• Laugreano
    1.5k
    Nebi dao ruku u vatru da je Vipotnik bolji napadac od Barisica
  • maddaddam
    2.9k


    Nisam znao da je Dugandzic najbolji strijelac rumunjskog prvenstva. Nekada je slovio za veliki napadacki potencijal.
  • Eduardo
    18k
    Dobar posao Barce. Gundogan dolazi kao besplatan igrač, ima 33 godine i još sigurno dvije sezone na vrhunskoj razini, ako ne i više (uz sreću da zdravljem). Po meni jedan od podcjenjenijih igrača prošlih godina.

  • Eduardo
    18k
    Imovina javnog investicijskog fonda iz kojeg se financiraju svi Saudijski klubovi procjenjuje se na 590 milijardi eura. U sklopu državnog projekta plan je dovući 300 najboljih igrača svijeta u zemlju. Da nam je samo milijarda od toga da sredimo stadione :smirk:

  • og1986
    2.9k
    Sa takvim novcima i planovima vrlo lako će napraviti svoju inačicu Superlige.
  • Efes Pilsen
    7.2k
    I tu cemo vidjet jel vecina ljudi koji prate nogomet to rade zbog igraca ili klubova. Mislim da je Kina vec pokazala da od toga nema nista, al nikad ne znas.
  • IstinaZaDinamo
    1.5k
    Europa i Juzna Amerika prati zbog klubova, sve ostalo zbog igraca, vecina stranaca (Azijata, Amerikanaca...) primjerice zna za Modrica ali malo tko od njih zna za Dinamo kao klub u kojem je igrao.

    Mislim da se to najvise vidi na drustvenim mrezama, pa jedan Emreli nam je donijeo masu pratitelja iz Azerbejdzana, koji vjerojatno nikad prije nisu culi za Dinamo i koji ce nas otpratiti kada on ode iz kluba.
  • xavier
    11.3k


    Upravo to. Naravno da mi gledamo iz svoje perspektive gdje nas je većina ipak za klubove, iako ima i kod nas onih koje zanimaju samo "Messi i Ronaldo", ali kad gledamo cijeli svijet, tu je ogromno tržište gledatelja koji nisu "od rođenja" za neki klub i mogu bez problema po potrebi promijeniti "klupske boje".
  • Jaro
    5.9k
    Upravo to. Naravno da mi gledamo iz svoje perspektive gdje nas je većina ipak za klubove, iako ima i kod nas onih koje zanimaju samo "Messi i Ronaldo", ali kad gledamo cijeli svijet, tu je ogromno tržište gledatelja koji nisu "od rođenja" za neki klub i mogu bez problema po potrebi promijeniti "klupske boje".xavier

    Jbg, "veliki" Euro klubovi, UEFA i FIFA su si to sami napravili amerikanizacijom sporta. Elitizacija LP 90ih i 2000ih kad su usli drugo, trece i cetvrtoplasirani klubovi "najboljih" liga i time se rijesili "istocnoeuropskog smeca", pa se ta uska skupina klubova "prodavala" na americkom i azijskom trzistu. Kasnije je to jos vise dignuto na nebuloznu razinu svodjenjem klupskog nogometa na "El Classico", a onda i na "Messi vs CR" dvoboj. To je bio putokaz da se krenu (kao u americkim sportovima) brendirati pojednici a ne vise cak ni najelitniji klubovi.
    I sad dodje Arap sa beskonacnim resursima i pokupuje sve brendove...
    Meni cist OK scenarij - i dalje cu navijat za Dinamo, vise-manje pratit Milan, BvB, Sevillu i Liverpool. Stovise - bez forsanog glamura bit ce mi i zanimljivije.
    A milijarde Azijata i SjevernoAmera nek prate SAudijsku ligu.
    Jel Juznoamericki klupski nogomet propao nakon sto im je Europa pokupovala sve zvijezde, u jednom razdoblju i sve klince (dok nije dosla zabrana trgovanja U18 igracima)?
  • xavier
    11.3k


    Definitivno ključan trenutak odnosno točka nakon koje nema povratka dogodila se kad je primarni fokus prešao na "Messi vs Ronaldo". Znači već je prije fokus koncentriran na Real vs Barca gdje su u drugi plan pali svi talijanski, engleski ili njemački klubovi koji su prije toga imali poklonike diljem Europe.

    No ovo je bio taj trenutak kad se dogodila ta ključna promjena i kad su primarni postali njih dvojica, a ne sami klubovi. Ja sam već prije rekao, iako naravno da je tako nešto bilo nemoguće, da bih volio vidjeti da se u jednom trenutka dogodila zamjena igrača na relaciji Real Barcelona gdje bi upravo njih dvojica zamijenili klubove.

    Kažem ponovno, naravno da je tako nešto nemoguće, ali volio bih da sam bio u prilici vidjeti tu konfuziju kod "navijača" Reala/Ronalda i Barce/Messija i težak izbor navijati sad za "svoj" klub ili za "svog" igrača...
  • maddaddam
    2.9k
    b_230627113.jpg?v=1

    Austrijski nogometni prvoligaš Altach predstavio je novo pojačanje 20-godišnjeg Kamerunca Djawala Kaiba
  • Droljo
    5.9k
    To mu je tata
  • marcio amoroso
    33.5k
    Šalovao piramide :rofl:
  • Rex Ramae
    2.6k
    Ovaj je u rangu onog iz Lazia (Joseph Minala)
  • Sajla
    4k
    Možda 20 godina radnog staža?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.