• SAS1987
    13.5k
    funkcionira SofaScoreEduardo

    Baš danas sam trazio koju tehnologiju koriste za razvoj software pa eto, ako zna netko bi mu bio zahvalan ako mi se javi u inbox :smile:
  • The Undertaker
    4.1k
    Ja pratim Ludogorec. Koga smo trebali dovesti od tamo?
  • Dammir10
    266
    Atiemwen izvodi sve prekide u Sheriffu. Loš je Beli kao i cijeli Sheriff. Cijelo poluvrijeme igraju sa igračem više a nisu šanse stvorili.
  • Nino Bule
    11.5k
    Citam sad da americko iranski milijarder zeli kupit tottenham i sprema ponudu od 3 milijarde+, za man utd navodno katarci i saudci ulaze u "bidding war", sad i fenway grupa hoce prodat liverpool za koje ce sigurno opet katarci/saudijci uletit ili americki kapital.

    Sve me ovo podsjetilo na pricu na ovom forumu o buducnosti nogometa i dinamovog mjesta u svemu tome, tad sam mislio da se pretjeruje malo sad vidim da su superliga i sve veca diferencijacija malih i velikih ne samo neminovne nego i vrlo bliska buducnost, i opet jos jednom ultras grupe su pokazale koliko su ispred svih u promisljanju di sport dugorocno ide.

    Naravno svi cemo mi ovdje i dalje uzivat u hnl-u i nekom buducem europskom natjecanju za nas "istocnjake", austrijance, cehe, slovake, ali moram reci da me zalosti da vrlo brzo spektakli protiv citya, chelsija, milana ce bit nemoguci.
  • deda
    28k
    U tom kontekstu se sve više postavlja i pitanje Superliga. Premiership je postao Superliga. Realno, njima nitko drugi ne treba.
  • The Undertaker
    4.1k
    U Ludogorecu, od ovog što nama treba, jedino Despodov da je baš dobar. Ovo ostalo tako, tako. Vidim da su ih i ozljede prorijedile.
    I Duje Strukan dosta dobar.
  • Nino Bule
    11.5k

    To bi svakako bilo manje losa opcija za nas, da se tamo okupi 8-10 superbogatih klubova i da nema diranja po europskom sustavu natjecanja, ali mene ne bi cudilo zbog profila vlasnika (ameri + arapi) da i tih 8-10 klubova bude dio neke vece superlige di bi igralo 30 "najvecih europskih klubova" u svojoj fransizi a ne da im tamo neki FA određuje koliko im ide novaca od tv prava i kako smiju trositi svoje novce.
  • deda
    28k
    Englezi su ti u ovom zimskom prijelaznom roku potrošili više nego ostale 4 lige Petice zajedno.
  • Nino Bule
    11.5k
    Znam ja to, jedino epl i pratim, ako se ove 3 prodaje dogode (tott, lpool, man utd), uz city, chelsi i newcastle, pocet ce svaki prijelazni rok ovako izgledat.

    Moja poanta je da ova nova ideja o prosirenoj superligi nije slucajna, zasto ne bi obuhvatili i milan, juve, inter, real, barcu, atl madrid, bayern, psg, ubacili jos koji klub iz tih liga koje ce pokupovat slican kapital i napravili "proizvod" koji bi sami kontrolirali, prevelik je to novac da bi njima pravila igre određivao engleski FA i uefa, a i prevelika su trzista francuska, italija, spanjolska da bi ih izostavili.

    Jedino sto nas moze spasit nazalost je upravo ta UEFA uz pomoc europskih sudova, ne iz nekih njihovih divnih ideala nego jer zele odrzat svoju monopolsku poziciju.
  • Infinity
    15.2k
    Ja sam sve vise za Superligu. I ne govorim to iz hejta. Ako ce se dio klubova toliko odvojiti da drugi nemaju sanse, onda oni jesu liga za sebe. Ako lova dolazi zbog njih, onda ju jesu zasluzili. Drugi ce zivjeti prema svojim zaslugama i to je to.

    Druga stvar je to sto mislim da ce biti bojkota i da bi zbog gledanosti mogla opasti zarada, mada ce dugorocno sigurno biti isplativo. Mene prvog to natjecanje ne zanima, al meni ni Liga prvaka nije napeta ako Dinamo igra Europsku ligu. Ja nisam neko mjerilo, vecini ce s vremenom SL postati sve, ali i meni ako ju bude igrao Dinamo.

