• Infinity
    15.3k
    Misliš? Mislim da si tu skroz fulal, ekipa ce rađe gledat LP nego HNL, to ti je stoposto. Govorim za opcu populaciju, koja je jebiga u većini...eventualno bi se mozda dvoumili ak igraju dinamo i hajduk, ali generalno vise bi se gledala LP.Stihl

    HRT je u svoje doba objavljivao brojke prema kojima je HNL gledaniji nego LP. Arena tvrdi da je HNL najpopularnija liga na njihovom kanalu.

    Sta bi bilo kad bi imali u ponudi da biramo? To mozemo samo nagadjati, ali je cinjenica da se vise ljudi vikendom nakani pogledati HNL nego srijedom i utorkom Ligu prvaka.
  • xavier
    11.1k
    Teško je znati s obzirom da smo svi u različitim okruženjima, ali ja u pravilu pogledam HNL. LP puno rjeđe.

    Moj stari mislim da nije pogledao LP 10 godina ako Dinamo ne igra tamo :sweat:
  • Stihl
    3k

    Ne pratim statistike pa mi taj podatak nije poznat, ja to govorim iz iskustva kojeg vidim na živim primjerima u svom okruzenju.
  • Jaro
    5.7k
    prema podacima (nesluzbenima doduse) HNL je najgledaniji sadrzaj na Areni oduvijek (tj od kad je tamo)...
    HT (i Arena) su se smijali kad je A1 oformio one svoje sportske kanale i otkupio LP za bijesnu lovu - naravno nakon sto je ugovor istekao, A1 je zakljucio da je lakse platit Areni i ostavit njima da se zaje.. s licencom. Marketinski dio kolaca od LP u Hr nije ni blizu dovoljan da se pokriju prava samo s time...
  • Infinity
    15.3k
    Razumijem, ali necije okruzenje tesko moze biti mjerilo za stanje u drzavi. Dvije televizije koje su prenosile ili prenose HNL i LP tvrde da je HNL jaca roba od LP.

    Arena ima prava za trziste od 15 milijuna ljudi. HNL je stvarno vruca roba ako tu pobjedjuje Ligu prvaka, ako uzmemo u obzir da HNL zanima mozda 4 od tih 15 milijuna ljudi.
  • Krizy
    36.6k
    Ligu prvaka nisam pogledao otkako se spominjala Superliga. Pogledao jedan El Clasico nakon toga. Samo Dinamo, repka i HNL.
  • Stihl
    3k

    Pa zapravo mozda i je tako, s obzirom da ce vikendom svaki navijac svog kluba pogledat tekmu ta statistika onda ima smisla...e sad je samo pitanje kakva bi bila gledanost kada bi u isto vrijeme bila i LP i HNL, moja neka iskustva mi govore da ekipa rađe gleda LP, istina to sad ovisi i o starosti ekipe, mjestu prebivališta itd.itd.


    Samo Dinamo
    !
  • serbus
    3.6k
    HNL je gledaniji, liga prvaka je samo šlag na torti ali znaš da naši klubovi nikad neće osjetiti i onu trešnju na torti, kako je slatka kad ju uzmeš. Onda se zadovoljiš sa ledo tortom koja nije tako slatka ali ima miris mogućim naslovom u domaćem prvenstvu pa ga slađe pratiš.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Ona Ledo torta koju svi imaju na dječjim rođendanima je čisto dobra, ali to je za neku drugu temu. :grin:
  • Woot
    101


    0vwf7byrh1kchoxt.jpg
    Preferiram :grin:
  • Mali Zeus
    9.8k
    auuuuuuu, još da je lopta jestiva.
  • Woot
    101


    Primam narudzbe :razz:
  • vjeko1701
    5.9k
    O popularnosti liga na Areni se lako izvuče zaključak ako pogledaš njihove cjenike na marketing tokom utakmica.

    Najskuplje naplaćuju europsko natjecanje kada igra hrvatski klub i to debelo najskuplje, nakon toga HNL međusbne derbije top 4 ekipe. Europska natjecanja bez naših su malo iznad HNL utakmica koje nisu derbiji.

    Najveći problem je da u zadnjem javnom cjeniku uopće nemaju navedeno cijene za europska natjecanja, samo domaća tako da ne mogu do kraja točno usporediti. Možda su im sva europska natjecanja već unaprijed zakupljena od strane "regionalnih oglašivača" pa našim lokalnim nude samo sadržaj koji je specifičan za naše tržište.
  • The Undertaker
    4.1k
    Naravno da UEFA neće da joj jedan proizvod konkurira drugome. Vjerovatno ima nešto i do TV kuća jer neke imaju zakupljena prava i za EL/LP i za domaće lige pa onda sami sebi ruše gledanost i reklamni potencijal.
  • vjeko1701
    5.9k
    Tu se ne slažem jer domaće lige se ne smiju igrati u terminima UEFA natjecanja tako da domaća natjecanja nemaju nikakav utjecaj na marketinški potencijal UEFA natjecanja.

    UEFA sama sebi gužva LP, EL i KL u neke termine koje se preklapaju ali zato stoji pravilo da dva kluba iu iste zemlje ne mogu igrati UEFA natjecanje u istom terminu ako je to moguće pa se tako i dalje maksimizira marketinški potencijal u svakoj zemlji koja sudjeluje u natjecanju.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.