toj nekoj osobi koja nije na nikakvi način lizala guzicu istom tom četniku Mamiću, a uće ili imaju zanimanja,odnosno interesa za uć u klub.
  • deda
    29.2k
    Postat će relevantni ako dobijemo pravo na izbor. A za njega se bori samo jedna grupa članova.

    Ponavljam za mene bi bilo približavanje savršenoj demokraciji izbor svih članova skupštine u nekom proporcionalnom sustavu na temelju osvojenih glasova lista kojih može biti koliko hoćeš.
  • Nino Bule
    12k

    U ovom odnosu snaga kako je klub postavljen potpuno su nerelevantni, da to ne bi trebalo biti tako je drugi par rukava ali tu je krivac jasan.

    S kim ce i kako pregovarat klub je potpuno u njihovim rukama jer imaju apsolutisticku vlast, ne kuzim zasto se stalno gura prica da se grupi predbacuje sto se samo sa "sjeverom" pregovara, odete mirku barisicu i pitate ga zasto. Kod nas su nazalost stvari naopako postavljene dugi niz godina pa se iz kluba i ne ocekuju odgovori nego eto grupa treba odgovorat zasto, kako i sto mirko barisic radi, apsurdna situacija ali ocito prolazi jer osim nicote, lesickog i takvih to ima prođu i kod nekih "dobronamjernih navijaca".
  • The Undertaker
    4.4k
    Ono što je po meni greška je da se pregovori BBB i kluba predstavljaju u javnosti kao pregovori između predstavnika "navijača" i kluba. Jasno da će navijači koji nisu bliski BBB postaviti pitanje tko su ti koji pregovaraju u moje ime i tko ih je za to ovlastio.
  • Mali dioničar
    15.1k
    Spin koji se prodaje da BBB žele upravljati klubom je za idiote. Utjecati na proces DA (što je apsolutno normalno i legitimno), upravljati klubom NE.

    Trenutno su u IO na prijedlog skupine koja je učlanila najveći broj Dinamovih članova Ivan Nauković i Dubravko Skender. Možda netko misli da navedeni ljudi u pauzi od ozbiljnih poslova kojima se bave te borbom za Statut organiziraju koreografije, smišljaju poruke koje će se dizati na utakmicama i dizajniraju transparente.

    Osobu koja je od strane članova predložena i odabrana u NO Sašu Pavličića Bekića ne samo da ne smatram predstavnikom BBB s kojima u životu nije imao veze nego mislim da je tijesno vezan uz Barišića što ni on sam ne krije javno se zahvaljujući tom vremešnom oportunističkom konvertitu u svakoj prigodi.

    Znamo i da ljudi koji su bili predloženi od strane istog tog Barišića u Radnu skupinu za novi Statut su godinama kroz projekt Zajedno za Dinamo radili na informiranju javnosti o nakaradnom sustavu kojim se u Dinamu vlada. Baš vlada, a ne upravlja. A trebalo bi se upravljati.

    Kad me pitate kojih navijača Dinama ima više i koji je odnos apologeta Zdravka Mamića i ostalih, nakon prvog uhićenja u srpnju 2015. ljudi su pohrlili na stadion protiv Hajduka, a po izlasku iz zatvora mu je hrpica idiota na zapadnoj tribini skandirala "Zdravko, Zdravko" na utakmici protiv Fole Esch, a normalni ljudi od gađenja nisu htjeli ni ući u stadion.

    To je taj brojčani odnos.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.