    Nogomet se razvija. I neka. Pravi navijaci ce i dalje pratiti svoje klubove. Ljubitelji dobrog nogometa ce i dalje gledati samo najbolje utakmice. Ljudi koji zele Superligu sigurno nisu gledali Dinamo - City, Dinamo - Real ili Dinamo - Juventus. Tu noc su imali Inter - Barcelona, Barcelona - Milan ili Atletico - Bayern. Jos manje bi gledali Dinamo - Anderlecht, Dinamo - Salzburg ili Dinamo - Trnava.

    Toliko postova o derbi i europskim navijacima, toliko postova da je Dinamo na dnu, iako je rezultatski jako dobar i onda bi nam trebli faliti Real, Barca, neki Manchesteri, Paris i slicni.

    Zelim da sutra igramo tu Superligu, tj. da smo toliko jaki, al plakati za 10-15 klubova mi nema smisla, pogotovo za lovom koja ode za njima. Rekao bih da je od strane nekih i dvolicno.
  • LovroZG
    1.3k
    UEFA nema i ne može održat monopol. Sve šta je dosad dobila od jednog tumačenja sudca i šta bi mogla dobit od suđenja je potvrda da ima pravo branit superligašima sudjelovanje u domaćim natjecanjima. To bi jedino moglo lokalne navijače potaknut na borbu protiv superlige, ko šta se i dogodilo prošle godine.
  • deda
    28k
    Ja mislim da Superliga dovodi više stvari u pitanje pa i samo postojanje FIFE i UEFE. Ako će netko zarađivati neke još bolesnije pare što će mu uopće te organizacije i na kraju dana što će mu uopće reprezentativni nogomet i kontinentalna i svijetska državna takmičenja.
  • Nino Bule
    11.5k
    al plakati za 10-15 klubova mi nema smisla, pogotovo za lovom koja ode za njima. Rekao bih da je od strane nekih i dvolicno.Infinity

    Ne placem ni za manjom lovom (sutra bi potpisao da se smanji novac u nogometu na neke prijasnje razmjere ali to je nebitno), niti nuzno za klubovima. "Placem" za raspadanjem potpune strukture europskog nogometa, za jednom tradicijom na kojoj sam odrastao da ako osvojis svoju ligu imas priliku biti prvak europe pa makar ta sansa bila u promilima. Takvo dizanje ruku od svega toga zbog nekog arapskog i americkog novca meni nije nesto za pohvalu, i naravno da danasnji sustav nije isti ni slican onom od prije 50 godina, ali osnovna ideja je tu, da neki jebeni ventspils (i dinamo) ima priliku igrat najjace natjecanje i osvojit ga, dan kad ta mogucnost nestane, ili kubovi budu morali kupit licencu da budu dio najjaceg natjecanja, je za mene dan na koji umire europski nogomet.

    Sve šta je dosad dobila od jednog tumačenja sudca i šta bi mogla dobit od suđenja je potvrda da ima pravo branit superligašima sudjelovanje u domaćim natjecanjima.LovroZG

    To je puno, pogotovo ako budu mogli i zabranit igracima koji se ne natjecu u ligama pod uefom da nastupaju na europskom prvenstvu (i svjetskom u dogovoru s fifom), mislim da bi to vise manje ubilo mogucnost superlige
  • LovroZG
    1.3k
    Ja mislim da Superliga dovodi više stvari u pitanje pa i samo postojanje FIFE i UEFE. Ako će netko zarađivati neke još bolesnije pare što će mu uopće te organizacije i na kraju dana što će mu uopće reprezentativni nogomet i kontinentalna i svijetska državna takmičenja.deda

    Mislim da u najgorem slučaju može doć do košarkaškog scenarija. previše je tu para i previše dionika da UEFA i FIFA nestanu. Taman i da se realizira ova novija ideja s 80 klubova, ima još hrpa klubova u Europi koji imaju i sredstva, i navijače, i tradiciju da pod UEFA-om zaigraju domaća (regionalna?) i europska natjecanja u nekom novom formatu.

    To je puno, pogotovo ako budu mogli i zabranit igracima koji se ne natjecu u ligama pod uefom da nastupaju na europskom prvenstvu (i svjetskom u dogovoru s fifom), mislim da bi to vise manje ubilo mogucnost superligeNino Bule

    Mogli bi lupit te zabrane jer bi u tom slučaju superligaši i njihovi igrači bili lišeni registracije pri UEFA-i i FIFA-i. Dal bi to ubilo Superligu nisam siguran. Ko šta deda kaže, tamo bi se mogle zarađivat bolesne pare pa bi mogli nogometaši birat između reprezentativnog nogometa umjesto odmora prek ljeta i duplo il čak trostruko veće plaće od onih na koje smo danas navikli.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.